WhatsApp Grupta Etiketleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Grupta Etiketleme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Biliyoruz ki WhatsApp uygulamasındaki gruplar olmazsa olmaz. WhatsApp’ı belki de bu gruplar yüzünden kullanıyoruz belki de son dakika gelişmeleri bu gruplar üzerinden takip ediyoruz. WhatsApp’ta grup seçeneği sayesinde ülkemizde bir çok genç kız şimdiden cehennemden kombine almış durumda, bir çok kişinin gıybet odası olarak bilinmekte olan WhatsApp gruplarına eklenmiş olan özelliklerden biri de etiketleme özelliğidir. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta yayınlanmış olan etiketleme özelliği sayesinde artık bir kişi hakkında bir öneri, görüş belirtiyorsanız o kişiyi etiketleyerek kime dediğinizi hızlı bir şekilde belirtebilirsiniz. Veya WhatsApp grubunda birden fazla aynı isimde kişiler varsa bu isimlerden hangisi için bir mesaj gönderiyorsanız o kişiyi etiketleyerek o kişiye gönderdiğinizi belirtebilirsiniz. Mesela bir WhatsApp grubu düşünün ve bu grupta 3 kişinin adı Mehmet olsun, grupta yer alan Mehmetler den birine soru sorduysanız “bana mı sordun” düşüncesini tamamen kaldırmak adına sorunuza @ işaretini kullanarak o kişiyi etiketleyip bu sorunu tamamen kökten çözmüş olacaksınız. WhatsApp gruplarında geçerli olan bir kişiyi etiketleme işlemi için sadece @ işaretini kullanmak yeterli olacaktır, @ işaretini yazdıktan sonra çıkan listede hangi kişiye baz alarak mesaj yazacaksanız o kişiyi etiketlemeniz durumunda grup sohbetleri daha anlaşılır olacaktır.

@ işaretini kullanmak zorunda mıyım?

WhatsApp gruplarında bir kişiyi etiketlemek için @ işaretini kullanılır, lakin bu özellik illaki kullanılacak diye herhangi bir kaide veya bir zorlama yok bunun için özgürsünüz. Lakin sohbette herhangi bir karışıklık olmaması adına ve grupta aşırı derecede katılımcı varsa @ işaretini kullanmanızı tavsiye ederim.

@ İşaretini kullanınca karşı tarafa bildirim gider mi?

Hayır karşı tarafa herhangi bir özel bildirim gitmeyecektir, sadece mesajınız kime hitaben olduğunu belirtmek için @ işaretini kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.