WhatsApp Düşük Veri Kullanımı Nedir?

WhatsApp Düşük Veri Kullanımı Nedir?

 

30 Temmuz tarihinde gelen güncelleme sayesinde artık WhatsApp internet paketinizi çok kullanmayacak. Bilindiği gibi WhatsApp’ta arama yapabiliyor ve arkadaşlarımızda / sevgilimizle ya da iş arkadaşlarımızla anlık olarak mesajlaşabiliyoruz. WhatsApp’ın bu sadelik ve kolaylığı sayesinde artık çok tercih edilen bir uygulama haline geldi, işte WhatsApp’ın yeni gelen özelliklerinden biri olan Arama özelliğinin en büyük derdi olan veri kullanımı bölümüne yeni gelen güncellemeyle düzenlemeler geldi.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Düşük Veri Kullanımı Ne İşe Yarar?

Bu özellik sayesinde WhatsApp üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz aramalarda veri paketinizden çok gitmesine yani çok tüketilmesine engel olur. Bir nevi WhatsApp aramasında kullanılan veri miktarını azaltıyor.

WhatsApp Düşük Veri Kullanımı Nasıl Açabilirim?

Düşük Veri Kullanımı aktif hale getirebilmeniz için öncelikle WhatsApp’ı açınız ve ardından WhatsApp Ayarlarına giderek Sohbetler ve aramalar kısmını açınız en alt kısımda yer alan Arama ayarları bölümünden bu yeni gelen özelliği aktif edebilirsiniz.

Şuanlık için yeni gelen özellikler bunlar, en kısa zamanda WhatsApp’ta büyük bir değişiklik beklediğimizi belirtmek isterim. Umarım yeni gelen güncellemeler bütün WhatsApp kullanıcıları memnun eder, he bu arada yeni gelen Orta Parmak simgesini çok kullanmayın lütfen, başınızı ağrıtabilir.. Bizlere WhatsApp hakkında sormak istediğiniz bütün soruları alt kısımda bulunan yorum bölümüne sorabilirsiniz, kendinize çok iyi bakın..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Teşekkürler

    • Kozbon

      Merhaba Serhan, umarım WhatsAppın yeni güncellemesi herkesin hoşuna gider. Şuan için daha önceden belirlemiş olduğu kişiye özel arka plan özelliği aktif değil, ama eminim ilerleyen güncellemeler de bu kişiye özel arka plan yeniliği aktif olacaktır. WhatsApp güncellemeleriyle olan yorumlarınızı bekliyoruz, kendinize iyi bakın bizleri sık sık ziyaret edin. 🙂