WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir?

WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp uygulamasında son zamanlarda güvenlik gelişmeleri bir çok kişinin dikkatini çekmektedir, 2.12.5.61 sürümünün yayınlanmasının ardından güvenlik konusunda bir çok gelişmelere imza atmış olan WhatsApp uygulamasında artık kayıt olurken hem arama sistemi kullanılmaktadır hemde SMS ile 6 haneli kod sistemi kullanılmaktadır. WhatsApp uygulamasında herkesin güvenliği için, bir kişi herhangi bir kişinin numarasını girerek onun mesajlarına erişememesi için uygulamış olduğu bu doğrulama sistemi hakkında sizlere bugün merak edilen konulardan biri olan 6 haneli kod nedir hakkında bilgiler vereceğim. Ayrıca biri benim telefon numaramı girerek WhatsApp konuşmalarımı görebilir mi hakkında merak edilen konulardan biri olan WhatsApp kullanıcının aklında yer alan bu soruya kesin cevaplar vererek sizleri bilgilendireceğiz. WhatsApp uygulamasına gelen son 2 güncelleme ile artık sade duvar kağıtlarını kullanabilmekteyiz bunun haricinde ise WhatsApp uygulamasında artık kalın yazı devri de başlamış durumdadır. Eğer sizlerde kalın yazı hakkında bilgiye sahip olmak istiyorsanız mutlaka WhatsApp kategorimize göz atmayı unutmayınız. WhatsApp uygulamasında 6 haneli kod hesabınızın doğrulama amacı için konulmuştur, eğer telefonunuzdaki hattın numarası doğru ise ve herhangi bir veri bağlantı sıkıntısı çekmiyorsanız hattınıza gelecek olan SMS’te yer alan 6 haneli kodu kullanarak doğrulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp 6 Haneli Kod Gelmiyor

Eğer WhatsApp uygulamasına kayıt olurken telefonlarınıza 6 haneli kod gelmiyor ise mutlaka diğer bir yöntem olan arama sistemini kullanmanızı tavsiye ederim. Türkçe destekli olan, sizi ücretsiz bir şekilde arayan WhatsApp tele sekterinin söylemiş olduğu numaraları WhatsApp doğrulama kısmına giriş yaparak WhatsApp kayıt işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. WhatsApp uygulamasına kayıt olurken 6 haneli kod gelmiyor diyorsanız da mutlaka şu sorunlara çözümler üretiniz.

6 Haneli Kod Gelmeme Sebepleri

 • Telefonunuzun şebekesini kontrol ediniz,
 • Telefonunuza takılı olan hattı kontrol ediniz,
 • Telefon numarasını doğru girdiğinizden emin olunuz,
 • Herhangi bir veri bağlantısına bağlı olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Whatsapp Beta Sürümü Nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Mrb benm whatsapm aktif hakdeyken onay kodu geldi birileri benm whatsapa mı ulaşmaya çalıştı onay kodu olmadanda ulaşılabilir mi ? Şimdiden teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, büyük ihtimalle biri sizin numaranız ile tekrardan WhatsApp’a kayıt olmak istemiş. Lakin telaş yapmanıza gerek yok, size gelen 6 haneli kodu bilmediğiniz sürece herhangi bir sorun olmayacaktır. Ve ayrıca WhatsApp hesabınızı daha fazla güvene almak istiyorsanız yeni gelen özelliklerden olan WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir? başlıklı yazımıza göz atın lütfen.

 2. Faturadan dolayı hattim kapali whatsappdan nasil kod alırım
  Arama ve mesajla gelmiyor watsapp kodum

 3. Merhaba whatsap 6 haneli kod girin diyor ya ven oraya ne yazacagim lutfen bi yardimci olun

  • Kozbon

   Merhaba Kelebek; WhatsApp’ta 6 haneli kod’un anlamı telefonunuza gelecek olan doğrulama SMS’dir. Telefon numaranızı doğru girdiyseniz otomatik olarak SMS geldiğinde kayıt işlemi kolaylıkla tamamlanıyor.

