WhatsApp Arkadaş Nasıl Eklenir?

WhatsApp Arkadaş Nasıl Eklenir?

Son günlerde WhatsApp’a gelen bir çok güncellemeler ile birlikte bir çok yeniliklerinde geldiğini biliyoruz, işte son zamanlar herkesin merak ettiği bir konu üzerinden çıkarak sizlere bugün WhatsApp’ta nasıl birilerini ekleyebileceğinizi nasıl başkasına mesaj gönderebileceğiniz konusunda detaylı bilgilere yer vereceğiz. Lafı çok uzatmadan bu işlemin nasıl çalıştığından ve nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeyim.

Sponsorlu Bağlantılar

Dikkat Burayı İyi Okumalısınız.

Öncelikle WhatsApp’ta tanımadığınız birine mesaj atarsanız ya da gizlilik konusuna çok önem veren birine mesaj atarsanız bu mesaj gönderdiğiniz kişi sizi şikayet ederek WhatsApp’tan kalıcı olarak ceza almanızı sağlayabilir. Peki bunu nasıl yapabilir? Sizin rehberinizde kayıtlı olan bir kullanıcıya mesaj gönderdiğiniz zaman karşıdaki kişininde numarası sizde kayıtlı olmadığından dolayı kişi sizi kolaylıkla şikayet edebilir. Şikayet ederse ve WhatsApp bu şikayeti önemser ise mutlaka WhatsApp’tan kalıcı olarak ceza alma ihtimaliniz var bundan dolayı kişinin rehberinde sizinde bir adınız olması gerekmekte ya da sizi tanıyan sizden mesaj bekleyen biri olması gerekmektedir. Aksi takdirde tanımadığınız / karşıdaki kişinin rehberinde sizin numaranız yok ise karşıdaki kişi WhatsApp’a şikayet ederek sizi hem engeller hem de WhatsApp’a “Bu kişi spam / beni taciz ediyor” gibisinden bir şikayet eder. Her neyse bu kadar açıklamadan sonra sizlere hemen kısaca olaydan bahsedeyim lakin lütfen yukarıdaki açıklamayı dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ileride pişman olacağınız hataları yapmayınız aksi takdirde bir daha kendi numaranızdan WhatsApp’a olan erişiminiz olmayacaktır.

Kişi Eklemek

WhatsApp’ta kişi eklemek öncelikle telefonunuzdan rehberinize girerek buradan kime mesaj göndermek istiyorsanız o kişiye ait numarayı giriniz. Ve ardından numarayı girdikten sonra, WhatsApp’ı açınız ve ardından WhatsApp >> Kişiler kısmına gelerek sağ üst köşede bulunan 3 Nokta işaretine dokunun. Ve ardından açılan pencerede Yenile kısmına dokunarak buradan WhatsApp’ın rehberinizi tekrardan senkronize etmesini sağlayınız. Bu işlem sonucunda kime mesaj göndermek istiyorsanız kişiyi WhatsApp’tan seçerek mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.