WhatsApp Beyaz Ekran

WhatsApp Beyaz Ekran

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ın güncellemelerinin ardından bir çok kişinin telefonlarında yaşanan sorunlardan biri olan WhatsApp Beyaz Ekran hatasının kısaca çözümlerinden bahsedeceğim. WhatsApp Beyaz Ekran hatası alıyorsanız muhtemelen telefonunuzda uzun zamandır temizlik yapmadığınızdan dolayı olabilir bunun haricinde ise uzun zamandır WhatsApp’ın eski sürümünü kullandığınızdan dolayı bu tür çakışmalara neden olabilir. WhatsApp uygulamasının gelişmesinin ardından bir çok kişi 3 aydır WhatsApp’ta yeni gelen ifadelerden maalesef haberdar değil. WhatsApp’a gelen güncellemeleri uzun zamandır takip etmediyseniz ve telefonunuzda güncellemeye izin verilmiyor ise WhatsApp kullanırken bir anda beyaz ekran hatası ile karşılaşmanız oldukça doğaldır. Bu gibi durumlarda WhatsApp uygulamasını kaldırıp kurmak yerine, üzerine son sürümü eklemenizde oldukça fayda vardır. Aksi bir durumda WhatsApp’ı kaldırdığınız zaman maalesef şuan içerisinde yer alan mesajlarınızın yedekleri ve mevcut mesajlarınızın da kaldırılması yok olmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda WhatsApp uygulamasını güncellemeden önce telefonunuzda ilk olarak gereksiz dosyaları ve uygulamaları silmeniz de fayda olacaktır. Telefonunuzda yer alan gereksiz dosyaları ve uygulamaları kaldırdıktan sonra WhatsApp uygulamasının son sürümünü apk olarak indirerek kolaylıkla eski WhatsApp sürümünüzün üzerine yeni sütümü kurduktan sonra WhatsApp’ınızın vermiş olduğu beyaz ekran hatasını kolaylıkla çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılması Gerekenler

  1. Telefonda yer alan gereksiz dosyaları temizlemek,
  2. Son sürüm WhatsApp uygulamasının APK sürümünü telefonunuza kurmak.

Telefondan Gereksiz Dosyaları Nasıl Silebilirim?

Google Play’de yer alan kullanımı oldukça kolay olan ve nokta atışı yapan Clean Master adlı uygulamayı telefonunuza indirip kolaylıkla telefonunuzda gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.

  • Google Play adresine giderek buradan Clean Master adlı uygulamayı telefonunuza indirin.
  • İndirmiş olduğunuz Clean Master uygulamasını açıp burada ilk başlangıç olarak telefonunuzda kısa tarama yapacak olan Clean Master uygulamasını bekleyiniz, tarama yapan Clean Master uygulamasının ardından gereksiz dosyaları sil butonuna tıkladığınız vakit telefonunuzda yer alan gereksiz dosyalar silinecektir.
  • Bu işlem sonucunda telefonunuzdaki gereksiz dosyalar silinmiş olacaktır.

Son Sürüm WhatsApp Kullanmak

Bu işlemi daha önceden 07.12.2015 tarihinde WhatsApp Son Sürümü Nasıl İndirebilirim? adlı yazımızda anlatmıştık. Eğer bu yazımızı takip etmediyseniz o zaman siz buna müstehaksınız.

  1. whatsapp.com/android adresine giderek buradan apk sürümünü telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.
  2. Telefonunuza indirmiş olduğunuz, APK sürümünü açınız. Eğer kurulum esnasında Bilinmeyen Kaynak hatasını alıyorsanız telefonunuzda Ayarlar seçeneğine giderek buradan güvenlik kısmında bulunan Bilinmeyen Seçenekler kısmındaki bilinmeyen kaynaklar seçeneğine dokunarak kolaylıkla bu hatayı çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 'WhatsApp Güncellenmiyor' Hatası hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.