Varisten Nasıl Kurtulunur?

Varisten Nasıl Kurtulunur?
Kışın veya yazın, en çok da kadınlarda görülen bu hastalık mevsimsel olarak hayatınızda ki hareket etme alışkanlığınıza bağlı olarak,  yazın sıcaklardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Bahsettiğimiz hastalık varis, kadınların korkulu rüyası..!
Oluşan varisler kadınların hayatını etkilerken yaşam stilinin tekrar düzenlenmesini sağlıyor. Yani yaşam stilinizi değiştiriyor. Zamanında ve uygun bir tedavi uygulanmazsa sağlık sorunu haline gelen varis gittikçe büyüyecektir. İnternette varis nasıl kurtulunur? Varis nasıl geçirilir? gibi bir çok makale bulabilirsiniz fakat o yazıların içerisinde sizlere önerilen hiç bir bitkisel çözümü doktorunuza sormadan uygulamayın. Çünkü varislerin geçmesinde değil, büyümesinde büyük yarar sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumsal bir hastalık haline gelen varis, Türkiye’de her sene oran farklılığını göstererek genelde %15-40 arasında varis hastalığı gözlemleniyor. Bunun yanında varis hastalığının en çok gözlemlendiği yaş aralığı ise 45 ve 50 üstü yaşlar. Ve varis hastalığı genel olarak kadınlarda görülmekte olup erkeklerin kadınlara göre bu hastalığa yakalanma oranı 2 kat daha azdır.  En önemlisi ise varis hastalığı 20 yaşında başlayabiliyor yani o yaşlarda aşırı hareketsiz kalan birey varis hastalığına yakalanarak hayatı boyunca uygun ve zamanında tedavi yaptırmadığı için öylece bu hastalık ile kalıyor.  Türkiye’de ise varis şikayetleri ile gelen hasta sayısı 5 milyonun üzerinde.. Ve bunların hastalık dereceleri farklılık gösterebiliyor. En çok da bacak üzerinde görülen varis hastalığı bir yandan da bacakların aşırı sıcağa maruz kalması ile birlikte oluşuyor. Yani yazın tatile gittiğinizde sahilde bacaklarınızı kuma gömmekten sakının. Ve yaz boyunca vücudunuza mutlaka yeterli derece su almanız gerekirken, yaz aylarında hareketsiz kalmaktan kaçmalısınız.  Eğer kabız, şişmanlık gibi bir hastalığınız var ise varis’e yakalanmanız muhtemel bu yüzden şişman veya zayıf farketmeksizin dar kıyafet giymekten vazgeçmelidir. Çünkü basıncın artmasına yol açan dar kıyafetler damarın şişmesine neden olacaktır..
Varisten Nasıl Kurtulunur?
Sigara içmek,hareketsiz kalmak, sürekli bacak bacak üstüne oturmak,dar kıyafetler giyinmek, yaz aylarında sıcaklardan uzak durmak, fazla kilolu olmamak varis hastalığına yakalanmanızı azaltacaktır.. Ve internette gördüğünüz bitkisel çözüm yollarını asla doktorunuza veya bir uzmana sormadan vücudunuz üzerinde denemeyin..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan En Çok Satılan Organ Hangisi? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.