Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

Yine bir Twitter vakası olan virüsler hakkında kısa bir yazı paylaşmak isterim, son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan biri olan Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım? sorunu aslında çok basit bir çözüm ile üstesinden gelebilirsiniz.

Eğer Twitter hesabınız sizin adınıza tweet atıyorsa, saçma sapan gönderileri favorilere ekliyorsa, sürekli birilerini takip ediyorsa yapmanız aşağıdaki talimatları uygulayarak çözüme gidebilirsiniz. Bu tür olayların nedeni ise, siz farkında olmadan katılmış olduğunuz uygulamalar neden olabilmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir..

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Hesabımda Virüs Var

Muhtemelen herhangi bir zararlı uygulamaya katılmış olduğunuz için Twitter hesabınızı başkası yönetebiliyor olabilir.
1. Adım; Twitter’a giriş yaparak Sağ üstte profil resminize tıklayınız ve ardından Ayarlar bölümüne giderek karşınıza gelen bölümde E-Mail adresinizi kontrol ediniz.
2. Adım; Sol taraftan, Güvenlik ve gizlilik ayarlarını seçerek gelen penceredeki bütün ayarları tek tek gözden geçiriniz ve size en uygun olan ayarları seçiniz.
3. Adım; Sol taraftan; Şifre bölümüne giderek mutlaka şifrenizi değiştiriniz.
4. Adım; Twitter hesabınıza telefon numaranızı eklemediyseniz mutlaka Mobil bölümünden numaranızı ekleyiniz.
5. ve Son ADIM (OLDUKÇA ÖNEMLİDİR.) Sol tarafta yer alan, Uygulamalar seçeneğine tıklayıp açılan sayfada Katılmış olduğunuz Uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar tarafından sizin adınıza tweet atılabilir, izin adınıza başkalarını favlayabilir, sizin adınıza başkalarını takip edebilir. İşte bu tür durumlardan rahatsız oluyorsanız bu kısımdaki uygulamaları kaldırarak bu lanet virüs’ten kurtulabilirsiniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Twitter'da Nasıl Çevirmen Olunur? başlıklı yazı da twitter çevirmenlik nedir, twitter otomatik çevirmen oy kullanma ve twitter otomatik oy verme hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.