WhatsApp “Bağlantıyla gruba davet et” Nedir?

WhatsApp “Bağlantıyla gruba davet et” Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ın belki de en mükemmel özelliklerinden olan gruba link üzerinden davet etme özelliği nihayetinde yayınlanmış durumda. Bu özellik sayesinde bir kişiye grubun linkini paylaşarak o kişilerin gruba katılma isteği göndermelerini ve sizlerde onaylayıp o kişileri gruba dahil edebilirsiniz. Yani kısaca zamandan kazanmış olacaksınız, daha önceden rehberimize kayıtlı olmayan bir kişiyi kurmuş olduğumuz gruba eklemek için grubun yöneticilerinden herhangi biri o kişiyi telefon rehberine eklemesi ve ardından o kişiyi gruba ekleme durumunda gruba dahil olabilmekteydi. Artık 2016 şartlarında bu durum böyle değil, WhatsApp uygulamasında bu durum tamamen değişti rehberimizde ekli olmayan bir kişiyi gruba dahil edebilmek adına grubumuzun kendi linkini o kişilere farklı iletişim yolları üzerinden iletmemiz yeterli olacaktır. Etiketleme özelliği ile gruplara daha farklı bir hava katan WhatsApp uygulaması yeni geliştirmiş olduğu linkli paylaşma özelliği sayesinde artık grubun linkini sosyal medya üzerinden paylaşarak başka kişilerin gruba daha hızlı bir şekilde katılmalarını sağlayabilirsiniz. Linkini bir kişi ile paylaştığınız kişi o link üzerinden herhangi bir kişinin izini olmaksızın gruba katılabilir, yani o link üzerinden bir kişi veya birden fazla kişiyi grup yöneticisinin izni olmadan gruba katılabilme hakkına sahiptir. Bugün ise WhatsApp’ın gruba link ile davet etme özelliği hakkında biraz kafalardaki sorulara cevap vermek isterim.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Grup Linki Nerede?

WhatsApp’ta grup linkinizi bulabilmek için, WhatsApp grubunuzu açınız ve karşınıza çıkan Katılımcı Ekle seçeneğine dokunun. Burada en üst kısımda yer alan “Bağlantıyla gruba davet et” özelliği sayesinde grubunuza ait olan linke kolaylıkla ulaşabilirsiniz, bu linki toplu bir şekilde herkese mesaj olarak gönderebilir, link iptal edebilir / pasif hale getirebilirsiniz. Ayrıca chat.whatsapp.com ile başlayan linki bütün sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

Gruba Katılan Kişiler Numaraları Görür Mü?

Evet, gruba link üzerinden katılım isteği gönderen kişilerin gruba katıldıktan sonra gruptaki kişilerin profil bilgilerine erişebilmektedir bunun için grup liderinin en büyük görevlerinden grup isteği atan kişileri en iyi şekilde ayırt etmesi ve grubun linkini başkalarıyla paylaşırken dikkat etmesi gerekmektedir.

WhatsApp Link İle Davet Etme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • İlk olarak linki paylaştığınız zaman daha sonradan gruba başkaların katılmasını istemiyorsanız linki iptal etmeyi unutmayın.
  • Grup linkini bilen bir kişi veya kişiler daha sonradan grup linki ile grup yöneticilerin izni olmadan gruba katılabilirler.
  • Gruba katılan kişi veya kişiler grupta yer alan herkesin numarasına erişebilir.
  • Gruba katılan kişi veya kişiler grupta yer aldıktan sonra gelen mesajları görebilir.

Bende Neden Grup Linki Gözükmüyor?

Gruba katılımcıyı sadece WhatsApp grup yöneticisi ekleyebilir ve yönetebilir bunun için grupta eğer ki normal bir katılımcıysanız grup linkini göremezsiniz. Bunun haricinde eğer ki grubu siz kurdunuz veya grup yöneticisiyseniz linki göremiyorsanız muhtemelen kullanmış olduğunuz WhatsApp sürümü oldukça eskidir ve bundan dolayı WhatsApp sürümünüzü güncellemeyi unutmayın. 27.09.2016 tarihinde WhatsApp şuan için beta kullanıcılarına yayınladığı gruba link üzerinden davet et özelliği ilerleyen günlerde bütün kullanıcılar için geçerli olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.