Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknolojisinin ileride olmasının ardından artık bir çok telefon herhangi bir internet ayarına ihtiyaç duymadan otomatik olarak kendi görevini kendi tamamlamaktadır. Bugün sizlere bir çok kişinin telefonunda bulunmayan özelliklerden biri olan otomatik internet ayarlarını ayarlama özelliği hakkında bilgiler vereceğim. Eğer sizlerde kendi operatörünüze ait internet ayarlarını yaparsanız daha sorunsuz bir şekilde hızlıca internete bağlanabilirsiniz. Bugün siz değerli Turkcell aboneleri için paylaşacağımız Turkcell internet ayarları nasıl yapılır yazımız hakkında bir çok kişi herhangi bir kişiden ve ya bayiye gitmeden direk olarak kendi ayarlarını kendi yapabilecek. Eğer sizlerde telefonlarınızdan internete erişmek ve internette dolaşmak istiyorsanız telefonlarınıza operatörünüze ait internet ayarlarını yapmayı, düzenlemeyi unutmayınız. Telefondan intenete girebilmek için, telefonunuzun mobil verisi açık olması gerekmektedir ve ayrıca minimum düzeyde olan 3G ayarlarının da açık ve yapılı bir şekilde olması gerekmektedir. Eğer yeni bir hat aldıysanız muhtemelen telefonunuzun 3G ayarı kapalıdır, bunun için Turkcell’de 3G ayarını açmak için 3G yazıp 2222’ye gönderiniz. 3G yazıp 2222’ye gönderdikten sonra hattınızın 3G ayarını açmış olacaksınız. Sistem tarafından eğer internete erişmek için internet ayarlarınızın olması gerekiyorsa zaten size otomatik olarak SMS gelecektir bu SMS’de yer alan internet ayarlarını mobil bağlantı kısmından uygun yerlere doldurarak hızlı bir şekilde internet ayarlarınızı yapmış olacaksınız. Eğer telefonunuz akıllı telefonlardan gelişmişi ise muhtemelen internet ayarlarını yapmadan direk olarak İnternete erişim sağlayabilirsiniz, sadece 3G açmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

3G Nasıl Açılır?

Turkcell operatörü için sunulan ve herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılmakta olan 2222 mesaj servisini sizlerde kullanarak hızlı bir şekilde 3G ayarlarınızı açabilirsiniz. 3G ayarınızı açmak 3G yazıp 2222’ye kısa bir mesaj gönderdiğiniz takdirde hattınızdan daha hızlı bir şekilde internete erişim sağlayabilirsiniz.

4.5G Nasıl Açılır?

Turkcell operatöründe kat kat daha fazla hızlı bir şekilde internete erişmek istiyorsanız hemen sizlerde 4.5G internet ayarınızı açarak hızlı bir şekilde internete erişim sağlamayı unutmayınız. 4.5G teknolojisinden yararlanmak istiyorsanız hattınız ve telefonunuz 4.5G uyumlu olması gerekmektedir eğer telefonunuz uyumluysa hiç durmadan direk bir Turkcell Bayisine giderek 4.5G destekli SİM Kart alarak sizlerde 2016 yılının meyvesi olan 4.5G internetinden faydalanmayı unutmayınız.

Turkcell internet ayarlarını açabilmek için, telefonunuzdan 2222’ye 3G yazıp mesaj göndermeniz yeterli olacaktır sormak istediğiniz bütün soruları yorum olarak ya da mail olarak belirtmeyi unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2015 Turkcell Sahur Paketi başlıklı yazı da sahur 2222, sahur paketi ve turkcell 2015 ramazan paketi hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.