WhatsApp Başkasının Profil Resmi Kaydetme

whatsapp-baskasinin-profil-resmi-kaydetme

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ta son zamanlarda bir çok değişiklik söz konunusu, işte WhatsApp’ın yeni özelliklerinden biri olan WhatsApp Başkasının Profil Resmi Kaydetme işlemini anlatmak istedik.

Aslında uzun zamandır bir çok kişitarafından bilinen ve bir çok kişi tarafından kolaylıkla kullanılabilen özelliklerden biri olan Profil Resmi Kaydetme özelliği sayesinden artık dilediğiniz kişini Profil resmini telefonunuza kayıt edebiliyorsunuz. İşlem çok basit, sizlere hem yazılı olarak hem de resimli anlatım olarak anlatalım istedik.

Profil Resmi Kaydetme

1- Kimin profil resmini kayıt etmek istiyorsanız öncelikle o kişinin profil resmini açınız.
2- Açılan profil resmide göreceksiniz ki sağ üst köşede Kaydet işareti var, o işarete tıkladığınız zaman Kişinin profil resmi kayıt edilecektir.

Nereye Kayıt Edildi?

İşlem sonucunda kayıt etmiş olduğunuz Profil resimlerini Galeriye giderek görebilirsiniz veya Galeriye giderek resmi silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Başkasının Profil Resmi Kaydetme

whatsapp-baskasinin-profil-resmi-kaydetme1
Görmüş olduğunuz gibi kişini profil resmine tıklıyoruz, ardından sağ üst köşede Kaydet tuşu var ona tıklayarak kişini profil resmini kayıt edebilirsiniz.

WhatsApp Mod Kullanıcıları İçin
whatsapp-baskasinin-profil-resmi-kaydetme2
Ben WhatsApp Mod Kullanıcılarından biriyim, bu resmi dilediğim ortamlarda paylaşabilir ya da resmi kayıt edebilirim. Sizler normal kullanıcıysanız bu işlemi direk galeriye kayıt ederek galeriden paylaşabilirsiniz.

WhatsApp ya da hayata dair ne sormak istiyorsanız bizlere aşağıda yer alan bölüme yorum olarak belirtebilirsiniz, kendinize iyi bakın..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Selamlar. Note 1 kullanıyorum. Whatsapp profil resimlerini tam Ekran acinca ilgili dizine otomatik kaydediyor du. Şimdi ise hiç bir profil resmini kaydetti. Nedeni ne olabilir. Teşekkür ederim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, telefonunuzun modeli ne olursa olsun bir kişinin WhatsApp profiline baktığınız vakit otomatik olarak telefona kayıt edilir. Bu fotoğraflar genel olarak WhatsApp >> Profile Pictures klasöründe yer alır lakin Galeride gözükmez. Bunun haricinde WhatsApp uygulamasında bir kişinin profil resmini kayıt edebilmek için o kişinin profil resmini tam açınız ve ardından sağ üst köşedeki PAYLAŞ kısmından galerinize kayıt edebilirsiniz.

 2. Kaydettiğim fotoğrafı o fotoğrafın sahibi görebilir mi ?

 3. Bildirim gitmiyor değil mi eminsiniz ?

 4. Whatsappta bir kişi bende ekli ama ben onda ekli değilim.Profil resmini görebiliyorum.onun profil resmini galerime kaydettiğimde ona bildirim gider mi?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, öyle bir dünya yok. Herhangi bir bildirim karşı tarafa gitmeyecektir, istediğiniz kişinin profil resmini telefonlarınıza kayıt ederek Galeri’den bakabilir ve ya saklayabilirsiniz.

 5. Kiminse benim profilimdeki fotografi yuklemeyini istemiyorum.mumkunmu?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, maalesef bu mümkün değildir. Lakin, profil resminizin gözükmemesini istediğiniz kişileri rehberinizden silerek daha sonrasında WhatsApp Gizlilik ayarları kısmından profil resmi seçeneğini sadece kişilerim olarak belirleyerek profil resminizin gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

 6. Merhaba, telefon rehberine yeni kaydettiğimiz bir numaraya ait eğer whatsapp profil resmi var ve gizlenmemiş durumda ise whatsapp uygulamasını açıp profil resmini görme işlemini yapmadan, profil resmini dahili belleğin whatsapp klasörü içindeki profil resimleri klasöründe görmek mümkün mü ? Yapılabilir mi ? İnternette gördüğüm bazı whatsapp tool sitelerinde ülke kodu ve telefon no yazıldığında profil resmini ve durum mesajını gösterebiliyorlar. Bunu nasıl yapıyorlar acaba ? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bunu yapmaları imkansızdır. Mesela X kişisi WhatsApp profil resmini sadece kişilerim olarak gizlediyse ve sadece kişilerine profil resmini belirtiyor ise bunu herhangi bir program kullanarak yapamazlar. WhatsApp uygulaması her geçen gün daha fazla gelişmekte olup her geçen gün daha fazla güvenliğini arttırmaktadır. Dilediğiniz işlemi sadece profil resmi herkese açık olan kişiler için geçerli olabilir. Ve bunun için zaten bir kaçtane WhatsApp’ın yardımcı uygulamaları olarak adlandırabileceğimiz uygulamalar var.