Twitter 140 Karakter Limitini Kaldırmak

Twitter 140 Karakter Limitini Kaldırmak

Bilindiği gibi bir önceki yazımızda Facebook’un yeni yapacağı bir yenilikten bahsetmiştik, lakin bu yeniliği Twitter daha önceden kullanmıştı ve şuan hatta kullanılmakta. Evet sizinde anlayacağınız gibi Facebook’un hareketli profil fotoğrafı yeniliğin ardından Twitter’da artık bir yenilik yapmak istediğini belirleterek şuanki limitlendirmiş olduğu 140 karakterlik sınırlanmayı kaldırıyor. Lakin bu yenilik herkesi sevindirmese de eminim bir çok kişinin hoşuna gidecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter’da kalkacak olan 140 karakter limiti tamamen kalkmayacaktır yani kişi dilediği uzunluklarda tweet atamayacaktır, yoksa Twitter’ı oldukça zorlayacaktır herkesin dilediği kadar uzunlukta tweet atması. Düşünsenize birilerin up uzun bir tweet attığını, öncelikle bu görüntü kirliliği yapacaktır ve sizin telefonlarınızda bu kadar uzun bir yazıyı açması veya bilgisayarınızda bu kadar uzun bir yazıyı açtığınız takdirde hafif donmaların meydana geleceğini düşünerek 140 karakterin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Twitter’da da her saniye 5,700 tweetin atıldığını düşünürsek Twitter’ın halini düşünemiyorum.

Bu Yazı Hakkında Hemen Görüşlerini Belirt.

Peki Twitter’a gelecek olan bu yenilik nedir nasıl olacak, bilindiği Twitter’da herhangi bir fotoğraf yüklediğimiz zaman ya da herhangi bir link paylaştığımız zaman Twitter tarafından bu linkler kısaltılıyor ve bu kısaltma linkini 140 karakterden düşüyor. Artık bu gelecek olan yenilik sayesinde herhangi bir link paylaşımında ya da fotoğraf / video paylaşımında kısaltılmış olan linkler 140 karakter limitinden sayılmayacaktır. 140 Karakter limiti sadece yazacağınız yazıdan düşecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Twitter'da Nasıl Çevirmen Olunur? başlıklı yazı da twitter çevirmenlik nedir, twitter otomatik çevirmen oy kullanma ve twitter otomatik oy verme hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.