WhatsApp Çift Tik Kapat

WhatsApp Çift Tik Kapat

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp ile tanıştıktan sonra artık arkadaşlarımızla WhatsApp üzerinden anlık olarak konuşabiliyoruz, artık dakika ve ya sms paketlerine gerek duymadan aylarca sadece internet paketi yaparak gereksinimlerimizi internet paketi üzerinden kolaylıkla karşılayabiliyoruz. WhatsApp’ın gelişmesi ve sadeleşmesi üzerine artık daha kullanışlı olan WhatsApp ile hayatımızdaki bir çok işlemi WhatsApp üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Bir çok haber kanalı anlık haberleri almak için, WhatsApp hattı oluştururken bir çok sevgili kavgalarını telefon ile açıp birbirini az kırmak yerine WhatsApp üzerinden daha çok kırmayı tercih ediyor. Hatta artık bir çok yeni tanışmalarda ilk karşı tarafın isimi öğrenilmesi gerekirken artık WhatsApp kullanıp kullanmadığına dikkat ediliyor eminim ilerleyen zamanlarda kız isteme esnasında damada sorulacak olan sorulardan biri “WhatsApp Var Mı?” olacak diye gerçekten çok korkuyorum. Bildiğiniz üzere WhatsApp’ın popüler olmaya başladığı ilk zamanlarda piyasada bir çok farklı WhatsApp sürümleri yer alıyordu bunlardan birincisi en çok popüler olan WhatsApp Plus idi. Kendini özel hisseden, yaramazlık yapan ve bazı kurnazlıklar peşinde olan kişiler tarafından kullanılan WhatsApp Plus ile çift tiklerimizi kolaylıkla kapatabiliyorduk. Karşı taraf bize mesaj gönderdiği halde karşı tarafa tek tik olarak gidiyor, yani mesaj iletilmedi algısı yaratarak karşı tarafın aklını karıştırarak WhatsApp’ı çevrimdışı olarak kullanabiliyorduk. Bugün sizlerle detaylı bir şekilde WhatsApp uygulamasında yer alan çift tikleri, yani iki gri tik işaretini nasıl kapatacağımızdan anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Çift Tikler Nedir, Nasıl Kapatılır?

WhatsApp’ta mesaj gönderdiğimiz zaman ilk olarak tek tik görürüz ve ardından kısa bir süre içerisinde tek tik olan işaret çift tik işaretini alır. Tek tik; sizin mesajı gönderdiğinize işaret iken çift tik işareti de karşı tarafın telefonuna sizin mesajınızın ulaştığının göstergesidir. Çift tik işaretini kapatarak, mesaj gönderen kişiye tek tik yaparsanız size mesaj gönderen size mesajın iletilmediği algısını yaratabilirsiniz. Böylelikle siz mesajı okumuş olursunuz ve karşı tarafta sizin mesajı okumadığınızı zanneder artık trip mi atıyorsunuz napıyorsanız yapabilirsiniz. WhatsApp uygulamasında çift tik işaretlerini kapatabilmek için ilk olarak WhatsApp Plus’un son versiyonlarından biri olan GB WhatsApp sürümünü kullanmanız gerekmektedir. GB WhatsApp sürümünü kullanarak, son görülme yani “çevrimiçi” statünüzü tamamen gizleyebilirsiniz. Çift tikleri, mavi tikleri tamamen kapatarak WhatsApp’ı çevrimdışı olarak kolaylıkla kullanabilirsiniz.

GB WhatsApp Nedir?

GB WhatsApp, normal WhatsApp’ın gelişmiş versiyonudur. Ülkemizde bir çok kişinin kullandığı sürümlerden biridir, lakin kullanımı WhatsApp tarafından yasaklanmıştır. GB WhatsApp ile çift tiklerinizi kapatabilirsiniz, ‘çevrimiçi’ ifadesini tamamen kaldırabilirsiniz ve WhatsApp farklı bir tema ekleyerek yeni bir ortam yaratabilirsiniz. Lakin unutmayın ki, WhatsApp’ın bu tür sürümlerini kullanmak maalesef yasak bunun için whatsapp.com/android/ adresine giderek normal WhatsApp’ı kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Whatsappta arkadaşım çevrimiçi ama gönderdiğim msj tek tık neden

    • Kozbon

      Mwrhabalae efendim, eğer ki karşı taraf sizin mesajlarınıza cevap veriyor ise büyük bir ihtimalle karşı taraf GBWhatsApp uygulanmasını kullanıyordur. Lakin bu kesin bir sonuç değil bunun haricinde bazı durumlardan dolayı da böyle bir hata ile karşılaşmanız ihtimal.