Telefonun Şarjı Bitmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Telefonun Şarjı Bitmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Her telefonun bir sorunu olduğunu herkes biliyor, bir telefonunun görüntüsü kötüdür ama içeriği performansı harikadır, bir telefonun kamerası kötüdür ama hızı süperdir, bir telefonun hızı kötüdür ama görüntüsü harikadır. İşte bu tür olayların yanı sıra, her telefonun sorunu olan pilin yanı şarjın hemen kısa süre de bitmesi bizi çileden çıkartır. Sizlere 1-2 öneride bulunacağız, bu önerilerimizi yaparsanız uyarsanız piliniz’in ömrü daha da çok uzatmak istiyorsanız ilk önce, telefonunuzun şarj oranı %40’ın altına düştüğüne emin olun. Telefonun titreşimini sürekli kullanmak sizin şarjınızın çabuk bitmesine neden olacaktır, onun için gereksiz işinize yaramayan uygulamarın bildirimdeki titreşimini kapatınız.  Arka plan da sürekli çalışan bir uygulama var ise mutlaka bu uygulamaları kapatınız, internette çok dolaşmayacaksınız sadece WhatsApp gibi interneti çok yemeyen uygulamalarda takılacak iseniz mutlaka Wifi’yi kapatın ki batarya dinlensin. GPS özelliği yani konum belirleyiciyi sadece ihtiyacınız olduğu zaman aktifleştirin. Ekran parlaklığını düşürmeyi ve telefonunuza otomatik ekran kilitleyici koymayı sakın unutmayınız. Telefonunuz da işiniz yoksa ve birileri sizinle iletişim kurmayacaksa mutlaka uçak moduna alın, uçak modu bütün sinyalleri kapattığı için şarjın bitmesini engeller. Telefonunuzu sıcak ortamlarda fazla tutmayın, aşırı sıcak ortamlarda telefonunuzun şarjı hemen bitebilir. Email, Twitter, WhatsApp, Messenger gibi uygulamalardan gelen bütün bildirimler telefonunuzun şarjını bitirmesine neden olur.

Telefonun Şarjı Hemen Bitiyor

Eğer telefonunuzun şarjı gereğinden hızlı bir şekilde bitiyorsa, ya bataryanın ömrü bitmiştir ya da telefonunuzda bataryanın çabuk bitmesini sağlayan uygulamalar bulunmaktadır. Bu tür uygulamaları sonlandırmak için, Görev Yöneticisinde ki açık olan uygulamaları kapatınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Sevgilim Nerede Uygulaması (Android-İPhone) başlıklı yazı da sevgilim nerede android, sevgilim nerede app ve sevgilim nerede avea hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.