WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir?

WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Tumblr gibi mikro bloglardan tanımış olduğumuz GİF’ler ile asıl anlatılmak olanı daha gerçekçi bir şekilde hareketli resimler sayesinde karşı tarafa daha farklı bir şekilde daha gerçekçi olarak aktarılmaktadır. Tumblr’den örnek alan Facebook bir çok uygulamanın GİF desteği almasında öncülük yapmış durumda, günümüzde eskisi kadar kullanılmasa da bir çok kişinin sırf gündemi takip edebilmek için Facebook kullandığını biliyoruz. Bizleri GİF ile tanıştıran Facebook’tan sonra GİF seçeneği Twitter ve ardından diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına geldikten sonra şimdi sıra WhatsApp uygulamasında. WhatsApp ile sizlerde GİF olan resimleri sevdikleriniz ile paylaşarak WhatsApp’tan daha verimli olarak faydalanabilirsiniz, artık GİF olan resimlerin URL adreslerini paylaşmak yerine direk olarak normal fotoğraf / resim gönderiyormuş gibi WhatsApp üzerinden de GİF göndermek artık mümkün olacak. 2016 yılında sürekli olarak 3 günde bir güncelleme almaya başlayan WhatsApp uygulamasının en büyük özelliklerinden biri olacak olan GİF seçeneği sayesinde artık daha eğlenceli olacak konuma geliyor. WhatsApp’ta gif nasıl gönderilir konusuna geçmek yerine ilk olarak GİF nedir bu sorunun cevabını vereyim. GİF, birden fazla resmin / fotoğrafın birleştirilmesi ve daha sonrasında farklı efektler verilerek hareketlendirilmesidir. Yani siz 2 tane fotoğrafı ardı ardına koyduğunuz vakit bunu gif yapmış oluyorsunuz ve GİF yapma hakkında da internette bir çok farklı uygulamalar mevcut olup şuan için Android kullanıcılar için PicsArt adlı uygulama sayesinde gif yapabilir ve bu gifi WhatsApp üzerinden paylaşabilirsiniz.

WhatsApp’a Bugün GIF özelliği eklendi.

Geldi yemin ederim gönlümün efendisi, artık WhatsApp üzerinden gif gönderilmektedir. Bugün için yani 05 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu güncelleme sonucunda artık WhatsApp uygulamasından bir başka kişiye hareketli fotoğraf gönderebilmekteyiz. WhatsApp uygulamasında da bir başka kişiden hareketli resim alabilmekteyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

GİF Nasıl Gönderilir?

whatsapp-gif-nasil-gonderilir-2016

WhatsApp üzerinden gif göndermek için kime gönderecek isek o kişiye normal fotoğraf gönderiyormuş gibi hareketli fotoğraf yani GİF gönderebiliriz. Gif özelliği için WhatsApp uyanmasını güncellemeniz yeterli olacaktır, üst kısımdaki görselde olduğu üzere sizlerde gönderim yapabilirsiniz. Gif seçeneğini görebilmek için WhatsApp Ataç seçeneğinden galeriye dokunun ve karşınıza GIF seçeneği çıkacaktır.

Alt kısımdaki bilgiler eskidir. Yazıyı güncelledik.

Gelmesi beklenen WhatsApp güncellemelerin ardından sizlerde artık sevdiğiniz kişilere eğlenceli, kalpli, yıldızlı ve birbirinden farklı bir çok hareketli resmi paylaşabilirsiniz. Şuan için 2.16.115 sürümünde olan Whatsapp uygulaması şuan için GİF desteğini barındırmamaktadır ve ilerleyen günlerde gelecek olan GİF desteği ile sizlerde WhatsApp uygulamanızı güncelleyerek sahip olabilirsiniz. Lakin şuan için geçerli olmayan bu sistem için çok aceleci davranmanıza gerek yok, WhatsApp uygulaması daha çok gelişecek ve daha çok kullanışlı olacak.

İlerleyen günlerde de nasıl gif yapılacağı konusunda da sizlere biraz detaylı bilgiler vereceğiz bunun haricinde WhatsApp’a gelen güncellemelerden biri olan “Web WhatsApp şu anda aktif” güncellemesi şuan için tekrardan aktif olmuş durumda, yani siz ve ya sizin adınıza bir kişi Web WhatsApp’a bağlandığı vakit WhatsApp’ın asıl sahibine bildirim gitmektedir. Bu özellik daha önceden pasif olmuş iken 2.16.115 güncellemesinde tekrar aktif olmuş durumda dikkat etmenizi öneririm.

WhatsApp hakkında gif gönderme ve ya daha farklı sorularınız varsa alt kısımlarda yer alan yorum olarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp Gibi Uygulamalar hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Kozbon Peki gifi profil resmi olarak kullansak oluyor mu?

 2. Hala gif gönderememek WhatsApp in ayıbı.
  Hangouts tan gönderiliyor.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, şuan için bu güncelleme gelmiş durumda ve WhatsApp üzerinden GİF gönderebilirsiniz 🙂 WhatsApp uygulamasını bu kadar çok küçümsemeyin.

 3. Gif ti lasıl oluşturucaz. Napalımda gif olsun

  • Kozbon

   Merhaba Elif, telefondan gif yapmanız için bir yazımız mevcut bu yazımıza göz atarak telefondan nasıl gif yapabileceğiniz konusunda bilgi sahibi kolaylıkla olabilirsiniz. Telefondan GİF Nasıl Yapılır? Bu yazımız ile sizlerde keyifli gif yapabilir ve WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.