Turkcell Data Kullanımı Nedir?

Turkcell Data Kullanımı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’nin en gelişmiş operatörü olan Turkcell’de son zamanlarda bazı sorular almaktayız, bu sorulardan en geneli olan ve en çok sorulan sorulardan biri olan Turkcell Data Kullanımı hakkında biraz bilgi vermek isterim, öncelikle Turkcell Data nedir bunu kısaca açıklayayım. İnternet ceplerimize ne ilk girdiği zamanlar oldukça pahalı iken şimdi artık İnternet paketleri diğer konuşma ve sms paketlerinden daha uygun fiyatlarda satılmakta ve en çok kampanya İnternet paketlerinde yapılmaktadır. Her operatörün kendine ait bir data paketi vardır, bu data paketi İnternet olarak adlandırılmaktadır; bizim internete erişmemizi sağlayan paketler aslında data paketleridir. Siz telefonunuzdan İnternet’e erişim sağlamak istediğiniz zaman hemen operatörün sunmuş olduğu İnternet paketi devreye girer eğer İnternet paketiniz yok ise faturanız ve ya hattınızdaki TL’ler harekete geçer ve size bir ücret yansır. Data kullanımı aslında bir İnternet kullanımıdır, hattınızdan İnternete erişim sağladığınız zaman bir ücret ödemek zorundasınız.

Sponsorlu Bağlantılar

“İyi de ben hiç İnternet’e girmedim sadece WhatsApp kullandım, WhatsApp’tan 1 – 2 tane mesaj geldi.” Şeklinde bir çok kişi kendini savunabilir bunu gayet normal olarak karşılıyorum, lakin WhatsApp’ın da çalışabilmesi için data paketine ihtiyaç vardır bunun için Faturalı hattınızda herhangi bir Veri Bilgileriniz açık ise hattınıza gelen WhatsApp mesajlarının İnternet ücretleri faturanıza yansıtılmaktadır. Eğer faturanıza herhangi bir data kullanım ücretinin yansıtılmaması için mutlaka telefonunuzda yer alan İnternet Verisi’ni kapatınız. Telefonunuzdaki İnterneti kapatmak için, telefon ayarlarından >> Diğer bölümünden Mobil Ağlar seçeneğini bulun ardından karşınıza çıkan Veri bağlantısı seçeneğini kapatınız. Bu işlem sonucunda artık telefonunuzdaki hattan herhangi bir İnternete erişim sağlayamadığınız’dan dolayı faturanıza herhangi bir data kullanım ücreti yansımayacaktır. Eğer telefonunuzdan kesinlikle internete girilmemesini istiyorsanız da mutlaka Turkcell İnternet Ayarlarını sıfırlayınız. Bunun içinde yine telefon ayarları kısmından Mobil ağlar bölümünü bulunuz burada Erişim Noktası Adları bölümünden Turkcell İnternet seçeneğini kaldırabilirsiniz ve ya Varsayılanı Sıfırla seçeneğini kullanarak bütün ayarları sıfırlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2015 Turkcell Sahur Paketi başlıklı yazı da sahur 2222, sahur paketi ve turkcell 2015 ramazan paketi hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Ben genellikle evde wi-fi kullanıyorum mobil internet paketimin çok çabuk bitmesi nasıl oluyor anlamıyorum

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Wifi’ye bağlandıktan sonra ne olur ne olmaz diyerek mobil veriyi kapatınız ve ardından telefonunuzda yer alan sürekli senkronize halinde olan uygulamaları pasifleştirin.

 2. Kozbon

  Arkadaşlar, son 2-3 gündür bir çok faturalı abonelere yüksek meblağ da fatura gelmiş durumda. Bu faturaları düzenlemek için müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Bir karışıklık söz konusu bilginiz olsun.

 3. bana 2.250 tl fatura gelmiş data kulanımı 2.000 tl bunu ödeyemem yardımcı olurmusunuz

 4. 1.044.77 tl fatura mesajı geldi bu Nasıl bi saçmalıktır müşteri hizmetlerini arıyorum yarım saat geçti hala açan eden yok

 5. Ben bisey sorucam bana tarifem bitmeden data kullanim faturasi geldi ve hic olmayan bisey bu

 6. Ben evde wifidan internete girerken hiçbir şekilde mobil veriyi açmamama ve kullanmamama rağmen benden 1kb ve 0 kb karşılığında 8 kere 1 tl çektiler.

  • Kozbon

   Merhaba Kumru, sanırım bir yerde bir hata yapıyorsunuz bunun için lütfen veri bağlantısını açıp açmadığınızı kontrol ediniz. Teşekkür ederim.