WhatsApp Kişiler Mobil – Özel Nedir?

WhatsApp Kişiler Mobil - Özel Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yine ben ve yine WhatsApp hakkında sorulan sorulardan birine cevap vermek üzere buradayım. Bildiğiniz üzerine WhatsApp uygulamasına son gelen alıntılama özelliği ile artık daha kullanışlı olmuş durumda. Ve gelecek olan 2.16.120 sürümünde ise yıldız mesajlar seçeneğini daha öne çıkarmış olan WhatsApp uygulaması her gelen güncellemelerin ardından daha farklı bir özellik ile karşımızda. Gelecek olan güncellemeler ile bir çok kişi sohbet kısmındaki mesajı alıntılayıp o mesaj hakkında görüşünü daha hızlı bir şekilde belirtebilecek iken x kişisinde Yıldız olarak işaretlemiş olduğunuz mesajları da o kişiye ait daha kolay bulabilmeniz konusunda x kişisinin profiline eklemiş olduğu Yıldızlı Mesajlar seçeneği sayesinde işaretlemiş olduğunuz mesajlara daha çabuk ulaşabilmektesiniz. WhatsApp hakkında gelen bir sorulardan olan, WhatsApp’ta kişiler kısmında neden mobil yazıyor, neden özel yazıyor? şeklinde akılları karıştıran birkaç sorunun cevabını vermeden önce # başlıklı yazımız ile yıldızlı mesajların ne olduğu konusunda bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi uzun zamandır gelen yorumlardan olan “ee Kozbon sen bunları nereden biliyorsun, bizde bu güncellemeler yok ne zaman gelecek bu güncellemeler sen bunları nerenden uyduruyorsun” şeklinde gelen yorumlara şu şekilde daha önceden yapmış olduğum açıklamalara ulaşmak için # başlıklı yazımıza göz atmalarını isterim.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim WhatsApp kişiler kısmında yer alan mobil ve özel seçeneği neye belirlenmektedir? WhatsApp kişiler kısmında yer alan özel ve ya mobil yazan seçenekler sizin o kişiyi rehberinize nasıl kaydettiğinize bağlı olarak çalışmaktadır. Mesela x kişini kayıt ederken SIM kartına kayıt ettiyseniz o kişiyi ÖZEL olarak göstermektedir. Eğer ki bir kişi telefonun kendi rehberine kayıt ettiyseniz de MOBİL olarak göstermektedir. Peki bu ikisinin ne gibi bir farkı var?

WhatsApp için herhangi bir farkı bulunmamaktadır, lakin bu durum telefonunuz için farklılık gösterebilir. Telefonun dahili hafızasına kayıt edilen kişi ile SIM kartının dahili hafızasına kayıt edilen kişiler arasında karakter kullanma limiti vardır. SIM kartına ekleyeceğiniz kişinin belki de soyadını zar zor sığdırabilirken rehberinize kayıt ederken bir kişiyi telefonunuzun dahili hafızasını kullanıyorsanız bu kişinin rehberdeki adını istediğiniz uzunlukta belirleyebiliyor ve hatta emojiler bile ekleyebiliyorsunuz. (klavyeniz destekliyorsa, bu konu hakkında daha önceden bir açıklamalarda bulunmuştum # başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.)

WhatsApp için herhangi bir farklılık göstermeyen MobilÖzel seçeneği konusunda yer alan tezi de böyle yok etmiş olduk. Sormak istediğiniz sorularınızı alt kısımdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Whatsapp kişi listemde gözüken arkadaşımı telefon rehberimden silsem bile, whatsapp kişilerimden silinmiyor. Ne yapabilirim?

    • Kozbon

      Merhabalar Haydar, kişiyi iyi sildiğinizden emin olunuz. Bazı telefonlarda otomatik olarak bir numara eklendiği vakit hem o kişiyi WhatsApp için ayrı kayıt eder, hem de telefonunuzun dahili hafızasını ya da sim kartınızı otomatik olarak yedek anlamda kayıt eder. Bunun için o kişiyi rehberinizden tam anlamıyla silmediğiniz sürece halen WhatsApp’ta gözükmeye devam edecektir. Lütfen rehberinizi tekrar tekrar kontrol ediniz.