‘WhatsApp Güncellenmiyor’ Hatası

'WhatsApp Güncellenmiyor' Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği üzerine WhatsApp uygulaması 2016 yılında tamamen bedava olarak ücretsiz olarak milyonlara sahip kullanıcısına ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı. Bunun üzerine WhatsApp’ın ücretsiz olmasının ardından bir çok kişinin telefonunda son kullanım tarihinin kaldırılıp yerine “Ömür Boyu” ifadesi konulması için, WhatsApp yönetimi tarafından bir çok kişinin telefonuna güncelleme gönderdi. Lakin bu işlem sonucunda bir çok kişinin telefonunda bazı sorunlardan dolayı WhatsApp uygulamasını güncellenemedi. Google Play’de “WhatsApp Güncellenemiyor” gibisinden hata alan bir çok kişiye bugün farklı yollar üzerinden WhatsApp’ı nasıl güncelleyebileceğinden bahsedeceğim. Konuya geçmeden önce sizlere WhatsApp’ın 2016 yılında büyük olan yeniliklerden bahsedeceğim belki de WhatsApp’a bir daha hiç bu kadar büyük bir güncelleme gelmeyeceğinden olabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz olmasının ardından, yeni gelecek özelliklerin sonunda uygulamada bir market yer alacak. Bu marketten kendini özel hisseden WhatsApp kullanıcıları farklı farklı çıkartmalar satın alarak sohbet esnasında kullanabilecek. WhatsApp’ın şuan ki görüntüsü hoşuna gitmeyen kişiler farklı temalar satın alarak WhatsApp’ın görüntüsünü değiştirerek kullanabilecek. WhatsApp’ın farklı yeni gelecek olan özelliklerini satın alarak farklı sürümler kullanarak WhatsApp’ta yeni bir ortam oluşturabilirsiniz. Tabi ki bu market diğer yıllık olarak 3 TL ödediğimiz ücretten biraz pahalı olacaktır. Her neyse benim de dört gözlerimle beklediğim bu güncelleme bir an önce gelse de yeni olan sürümleri kullanabilsek.

Sponsorlu Bağlantılar

Güncelleme Hatası Neden Olabilir?

Kullanmış olduğunuz uygulamayı Google Play’den indirdiğiniz zaman bir süre sonra gelecek olan güncellemelerde hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu hataların en başlı sebeplerinden biri olan, telefonunuzda yeteri kadar yer olmadığından dolayı güncelleme gerçekleşemeyebilir. Bir diğer ana sebeplerden biri olan internet bağlantınızın düşük olmasıdır. Olası bir anda gelecek olan güncelleme de telefonunuzun internet bağlantısı yeteri kadar olmaz ise güncelleme tam olarak gerçekleşemez. Bir diğer olay ise, uzun zamandır kullanmış olduğunuz WhatsApp uygulamasını uzun zamandır güncellemediğinizden kaynaklanmaktadır. Bunun için arada sırada Google Play’i ve ya Whatsapp’ın resmi sitesini ziyaret ederek buradan son sürümleri öğrenmeye çalışmanızda fayda var.

Güncelleme Hatasını Nasıl Çözebilirim?

Güncelleme hatasını kolaylıkla çözebilmek için telefonunuzun bağlantısını ve telefonunuzda yeri kadar hafızanın bulunduğundan emin olun. Eğer bu sorunları çözdüğünüz halde yine de WhatsApp’ın sürümünü güncelleyemediyseniz WhatsApp uygulamasının son sürümünü whatsapp.com/android/ adresine giderek buradaki apk sürümünü telefonunuza indirip kurunuz ve bu süreçten sonra WhatsApp’ın son sürümünü kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp Eski Konuşmalarını Aktarmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.