Twitter Hesabını Tamamen Nasıl Silebilirim?

Twitter Hesabını Tamamen Nasıl Silebilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter sayesinde gündemi en yakından takip ederek, sosyal bir etkinlik oluşturarak kolaylıkla bir planlama yapabilmekteyiz. Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ile artık yeni gelen güncellemelerin ardından kolaylıkla bir çok kişiyle mesajlaşabiliyoruz. Ayrıca Twitter’ın geliştirmiş olduğu Periscope uygulaması sayesinde artık bir çok kişi dilediği yerde dilediği şekilde takipçilerine özel ya da dilerse herkese canlı yayın yaparak canlı olarak sohbetler edilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Periscope uygulamasına giriş yapabilmek için bir tane Twitter hesabına ihtiyaç vardır, bunun için bir çok kişi Periscope uygulamasına giriş yapabilmek için yeni bir Twitter hesabı oluşturarak öyle giriş yapıyor işte sizlerin yeni açmış olduğunuz ve ya şuan mevcut olan Twitter hesabınızı nasıl tamamen silebileceğinizden bahsedeceğim. Twitter’ın hesap ayarları kısmında bulunan hesabı dondur seçeneği ile Twitter hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz lakin anında hemen silebilmeniz maalesef mümkün değil, Twitter tarafından konulmuş olan bazı şartlara uymanız gerekmektedir aksi takdirde maalesef hesabınızı kalıcı olarak silemezsiniz. Twitter uygulamasının belirlemiş olduğu gerekçelerden biri olan hesap silme işlemi için ortalama olarak şuan için toplamda 30 gün beklemeniz gerekmektedir, dondurmuş olduğunuz hesabın üzerinden tam 30 gün geçtikten sonra sistem tarafından otomatik olarak silinecek ve kaybolacaktır. Yani kısacası, Twitter hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Silebilirim?

Twitter hesabınızı silebilmek için ilk olarak hesabınızı dondurmanız gerekmektedir, bunun için bilgisayarınızdan twitter.com adresine giderek Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız ve ardından sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza dokunarak açılan seçeneklerden Ayarlar seçeneğine dokunarak buradan gelen ilk sayfada en alt kısımda yer alan Hesabımı Dondur seçeneğine tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesabımı Dondurdum Şimdi Ne Yapmalıyım?

Hesabınızı dondurduktan sonra bir daha 30 gün boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız, 30 günün sonunda hesabınız Twitter üzerinden kalıcı olarak silinecektir. Bunun için bir süre Twitter hesabınıza giriş yapmayın, eğer Twitter hesabınıza giriş yaparsanız silinme işlemini iptal etmiş olursunuz ve bir daha dondurmanız gerekecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Android Rehber Yedekleme hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.