WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği Eklendi

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

2016 yılında sürekli olarak gelişmeye yüz tutan ve diğer rakiplerini çatlamakta olan WhatsApp uygulamasının tek özelliklerinden olan görüntülü konuşma özelliği nihayetinde gelecek olan günlerde aktif olacak. Peki, WhatsApp’a gelecek olan olan görüntülü konuşma nasıl yapılır? WhatsApp uygulamasında sesli arama sayesinde sevdiklerimizi hemen WhatsApp üzerinden arayıp internet üzerinden sesli arama yapabiliyorken artık ilerleyen günlerde WhatsApp’a gelecek olan güncellemeler sonucunda artık diğer uygulamalarda olduğu gibi WhatsApp uygulaması üzerinden de görüntülü konuşma yapabileceğiz. Dünyaca ünlü olmakta olan WhatsApp uygulamasına gelecek olan görüntülü konuşma özelliğinin daha farklı olmasını şahsen bekliyorum, diğer uygulamalar kadar normal olması WhatsApp uygulamasında görüntülü konuşmanın çok rağbet göreceğine inanmıyorum umarım bu konuda yanılıyorumdur. 2016 yılında almış olduğu her güncelleme sonucunda farkını ortaya koyan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasında görüntülü konuşma yapabilmek için şuan için Beta kullanıcı olmanız yeterli olacaktır. Eğer ki WhatsApp için Beta kullanıcısı olmak istemiyorsanız ve sizlerde diğer kişiler gibi normal kullanıcısıysanız WhatsApp görüntülü konuşma özelliği için sadece beklemeniz yeterli olacaktır. Lakin WhatsApp için beta kullanıcı olmak istiyorsanız ve sizlerde bir an önce WhatsApp’a gelen bu özelliği aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız hemen Beta kullanıcısı olabilirsiniz. Lakin WhatsApp’a gelen görüntülü konuşma özelliğini Beta kullanıcısı olarak aktif hale getirdiyseniz ve diğer kullanıcılar normal kullanıcı olduğundan dolayı onlara daha bu özellik gelmediği için görüntülü konuşmayı başlatamazsınız.

WhatsApp Beta Kullanıcısı Nedir?

WhatsApp’a gelecek olan bütün yenilikleri ilk sizler test edebilirsiniz lakin bu durum telefonunuzun kotasının hemen bitmesine neden olacaktır. Beta kullanıcısı olduğunuz için her yenilikte sizlere bir güncelleme gelecektir ve bu durum kotanızın çabuk bitmesine neden olacaktır. Beta kullanıcının amacı, gelen özellikleri test edip karşılaşılan hataları WhatsApp yetkileriyle paylaşmak.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’a Görüntülü Konuşma Özelliği Eklendi

Görüntülü konuşma özelliği sayesinde artık WhatsApp üzerinden bir kişiyle hemen istediğiniz yerden anlık olarak görüntülü konuşma ve sesli konuşma yapabilirsiniz. Tıpkı, Bip Messenger uygulamasında bulunan veya Google Duo uygulamasındaki gibi sizlerde WhatsApp üzerinden bir arkadaşınız ile görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Gelen özelliklerde sizlerde fark edeceksiniz ki WhatsApp’ta bir profili açtığınızda en alt kısımda kamera işareti eklenmiş bu işarete dokunarak sizlerde karşı tarafa görüntülü konuşma çağrısını gönderebilirsiniz. Karşı taraf gelen görüntülü konuşma çağrısını kabul ettiği takdirde görüntülü konuşmaya başlayacaksınız.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Görüntülü konuşma özelliğinde yukarıdaki resimdeki gibi bir panel yer almaktadır, bu panelde isterseniz sesi kapatabilirsiniz. İsterseniz kamerayı öne çevirebilir veya arkaya çevirebilirsiniz veya sohbette yazabilirsiniz. Yine bunun haricinde görüntülü konuşmayı sonlandırabilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Eğer ki karşı taraf görüntüyü kabul etmez veya kullanmış olduğu WhatsApp sürümünde görüntülü konuşma özelliği yok ise böyle bir hata ile karşılaşmanıza neden olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. WhatsApp ta aktif olan arkadaşları neden göremiyoruz

    • Kozbon

      Merhabalar efendim, eğer ki siz WhatsApp son görülme saatinizi sadece ben olarak değiştirdiyseniz diğer kişilerin son görülme saatini görmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Bunun için ayarlarınızı kontrol etmeniz yeterli olacaktır.