WhatsApp MAC Hack Açığı Nedir?

WhatsApp MAC Hack Açığı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Benimde kız arkadaşımın üzerinde denediğim lakin çok sonuç alamadığım bir olaydan bahsedeceğim bu olayı diğer yazılarım gibi uzun tutmayacağım ne olduğunu, nasıl olduğunu ve sonucundan bahsedeceğim. Arkadaşlar bundan yaklaşık 1 sene önce WhatsApp’ta çok bilinmeyen bir açık vardı yaklaşık olarak ortalama 8-9 ay boyunca kullanıldıktan sonra WhatsApp yöneticilerinin fark etmesi üzerine ve bir çok şikayetlerin gelmesi üzerine bu açık kapatıldı. Bu açığı kullanan arkadaşlar şu şekilde kullanılıyordu, mesela bir kişinin telefon numarasını ve MAC adresi bilmesi yeterliydi. Kişiye gelen mesajlar hem o kişiye gidiyordu hemde WhatsApp’ı kullanan kişiye geliyordu mesajlar. Kimse bunun farkına maalesef varamazdı, MAC Hack ile bunu yapmanız imkansız saatlerce günlerce uğraştıktan sonra sonuç veriyordu, peki herkes tarafından sorulan soruya da cevap vereyim. Mac açığı yaklaşık olarak 3 ay önce kapatıldı diye biliyorum ve ayrıca yeni gelecek olan Google Drive üzerindeki yedeklerde kapatılacak çünkü son sürümü kullanıyorum ve şuan bende Google Drive açığı bulunmamakta. Yani kız arkadaşımın yedeklerini gmail üzerinden kendi telefonuma maalesef çekemiyorum. Mac açığında eğer sizi bir kişi takip ediyor ise sizin gönderdiğiniz ve almış olduğunuz mesajlar hakkında bilgiye sahip olabiliyordu lakin şuan bu açık kapatıldı ve Mac açığı önceki mesajlarınızı göremez. Telefonunuza tamamen erişim sağlayamadığından dolayı eski mesajlarınız güvendedir. Ama şundan emin olabilirsiniz, seven adam Mac ile sizin mesajlarınızı okumaya çalışmaz Camel Black içer ama sizin mesajlarınıza karışmaz bundan emin olabilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim, İphone kullanan bir sevgiliniz var ise ve ya hoşlandığınız bir kişi var ise profiline bakıp durmayın İphone’da da farklı bir açık var maalesef. Hem Allah aşkına zengin, İphone kullanan sevgili mi olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Mesela ben biyere gittim internetten cikmak zorunda kaldim hicbi sekilde whatsapptan bana mesaj gelmiyor diyelim baska biri mac uzerinden benim hesabimdaysa ona mesaj gidermi yani bana mesaji atan kisi mesaj gonderildi olarak gorurmu bu sekilde bu acik farkedilirmi

 2. iphone daki açık nedir. aylardır açılamadığım kızın profiline bakıyorum. öğrenmişmidir

  • Kozbon

   Son 1 aydır kullanılmaya başlanan ücretli bir programdır, profilinize bakan kişileri göstermektedir. Lakin şuan çok popüler değil ve çok kullanıcısı yok sadece yabancılar tarafından kullanılmakta. En kısa zaman da onun hakkında da açıklama yapacağım.

   • oprogramla whatsdogu anlamak da mümkünmü acaba.

    • Kozbon

     Merhaba efendim, olayı biraz açarsanız detaylı cevap verebilirim.

    • merhaba. whatsdogla takip ettiğim bir iphone kullanıcısı bahsettiğiniz program sayesinde takip edildiğini anlayabilir mi? Tam olarak whatsdogun çalışma prensibini bilmiyorum ama muhtemelen whatsdog sunucularına ait telefon numaraları takip ettiğiniz kişinin profiline girip sürekli gözetliyordur. bu da bahsettiğiniz programı kullanan kişinin whatsdogu anlamasını sağlayabilir diye düşündüm. konunun uzmanı değilim sadece bir tahmin bu.

    • Kozbon

     Merhaba efendim, WhatsDog uygulamasının çalışma prensibi şu şekildedir. Sizin vermiş olduğunuz numarayı kendi sunucusundan kendine ait olan numaradan takip eder. Bunun için sizin takip ettiğiniz kişiye herhangi bir bildirim gitmez yani gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.