“Web WhatsApp şu anda aktif” Kapatmak

"Web WhatsApp şu anda aktif" Kapatmak

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp uygulamasına gelen güncellemelerden biri olan “Web WhatsApp şu anda aktif” güncellemesi hakkında sizlere daha önceden “Web WhatsApp şu anda aktif.” Nedir? başlıklı yazımız da bilgiler vermiştik. Bu özellik ile biri sizin WhatsApp’ınıza Web Whatsapp’tan bağlandığı vakit sizlere bildirim gelmektedir, bu durum bir nevi güzel olmuş iken maalesef ki Web WhatsApp seçeneği ile eşini dostunu izleyen kişilerin fark edilmesine neden olmaktadır. Bugün Web WhatsApp’tan birilerini sürekli izleyen kişiler için paylaşacağımız bu yazımız ile “Web WhatsApp şu anda aktif.” seçeneğini nasıl kapatacağınız konusunda bir detay vermek isterim. Bilindiği gibi Web WhatsApp ile bir çok WhatsApp hesabını bilgisayarımız üzerinden yönetebilmekteyiz, dilerseniz bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları WhatsApp üzerinden birine göndermek istiyorsanız hemen Web WhatsApp seçeneğinden destek almanız yeterli olacaktır ve ya Tolga arkadaşımız gibi sürekli telefonun başında durmaktan ve sürekli olarak telefonla uğraşmaktan nefret ediyorsanız kurtarıcınız olan Web WhatsApp seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer ki birinin telefonunu alıp Web WhatsApp seçeneği ile bir kişinin WhatsApp konuşmalarını takip etmek istiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlardan biri olan “Web WhatsApp şu anda aktif” seçeneğidir. Bu bildirim siz Web WhatsApp’a girdiğiniz vakit karşı tarafın telefonuna bildirim olarak gitmektedir, eğer bu bildirimi kapatmak istiyorsanız oldukça basit bir uygulama indirerek bunu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

“Web WhatsApp şu anda aktif” Nasıl Kapatabilirim?

Bu ifadeyi kaldırabilmek için, Chrome tarayıcısına uygulama olarak WhatsChrome uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır, WhatsChrome uygulaması hakkında daha önceden WhatsChrome Nedir? başlıklı yazımızda bilgi vermiştik. Sizlerde WhatsChrome uygulamasını bilgisayarınıza indirerek tekrardan QR kodunu okutarak karşı tarafın telefonunda “Web WhatsApp şu anda aktif” şeklinde bir bildirim gitmemesini sağlayabilirsiniz. Oldukça sevilen bir uygulama olan WhatsChrome uygulamasını indirebilmek için Chrome Marketleni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. WhatsChrome uygulaması Web WhatsApp kadar gelişmediğinden dolayı karşı tarafın telefonuna herhangi bir bildirim göndermemektedir.

WhatsChrome Nereden İndirebilirim?

Bu uygulamayı hem Mozilla tarayıcınıza indirebilir hem de Chrome tarayıcınız için kullanabilirsiniz, ben genelde Chrome tarayıcısını kullandığım için Chrome tarayıcısına uygulama olarak indirdim. Uygulamayı indirebilmek için Chrome Web Mağazasına gitmeniz yeterli olacaktır, burada bulunan arama yerine WhatsChrome kelimesini aratarak kolaylıkla uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Daha sonrasında WhatsChrome uygulamasını açıp buradan QR kodunu okutmanız yeterli olacaktır. Ayrıca test etmedim lakin, WhatsChrome ile son görülme saatiniz de değişmiyor diye biliyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan GBWhatsApp Kullanım Kılavuzu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhaba
    Ben bir iphone kullanıcısıyım ve erkek arkadasım bir süre önce benden habersiz QR kodumu kendi bilgisayarından okutup benim whatsappımı takip ediyormus..bunu farkettiğimde bilgisayarındaki acık olan whatsappımı kapattırdım ve kendi telefonumda whatsapp web kısmında gözüken bilgisayarı sildim.Merak ettiğim hala benim yazısmalarımı okuyor olabilir mi?okuyorsa bunu nasıl anlayabilirim ve sonlandırabilirim?

  2. mrb oncelikle bilgilendirmeleriniz ve herkese tek tek donup ilgilenmenizden dolayi cok tsk ediyorum benim sorum bu program sayesinde kimin profilimize baktigini mi anliyoruz? birde watsap dog yerine getirilen programi acmayi basaramadim anlatmaniz mumkun mu acaba

    • Kozbon

      Merhaba efendim, öncelik olarak güzel ilginiz için ben teşekkür ederim. WhatsApp uygulaması 2016 yılında en çok gelişen ve büyümeye sürekli devam eden uygulamalardan biridir, bunun üzerine 2015 yılının son zamanlarında yayınlamış olduğu Web WhatsApp seçeneği ile bir çok kişiye kolaylık sağlamış durumda. Web WhatsApp ile normal WhatsApp hesabınızı ve ya başka bir kişinin WhatsApp hesabını yönetebilirsiniz lakin bunun için o kişinin telefonunu alıp Web WhatsApp’taki QR kodunu okutmanız gerekecektir. Bu durum üzerine WhatsApp 20.05.2016 tarihinde yayınlamış olduğu güncellemede yer alan “Web Whatsapp şu anda aktif.” seçeneği ile Web WhatsApp’a bağlanıldığı vakit o kişinin telefonuna bildirim gitmesine neden olmaktadır bunun üzerine Web WhatsApp ile takip ettiği kişilere bildirim gitmemesi için bir çözüm ürettik ve WhatsChrome programı, Web WhatsApp’ın gelişmemiş versiyonu olduğundan dolayı karşı tarafın telefonuna herhangi bir bildirim gitmemesine engel olmaktadır. Bu uygulama profiline bakan kişileri göremezsiniz, diğer sorunuzu anlamadım acaba hangi uygulamadan söz ediyorsunuz GBWhatsApp mı?