Twitter Gece Modu Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

Twitter Gece Modu Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir zamanların popüler uygulaması olan Twitter uygulamasına gelen güncellemelerden olan gece modu özelliğiyle artık gözlerimiz daha sağlıklı, biliyoruz ki Twitter ‘ın mobil uygulamasının arka plan rengi beyazdı ve bu durum bizlerin gözlerini uzun zaman Twitter’da kaldığımız vakit gözlerimizin ağrımasına neden oluyordu. Bu durum karşısında yeni bir önlem almış olan Twitter uygulamasına gelen gece modu özelliğini sizlerde aktif ederek arka plan rengini ve yazıların renginin otomatik olarak ters renk alarak ekran parlaklığının düşmesini sağlıyor ve bu durumda bizlerin gözlerinin hemen bozulmasını ve hemen yorulmasını engelliyor. Twitter’da gece modu özelliğini kullanabilmek için herhangi bir zorunluluk yok, ister sabah kullanın ister gece kullanın veya ister kullanın ister kullanmayın tamamen sizlere kalmış olan bir olay. Gözlerinizin daha rahat etmesini istiyorsanız Twitter gece modunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, ayrıca Twitter uygulamasında birden fazla hesabınız varsa herhangi bir hesabınızdan gece modunu açtığınız vakit diğer hesaplarınızda da otomatik olarak gece modu aktif hale gelmektedir. Peki Twitter’a gelen gece modu nasıl aktif edilir? Twitter gece modu nasıl kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

Twitter gece modunu aktif hale getirmek için, Twitter uygulamasını açınız ve ardından sol üst köşedeki kendi profil resminize dokunun. Sol kısımdan açılacak olan panelden Gece Modunu aktif edebilir veya pasif hale getirebilirsiniz.

Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

  • Gece modunu aktif hale getirmek için, topu sağa doğru kaydırın.
  • Gece modunu pasif hale getirmek yani eski görüntüyü geri getirmek istiyorsanız topu sola doğru kaydırın.

Bu işlem sonucunda artık sizlerde Twitter uygulamasına gelen gece modunu kullanmaya başlayabilir ve artık göz ağrılarından kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Twitter'da Engelleyince Bildirim Gider Mi? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.