WhatsApp “Güvenlik Kodu Onayla” Nedir?

WhatsApp "Güvenlik Kodu Onayla" Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Her geçen gün daha fazla gelişmekte olan WhatsApp uygulamasına eklenen uçtan uca güvenlik nedir? 05 Nisan 2016 tarihinde gelen güncelleme ile artık mesajlarımızı daha güvenli bir şekilde saklayabilmekteyiz. DNA Güvenlik olarak belirlenecek olan bu şifreleme sistemi sayesinde artık yapmış olduğumuz aramalar ve konuşmalar eski sistemlere göre kat kat daha fazla güvenli olacaktır. Open Whisper Systems ile geliştirilmiş olan güvenlik sistemi sayesinde sizlerde artık mesajlarınızı güvene alabilirsiniz. Bugünden itibaren herkesin telefonlarına gelen” Bu sohbete gönderdiğiniz mesahjlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır.” Yazısı ile bir çok kişinin mesajlarını güvene alan WhatsApp uygulamasına gelen “güvenlik kodu onayla” nedir? Konuşmalarını gizlemek yani şifrelemek istediğiniz kişinin telefonunda yer alan QR kodunu okutarak bu şifreleme sistemini aktif hale getirebilirsiniz. WhatsApp uygulamasına gelen güvenlik kodu onaylama sistemini sizlerde aktif ederek belirlenen şifrelerden herhangi birini aklınızda tutarak kolaylıkla şifreleme sistemini kullanarak sizlerde 2016 senesinde daha güvenli bir WhatsApp sürümü kullanabilirsiniz. Her geçen gün daha fazla gelişmekte olan ve geçtiğimiz günlerde WhatsDog uygulaması ile benzer uygulamaları devre dışı bırakmış olan WhatsApp uygulaması bir çok kıskanç sevgiliyi, arkadaşı kalbinden vurdu diyebiliriz. WhatsApp uygulamasına gelecek olan güncellemeler sayesinde güvenlik kodu onayla sistemini sizlerde kullanmayı unutmayınız. Peki WhatsApp uygulamasında yeni WhatsApp Security güvenlik sistemini nasıl kullanabiliriz?

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Çalışır?

WhatsApp "Güvenlik Kodu Onayla" Nedir?

İlk olarak herkesin mesajlarını şifrelemek istiyorsanız bu şuan için mümkün değil, lakin en samimi arkadaşınız ve ya sevgiliniz ile olan konuşmaları şifrelemek istiyorsanız arkadaşınızın WhatsApp profiline giderek burada yer alan şifreleme sistemine dokunun ve ardından açılan QR kodunu arkadaşınızın telefonundan taratarak güvenlik sistemini aktif hale getirebilirsiniz.

Eğer taramayı siz yapmak istiyorsanız, yine şifreleme sistemini açarak sağ alt köşede yer alan KODU TARA seçeneğini dokunup kendi telefonunuzun kamerası sayesinde arkadaşınızın QR kodunu tarayıp şifreleme sistemini aktif hale getirebilirsiniz.

WhatsApp uygulaması 2016 senesinde bir çok değişikliklere imza atacaktır, WhatsDog ve diğer benzer uygulamaların çalışmama sebebinin başlıca nedeni ise WhatsApp uygulamasına gelen büyük değişikliklerdir. İlerleyen günlerde WhatsApp uygulamasını destekleyen WhatsDog uygulaması tekrardan hizmet vermeye başlayacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp Hızlı Cevap Özelliği Nasıl Kapatılır? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Dogrulaya bastigimizda kamera aciliyor ama neyi nasil tarayacak onu anlamadim. Arkadasimin telefonu yanimda degil kaldiki konustugumuz her insanla ayni yerlerde yasamiyoruz.. ne taraniyor neyi tariyoruz anlamis degilim

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, evet bu güvenlik sistemi bana da aşırı derecede saçma geldi. Lakin güvenliği aktif edebilmek için maalesef arkadaşınızın telefonunda yer alan QR kodunu taratmanız gerekmektedir.

 2. sevgilim telefonuma bunu yaptı taradaı felan kendi telefonuyla şuan kitlendi o benim bi başkasıyla olan mesajlarımı görüp okuyabilrmi ve bu nasıl degişr ayrıldık ve ben wphatsapımdaki konuşmaları okur diye korkuyorum lütfen bi fikir sunun şifrelemeyi degiştirmem laazım ??

  • Kozbon

   Merhaba efendim, endişenizi anlıyorum lakin bu işlem sizin için daha iyi. Bu işlemde karşı taraf yani sevgiliniz sizin mesajlarınıza erişemez. Sadece sizin konuşmanız (sadece sevgiliniz) mesajlarınız başkaları tarafından görmemesi için şifrelenecektir.

 3. Ben arkadaşımın telefonuyla kendiminkini taradım da hiç bir şey olmadı yani hiç bir şey değişmedi. Mesajlarda şifrelenmiyor? YARDIM EDİN ACİL..

  • Kozbon

   Merhaba efendim, kodları taradıktan sonra mesajlar şifrelenirse bu sefer siz okuyamazsınız. Mesaj şifrelenme seçeneği sadece kendi içerisindedir.

 4. Arkadasimin whatsapp mesajlarimi yazismalarimi görmesini nasil engelliyebilirim.telefonundan benim WhatsApp ime girerek tüm yazismalarimi görebilcegimi söyledi.

  • Kozbon

   Merhaba Başak, böyle bir durum söz konusu değil. İçiniz rahat olsun. Web WhatsApp seçeneğini kontrol etmeniz yeterli olacaktır.