WhatsApp Google Drive Yedeği Nedir?

WhatsApp Google Drive Yedeği Nedir?

Son zamanlarda WhatsApp’ta yapılan bir çok yeniliklerden biri olan WhatsApp Google Drive yedeği yeniliği oldukça büyük ses getirecek diye tahmin ediyoruz. Aslında oldukça kullanışlı olan, mesajlarımızı güvenle saklayabileceğimiz bu özellik sayesinde artık mesajlarımız, fotoğraflarımız hatta WhatsApp’ta gönderdiğimiz / aldığımız bütün videoalar telefonumuzda yedeklenirken bir de Google üzerinde yedeklenececektir. Peki bu yeni gelen özelliklerden biri olan WhatsApp Google Drive yedeğinin ne gibi bir zararı olur?

Aslında şeytanın bile aklına gelmeyecek bir şekilde kişiler sizlerin yedeklemiş olduğunuz WhatsApp konuşmalarınızı / fotoğraflarınızı / Videolarınızı Google Drive üzerinden rahatlıkla erişebilir. Erişememesi için de gmail şifrenizi hatta gmail adresinizi oldukça gizlemeniz gerekmektedir aksine bir iki şifre deneme sonucu şifrenize kolaylıkla erişebilme ihtimali vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Google Drive Yedeği Nedir?

Günlük / Haftalık / Aylık / Yıllık olarak Google Drive bölümüne WhatsApp mesajlarınızı / medyalarınızı yedekleme özelliğidir. Sizin belirleyeceğiniz mail adresine ve sizin belirleyeceğiz zaman dilimine göre WhatsApp mesajlarınız ve medyalarınız Google üzerine yedeklenecektir.

WhatsApp Google Drive Yedeği Özelliği Kim İçin Geçerlidir?

İşlem Google üzerinden gerçekleştiğinden dolayı şuanlık Android kullanıcıları bu yenilikten faydalanabilecek lakin, Android sürümü sadece 2.3.4 olan kullanıcılara gelecektir.

WhatsApp Google Drive Yedeğini Nasıl Açabilirim?

Eğer son sürüm WhatsApp’ı kullanıyorsanız muhtemelen haberiniz olmadan bu yenilik WhatsApp’ınıza eklenmiştir ve siz görmemişsinizdir, yenilik geldiği zaman sizi hemen WhatsApp’tan çıkartarak yenilik sayfasına aktarmaktadır. Eğer son sürüm WhatsApp’ı kullanmıyorsanız whatsapp.com/android adresine giderek bu kısımdan son sürüm WhatsApp’ı güncelleyerek son sürüme yükseltebilirsiniz.

Son sürüme yükselttikten hemen sonra, WhatsApp >> WhatsApp Ayarları >> Sohbet ve Aramalar >> Sohbet yedeği kısmından yedekleme bölümüne giderek buradan gmail hesabınızı belirleyip yedekleme işlemini yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Ben Google Drive istemiyorum.Ancak telefonumda ….seçeneklerinden wattsap mesajlarımı göremiyorum Kapatıp açıyorum olmuyor.yine aynı.Ne yapabilirim? İlginize teşekkür ederim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim öncelik olarak sorunuzu tam olarak anlamış değilim, bunun için lütfen daha detaylı bilgiler vermeye ne dersiniz?

 2. İyi geceler.Google drive gelmeden önce sadece 7 günlük sohbet gecmişimizi geri getirebiliyorduk google driveyle hem sohbet hem resim hemde videoları mı geri getirebiliyoruz?Ayrıca bir yıllik sohbet geçmiside mi geri getiriliyor?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Google Drive ile maalesef çok eski geçmişlere ulaşamazsınız. Sadece en son ne zaman Drive yedeklemesi yaptıysanız sadece o yedekleri geri getirebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.

 3. Peki bu google drive sadece g mail kullanicilari icin mi gecerli yani hotmail kullanan birisinde google yedekleme yapabilir mi.yedekleme isleminde g mail ile hotmail arasindaki farki aciklar misiniz simdiden tesekur ederim

 4. Gmail whatsapp yedeklemesini nasil acabilirsiniz demissiniz yazida nasil yedekleyecehimizi anlatmissiniz?

 5. Bu özellik artık aktif değil sanırım
  Uygulama bağlanmış ama içeriğe ulaşamıyorum.
  Whatsappı silip yedek yükleme kismini onun mailden yapmaya bile çalıştım yüklenemedi dedi… Yok mu bir yolu