WhatsApp Hesap Bilgimi Paylaş Nedir?

WhatsApp Hesap Bilgimi Paylaş Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun zamandır güncelleme almamış olan WhatsApp uygulaması dün ve bugün almış olduğu güncellemeler sonucunda birçok değişikliğe imza atmış durumda. Biliyorsunuz ki WhatsApp uygulaması ile hayatımız çok kolay olmuş durumda, iletişim konusunda birebir bizlere yardımcı olan WhatsApp uygulaması 2015 yılında ücretsiz olmasının hemen ardında birçok kişinin gözdesi olmuş durumda. WhatsApp uygulamasına gelmiş olan özelliklerden biri de “Hesap bilgimi paylaş” özelliğidir. Peki WhatsApp’a eklenen bu hesap bilgimi paylaş özelliği nedir? Bu özellik ile sizlerin bilgilerini kullanarak Facebook’ta karşılabileceğiniz reklamların en iyi bir şekilde sunulmasını sağlanmaktadır. Biliyorsunuz ki WhatsApp uygulaması Facebook’a ait olan uygulamalardandır, WhatsApp uygulaması “Hesap bilgimi paylaş” özelliğini sizlere otomatik olarak aktif ederek Facebook’ta karşınıza çıkacak olan reklamları en iyi şekilde sunmayı hedeflemektedir. Gelen bu özelliği ister aktif hale getirebilir ve Facebook ile bilgilerinizi paylaşabilir isterseniz hemen pasif hale getirerek Facebook bilgilerinizi paylaşmazsınız, bu durum için WhatsApp sizleri özgür bırakmıştır. Lakin bu özellik WhatsApp’a otomatik olarak açık bir şekilde gelmektedir ve bunun için bu özelliği kullanmak istemiyorsanız da mutlaka WhatsApp ayarlarından bu özelliği pasif hale getiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hesap Bilgimi Paylaş Nedir?

Bu özellik sizlerin WhatsApp bilgilerinizi kullanarak  Facebook’ta karşılaşmış olduğunuz reklamları en alakalı reklamlara çevirme yöntemidir. Örneğin WhatsApp’ta bir arkadaşınız tarafından size göndermiş olduğu kitap tanıtım linkini baz alıp Facebook’ta karşınıza kitap hakkında reklamların çıkmasına neden olacaktır.

Hesap Bilgimi Paylaş Nasıl Kapatabilirim?

Şuan için bir kısım WhatsApp kullanıcına gelen özellik sizlere gelmemiş olabilir, bu durum ilerleyen zamanlarda değişecek ve bu özellikler sizlerde de aktif olacaktır. Eğer ki son günlerde WhatsApp uygulamasını güncellediyseniz muhtemelen “Hesap bilgimi paylaş” özelliği şuan sizde de aktiftir. Bu özelliği kapatmak için, WhatsApp uygulamasını açıp WhatsApp Ayarları >> Hesap >> “Hesap bilgimi paylaş” seçeneğini kaldırınız.

Hesap bilgimi paylaş kaldırdım yok oldu geri alabilir miyim?

Buna WhatsApp uygulaması şuan için izin vermemektedir. Eğer ki bu özellikte yer alan tiki kaldırırsanız Facebook ile WhatsApp bilgilerinizi paylaşmamış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Mesajlar silindiği halde sistemden gerçekte ne Zaman kalkar

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, WhatsApp uygulamasında herhangi bir yere yedekleme yapılmadığından dolayı mesajlarınız anlık olarak WhatsApp’tan silinir ve mesajın asıl yedeği mesajı gönderen / mesajı alan kişilerin telefonlarında yer alır.

   • Slm ben whatsappı kurdum bende öyle birşey yazmıyordu aceba bunun bir süresi var mı mesela hesap bilgisi paylaş tiki kaldırmazsak bir süre sonra o yazı kalkıyor mu ben bir arkadaşdan duymuştum 1 ay içinde hesap bilgisi paylaş yazısı kalkıyor demişti doğru mu aceba cevap verirseniz çok iyi olur tsk.

    • Kozbon

     Medjabakad efendim ne zaman kalkacağı konusunda maalesef ki bir bilgim yok lakin bende öyle bir şey hatırlıyordum. Ama siz yine de bilgilerinizi paylaşmamaya özen, gösterin.

 2. O whatsapp bildirimi banada geldi ilk ekrana alt boslukta daha fazla bilgi yaziyordu ona tikladim facebookla ilgili bir takim seyler vardi kutucuk isaretliydi geri aldim o sayfayi alta alarak kabul ettim sizce tekrad acılır mi