Türk Kahvesi Günün Hangi Saatinde İçilmeli?

Türk Kahvesi Günün Hangi Saatinde İçilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl ki domatesin, patatesin veya salatalığın bir tüketme zamanı varsa yani organik olarak hiç bir katkı maddesi olmayan yiyecekleri yememiz ve içecekleri içmemiz gerekiyorsa aynı şekilde kahve içerisinde bulunan kortizol’un en yüksek değerde olduğu zamanlarda kahve tüketimi yapmamalıyız. Ve kahveyi, öylesine değil kahvenin yararlarını bilerek içmeliyiz. Kahveden yararlanabilmek için doktorlar tarafından uygun görülen zaman diliminde içmeliyiz..
 Ünlü araştırmacı üniversite olarak bilinen Amerikan üniversitesi Maryland’ın yaptığı araştırmaya göre kahveden tam verim alabilmek için sabah direkt kalkıp içmek yarar yerine zarar getireceğini söylüyor. Kahve içmenin ve kahveden yararlanmanın saati olarak saat 9 ile 12 saatleri arasını tercih etmenizi istiyor. Çünkü sabah direkt kalkar kalkmaz aldığınız kahve‘nin içinde bulunan kafein, kortizol uyku ve sinir hastalıklarına yol açacaktır. Sabah saatlerinde kortizol hormonunuz en yüksek değerde, unutmayalım..

Sponsorlu Bağlantılar

Türk Kahvesi Günün Hangi Saatinde İçilmeli?
Kortizol, bir tür hormon ve kahve gibi içeceklerin yanlış tüketilmesinden dolayı hastalıklara yol açabiliyor. Yani kahveyi yanlış saatlerde tükettiğiniz zaman kortizol hormon seviyeniz bozulup sinir hastalıklarına yakalanabilirsiniz. Kortizol hormonunun yüksek olduğu saatler ise; sabah 7 ile 9 arası. Bunun yanında öğlen saatlerinde yani 13:00 ve 18:30 arası kahve tüketimi yapılmamalıdır. Ve hiç bir zaman kahve içmekten vazgeçmeyin. Kahvenin insan vücuduna çok fazla yararı bulunurken tütün ürünleri gibi bağımlılık yaratmıyor.. Yani hiç kimse kahve bağımlılığı yaşamaz, kahve bağımlılığım var diyen kişiler ise sadece alışkanlık haline getirmişlerdir. Günde 5 fincandan fazlası her zaman zarar getirir, sadece kahve değil ne içerseniz için 5 bardak veya 5 fincandan fazlası size zarar verecektir.. (Su hariç)

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.