Telefonuma Virüs Bulaştı Ne Yapmalıyım?

Telefonuma Virüs Bulaştı Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük yaşantılarımızda yanımızdan hiç ayırmadığımız telefonlarımızı son derece iyi korumak boynumuzun borcu diyebilirim, gelişen teknolojide maalesef bir çok kişi telefonlarına bulaşan virüslerden şikayetçi. Öncelikle telefonlarınız da kullanmayacağınız, gereksiz uygulamaları Google Play üzerinden ya da herhangi bir siteden indirmiş olduğunuz APK’ları kurmamanız gerekmektedir. Son derece zararlı olan APK kurulumlarında telefonlarınıza virüsler bulaşabilmektedir, eğer telefonlarınız haddinden fazla veri tüketiyor, şarjınız hızlı bir şekilde bitiyor telefonunuz Ram kullanımı artıyor ve telefonunuz yavaşlıyor ise muhtemelen bir kere olsun virüs taramasından geçirmenizi tavsiye ederim. 2016 yılının popüler uygulamalardan biri olan ve  Google Play’de yayınlanan Clear Master uygulamasını telefonlarınıza kurarak kolaylıkla zararlı olan dosyaları telefonlarınızdan silebilirsiniz. Ayrıca Clear Master uygulamasını kullanıp telefonlarınızın daha hızlı çalışmasına ve telefonlarınız da yer alan gereksiz uygulamaların bırakmış olduğu verilerin silinmesi konusunda sizlere yardımcı olur. Bunun haricinde Avast ya da  MalwareBytes gibi popüler olan virüs programlarını telefonlarınıza kurarak derinlemesine bir tarama yapabilir ve virüsleri tespit edebilirsiniz. Sizler için alt kısımda telefonuma virüs bulaştı ne yapmalıyım sorusuna daha fazla detaylı şekilde şuan Google Play’de mevcut olan uygulamalardan bir kaç tanesini paylaşacağım. Sizlerin işine yaracak olan uygulamaları telefonlarınıza indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Virüs Uygulamaları Nelerdir?

MalwareBytes ile sadece bir kaç dokunuşlu telefonunuzda derinlemesine bir inceleme yapabilirsiniz, bunun haricinde telefonlarınız da kullanmış olduğunuz tarayıcılara buluşan virüsleri direk olarak silerek telefonunuzu hızlandırır ve böylelikle virüs taramasını kolaylıkla yapmış olursunuz.

Avast uygulaması masaüstü bilgisayarlarda göstermiş olduğu performansları hiç bir eksiklik göstermeksizin yine mobil cihazlarda da kullanıcıların hizmetindedir. Sadece virüs temizleme yöntemi ile değil, bir çok özelliğini de kullanarak daha kullanışlı bir virüs programına sahip olabilirsiniz. Google Play’den kolaylıkla indirebileceğiniz Avast virüs engelleme uygulamasını kullanarak aramaları ve gelen mesajları engelleyebilirsiniz. Bunun haricinde ise internette dolaşırken sizi koruyup telefonlarınızda yer alan uygulamalardaki verileri yedekleyebilmektedir.

Clear Master uygulaması milyonlar tarafından kurulan büyük temizlik uygulamalarından biridir, temizlik görevi yapan ve telefonlarımızdaki gereksiz dosyaları silerek bizlere yüksek performans sunan Clear Master uygulamasını kullanarak sizlerde bu uygulama da yer alan Virüs korumasını aktif ederek telefonlarınız da detaylı bir koruma sergileyebilirsiniz.

Pratik Çözümler

Telefonlarınıza buluşan virüsleri temizlemenin en güzel yolu format atmaktır yani baştan başlamak her işlemin en güzelidir. Sizlerde telefonunuza format atarak daha sonrasında kuracağınız, gireceğiniz sitelere hassasiyet göstererek korunabilirsiniz.

Format atınız ve telefonlarınız da sabit bir virüs programı barındırmak sizi uzun süre idare edecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.