WhatsApp.log Dosyası Nedir?

WhatsApp.log Dosyası Nedir?

Geçen günlerde bir arkadaşımız yani kozbon ailesinden birinin sorununu yanıtlamak isterim, sorun şöyle ki WhatsApp Plus, WhatsApp Reborn yada diğer modlarda yer alan WhatsApp.log dosyası ne işe yarar ne yapar?

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün kü incelemlerim üzerine kesin sonuçlara vararak bu soruya cevap vermek isterim. Adından da belli olacağı gibi log (geçmiş işlemler)’i kayıt tutan bir dosyadır. Yani sizin WhatsAppta ne yaptığınızı kimin profiline baktığınızı, ne zaman çevrimiçi ne zaman çevrimdışı olduğunu kayıt tutan bir işlemdir. Eğer sizde WhatsApp’ın herhangi bir modlu sürümünü kullanıyorsanız ve bir kız arkadaşına sahipseniz mutlaka buluşmalara gitmeden önce bu dosyayı silmenizde fayda var, bazen WhatsAppı öyle bir karıştırırken sizleri kenara sıkıştırabilir, bunun için kontrolü elden bırakmamak gerek bunun için kız arkadaşlarınızla buluşmadan öncede şöyle bi WhatsAppı tamamen kontrol edip öyle buluşunuz. Benim bir defa bu konu hakkında canım yanmıştı, o günden sonra sürekli kontrol ederim.. Sizleri seviyoruz kendinize çok iyi bakın..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Bedava WhatsApp Kullanmak başlıklı yazı da android bedava whatsapp, iphone bedava whatsapp • ve turkcell bedava whatsapp hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Whatsapp plus’ta herhangi bir sohbetimin olmadığı ve profiline girmediğim X profil resmi güncellendi diyor. Ama kişinin profil fotoğrafı aynı yani değişmiyor. Bu ne anlama geliyor admin?

  • Kozbon

   Merhabalar Tuğçe, evet buna bende daha önceden denk gelmiştim. Güncellenme tarihine dikkate alın.

 2. Sayın Admin, Log kayıtları tam olarak bizim whatsapp profilimize bakanların kaydını mı tutuyo? Ve bir sorum daha var ios ta çevrimdışıyken karşıdaki kişinin çevrimiçi olup olmadığı görülüyo mü? Şimdiden teşekkürler kolay gelsin 🙂

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, keşke WhatsApp’ın gelişmiş versiyonlarında yer alan log dosyası bizlerin profiline bakan kişilerin numaralarını gösterse ne güzel olur değil mi? Lakin log dosyasında sizlerin son sohbet ettiğiniz kişilerin loglarını tutar, merhaba x kişinin durumu şu tarihte şu saatte şu şekilde değiştirildi. Mesela x kişisi profil resmini güncelledi şeklinde loglama yapmaktadır. İOS işletim sistemlerinde WhatsAppa girmeden bir kişinin son görülme saatlerini takip etmek istiyorsanız WhatsOnline uygulamasını kurarak bunu yapabilirsiniz. WhatsOnline uygulaması hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz WhatsOnline Nedir? başlıklı yazımıza bir gözü atınız lütfen.

   • Yani diyosunki şuan daha kim profilime bakmış uygulaması yeryüzünde yok diyosun öyle bişey daha yapılmadı hiç bi yerde de yok öylemi admin?

    • Kozbon

     Merhabalar efendim, daha önceden elbette vardı böyle uygulamalar. İOS kullanıcıları için 1 sene öncesine kadar geçerliydi lakin şuan için geçerli değil. 🙂

 3. Bende Whatsapp plus, log dosyasında bende hiç kayıtlı olmayan tanımadıgım bi numaranın çevrim içi olması giriş çıkış saatleri falan geliyo, bu ne demek oluyo?

 4. Cevap için çok teşekkür ediyorum

 5. Numarasını kaydetdiyimden,onu izlediyimden haberi oluyormu?

 6. Salam karşı tarafın haberi oluyormu?