WhatsApp Başka Kişiye Mesaj Göndermek

WhatsApp Başka Kişiye Mesaj Göndermek

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’a yılbaşı gecesi olan yeni güncelleme ile artık daha keyifli olacak, bütün ülkelerin bayraklarını yenileyen yeni gülücükler ve yeni ifadeler ekleyen WhatsApp 2016 yılından sonra daha sağlam alt yapı ile daha bir çok yeni özelliği ile sevenleriyle buluşuyor. Son zamanlarda oldukça çok kullanılmaya başlanan, internet kotamızın dostu olan WhatsApp’a gelecek olan güncellemeden dolayı; WhatsDog uygulaması ve diğer WhatsDog uygulamasına benzeyen uygulamalara engelleme gelecektir. WhatsApp’ın yapmış olduğu açıklamalarına göre gizlilik konusunda 2016 yılında daha çok dikkatli olacağını ve daha kullanışlı hale geleceğini biliyorduk. WhatsApp’a gelecek olan güncellemeden sonra WhatsDog ve diğer benzer uygulamalar bir süreliğine verimli bir şekilde çalışamayacaktır bunun için bir süreliğine WhatsDog uygulamasına veda etmeye hazır olun. Şimdi gelelim asıl meseleye, gelen sorular arasından seçmiş olduğum ve benimde hemen kısa açıklamalar yapabileceğim bir soruyu da yanıtlayıp yayınlamak istedim. WhatsApp’ta rehberine kayıtlı olmadığımız kişilere, karşı tarafın rehberinde kayıtlı değilsek o kişiye mesaj gönderirsek göndermiş olduğumuz mesaj iletilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Evet efendim, karşı tarafın eğer rehberinde kayıtlı değilseniz gönderdiğiniz mesaj iletilecektir lakin göndermiş olduğunuz mesajın hemen üstünde bazı seçenekler olacak, Bu Kişiyi Hemen Engelle, Spam olarak bildir. Eğer karşı taraf bu seçeneklerden herhangi birini işaretlerse vay halinize. Eğer işaretlemez ise ve doğrudan size mesajınıza yanıt verir ise otomatik olarak bu Engelleme ve Spam olarak bildirme seçeneği kalkacaktır. Spam olarak bildir nedir? WhatsApp’ın en önemli silahlarından biridir, oldukça kullanışlı ve WhatsApp’ın dikkat ettiği olaylardan biridir. Rehberinde kayıtlı olmadığınız bir kişiye mesaj attığınız zaman o kişi sizi Spam olarak bildirir ise bir süre sonra WhatsApp tarafından engel yer ve bir daha WhatsApp kullanamazsınız. Bu işlem şu şekilde değişmektedir, 1 kişi sizi spam olarak bildirebilir engel yemezsiniz lakin bu işlemi 2-3 kere yapar ise WhatsApp tarafından kalıcı olarak engel yiyebilirsiniz ve bir daha kimseye mesaj atamaz ve kimseden de mesaj alamazsınız. Bir diğer olay ise engelleme olayıdır, kişi sizi Hızlı Seçenekler bölümünden kolaylıkla direk olarak engelleyebilir ve bir daha o kişiye göndermiş olduğunuz mesajlar iletilemez.

Olayı şu şekilde özetleyebiliriz, rehberinde bulunmadığımız bir kişiye mesaj gönderebiliriz ve o mesaj o kişiye iletilir. Lakin bu işlemi tanımadığınız bir kişiye yaparsanız sizi şikayet ederse WhatsApp’tan engel yiyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.