 4. 6 haneli kodu msj olarak nasıl yapabilirim

  • Kozbon

   WhatsApp 6 haneli kodu alabilmek için SMS doğrulama adımında telefon numaranızı doğru girdiğinizden emin olun lütfen.

 5. Merhaba onayla ve devam et dedikten sonra telefon numaramı giriorum fakat bağlaniyor diyor ve bi türlü onay kodu gelmiyor ne yapmaliyim?

  • Kozbon

   Merhaba Ayten muhtemelen geçici süreliğine WhatsApp tarafından engellemişsinizdir. İlerleyen zamanlarda tekrardan şebekenizin sorunsuz bir şekilde çektiği yere giderek SMS doğrulamasını yapabilirsiniz.

 6. Merhaba ben 6 haneli kod tlfnu son hanesimi bilmiyorm.yardimci olurmusuz watsap indiremiyorm

  • Kozbon

   Merhaba efendim siz istenilen 6 haneli kod telefonunuza geldikten sonra sistem tarafından otomatik olarak tanımlanıp ardından WhatsApp hesabınız doğrulanılır, sizin herhangi bir kod girmenize gerek yok bunun için sadece bir süre sonra tersane WhatsApp kodunu isteyin.

 7. Fatura kesik ise ne yapılmalı

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, hattınıza ait olan faturada herhangi bir borç konusu olsa bile yine de tarafınıza SMS’ler gelir. Gelecek olan SMS’ler ücretsiz olduğu için, (ücret WhatsApp tarafından karşılanılmaktadır.) sorunsuzca 6 haneli kodu alabilirsiniz.

 8. Benim whatsappim var idi.simdi telefonum kirildi.numarami baska telefona takdim.hemin numaraya whatsapp acmaq istiyom.bana whatsapp kodu vermiyor.yardim edin

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, yeni takmış olduğunuz telefonun internet ayarlarının aktif olduğundan emin olun ve ayrıca SIM Kartınızı doğru bir şekilde taktığınızdan da emin olun. Eğer ki bu kod işlemi gelmiyor ise WhatsApp’ın “beni ara” seçeneğini kullanarak sizleri aramalarını sağlayabilirsiniz.

 9. Aynı telefonda ikinci defa whatsapp indirirsem aynı numaraya yine onay kodu ister mi?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim sonuç olarak WhatsApp uygulaması pasif hale geldiği için tekrardan kurulum yapacağınızdan dolayı tekrardan sizden kurulum için bir kod isteyecektir.

 10. merhaba ben numarami girdim onay kodu istiyo ne yapmaliyim

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, olayı tam anlamıyla anlamış değilim. Kısaca olay hakkında bilgiler ekerseniz sizlere daha fazla yardımcı olmak isterim. Tam olarak nerede bu sorun ile karşılaşıyorsunuz.

 11. Merhaba benim watspib silindi wimdi yukluyorum 6rakamli kod istiyo alinmiyo.beni arayi tuwluyorum orda verilen kodu yaziyorum alinmiyo bana yardim edermisiniz

  • Kozbon

   Merhaba Ramide, bahsetmiş olduğunuz kod whatsapp doğrulama kodudur. Bu kod eğer ki şebekeniz çekiyor ise size SMS ile gelecektir bu kod gelmiyor ise tekrardan, denemenize gerek yok. Şebeke çeken bir yere giderek kodun gelmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ki kod gelmiyor ve beni ara seçeneği maalesef ki çalışmıyor ise bu durum karşısında son sürüm whatsapp kullanmanız ve ardından şebekenin çekip vermediğini kontrol edin. Ayrıca numarayı da, doğru yazdığınızdan emin olun.

 12. 2 defa arka arkaya onay kodu aldigim için şimdi olmuyo beklemimiyim yarina olabilirmi

  • Kozbon

   Merhaba efendim, hatırladığım kadarıyla 3 kere SMS kodu talep edebiliyorsunuz, daha sonrasında beni ara seçeneğini kullanarak size kodun iletilmesini sağlayabiliyorsunuz.

 13. Kod yenileme