Bilgisayardan WhatsApp Yönetmek

Bilgisayardan WhatsApp Yönetmek

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’tan bugün müjdeli bir çok haberler aldık, dün Irkçılığa tepki çeken WhatsApp dün gece yapmış olduğu güncellemeyle artık web.WhatsApp.com adresine yani bilgisayar üzerinden WhatsApp’a giren kullanıcılarına tam yetki verildi.

Bilindiği gibi web.WhatsApp.com adresine QR kodu yardımıyla WhatsApp’ımızı bilgisayara bağlayabiliyorduk, bununla beraber artık kişilere telefon yerine bilgisayar üzerinden cevap veriyorduk, böylelikle daha rahat bir şekilde arkadaşlarımızla sohbet edebiliyorduk. WhatsApp, Facebook yönetimine geçtiği günden beri bir çok gelişmeyle sık sık haber sitelerinde yer alıyor.

Yavaştan WhatsApp’ın bu hareketleri umarım söz vermiş olduğu Tümünü Okundu olarak işaretle, hızlı yanıt özelliği, kişiselleştirilmiş arka plan, kişiselleştirilmiş bildirim sesi gibi özellikleriyle en kısa zaman da telefonlarımızda yer almasını bekliyoruz. Peki gelelim dün gece gelen güncellemeler ne işe yarar, bunları açıklamadan önce sizlere kısaca web.whatsapp.com hakkında bilgi vermek isterim.

Web.WhatsApp.com; Telefonunuzu QR koduyla bilgisayarınıza bağlayarak, bilgisayar üzerinden WhatsAppınıza erişebiliyordunuz. Lakin tam erişime izin vermeyen WhatsApp yöneticileri yeni yapmış olduğu güncelleme sayesinde artık tam erişim ile bilgisayar üzerinden WhatsApp’ımızı yönetebileceğiz.

Bilgisayardan WhatsApp’a Girmek?

Bunun için yapmanız gereken ilk şey, web.whatsapp.com adresine gitmek. Ardından telefondan WhatsAppa girerek telefonunuzun Menü tuşuna basarak ya da sağ üst köşede bulunan WhatsApp Web yazısına tıklayarak QR kodu okuyucusunu açabilirsiniz. Ardından web.whatsapp.com adresineki QR kodunu telefonunuzun kamera yardımıyla bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayardan WhatsApp Mesajlarını Silmek; İşte yeni gelen bir özellik sayesinde web.WhatsApp üzerinden mesajlarımızı silebiliyoruz, lakin şuan için tek tek silmek mümkün değil onun yerine bütün konuşmayı silebiliyoruz.
Nasıl Silebilirim? Kiminle olan konuşmalarınızı silmek istiyorsanız öncelikle web üzerinden kişiyle olan konuşmayı açmanız gerekmektedir, daha sonra kişinin yukarıda bulunan ismine tıkladığınızda sağ tarafta kişinin profili açılacaktır. Ve göreceksiniz ki, büyük yazı ve kırmızı alan içeresinde Sohbeti Sil. Bu butona tıkladığınızda size bir uyarı “# kişiyle olan sohbeti silmek istediğinize emin misiniz” şeklinde bir soru soracaktır bu soruyu yanıtlamanız sonrasında mesajınız silinecektir.

Bilgisayar üzerinden WhatsApp Durum Değiştirmek Bir diğer özelliklerden biri de web üzerinden durum değiştirme özelliğidir. Bu özellik sayesinde artık rahatlıkla web üzerinden WhatsApp durumlarınızı değiştirebilirsiniz.
Nasıl Durumumu Değiştirebilirim web.whatsapp.com adresinize giriş yaptığınızda göreceksiniz ki, sol tarafta profil resminiz yer alacaktır, profil resminize tıkladığınızda ya da o bölümde yer alan 3 noktaya tıkladığınızda profiliniz açılacaktır. Bu kısımda durumunuzu değiştirebilir ve ya düzenleyebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden WhatsApp Profil Resmini Değiştirmek İşte benim çok tebrik etmiş olduğum yeniliklerden biri olan bilgisayar üzerinden profilinizi güncelleme ayarı sayesinde artık rahatlıkla bilgisayarımızda yer alan fotoğrafları WhatsApp Profil resmi yapabileceğiz, böylelikle bilgisayardaki fotoğraflarımızı telefona aktarmak yerine direk web.WhatsApp.com aracılığıyla profilimizi güncellemiş olacağız.
WhatsApp Profil Resmimi Bilgisyardan Nasıl Değiştirebilirim? İşlem aslında çok basit, yine web.whatsapp.com adresine giderek sol köşede bulunan profil resmimize tıklayarak Profil resmimizi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz Bilgisayarınızın kamerasıyla anında çekip WhatsAppa yükleyebilirsiniz, dilerseniz de bilgisayarınızda mevcut olan bir fotoğraflardan seçerek profil resminizi güncelleyebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden WhatsApp mesajlarınızı arşivlemek Bu özellikten de bahsetmek isterim, daha önce var mıydı bilmiyorum ama şimdi farkettim. Kişiyle olan mesajlarınızı arşivlemek istiyorsanız kişiyle olan mesajınızı açarak sağ üst köşede yer alan 3 nokta işaretine tıklayınız ve açılan pencerede Sohbeti arşivle işaretine tıklayarak sohbeti kendi telefonunuzda arşivleyebilirsiniz.

WhatsApp hakkında sormak istediğiniz sorularınızı alt kısımdan sorabilirsiniz, sorularınızı bekliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhabaaaa. Sevgilimle whatsapp qr kodunu paylasmistim ama ayrildik… Bu kodu nasil degistirebilirim? Bu kodla neleri görebilir? Neleri yönetebilir? Bi süresi var mi? Telefondan whatsapp’i silersem yine de giris yapabilir mi? Her giriste ayni kod mu kullaniliyor? 20 saniyede 1 degistigini okudum, dogru mu? Babam böyle pasta yapmayi nerden ögrendi??? Bana en acil yardim lazim beynim yaniyor lutfennnnnn

  2. benim telefonumdaki mesajlar online olarak bir başkasına da gidebiliyor bunu nasıl engelleyebilirim mesajlarımın bir başkasının telefonuna gitmesini nasıl önleyebilirim lütfen yardımcı olur musunuz