WhatsApp Mesajlar Yedeklenemiyor Hatası

WhatsApp Mesajlar Yedeklenemiyor HatasıTeknolojinin gelişmesiyle hemen hemen herkesin en çok kullanmış olduğu uygulamalardan biri olan WhatsApp hakkında gerçekleşen bir sorundan bahsetmek istedik. WhatsApp Mesajlar Yedeklenemiyor Hatası alan bir çok kullanıcının çözümü olan bu makalemiz sayesinde artık daha popüleriz.

WhatsApp günümüzün en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri haline geldi, hatta en çok yeniliklere yer veren WhatsApp tamamen kullanıcıya hitap ediyor. Ne zaman aklına kullanıcısının rahatlığı için bir yenilik fikri gelse hemen bu fikri hayata gerçekleştiriyor. Her neyse hemen konuya geçerek WhatsApp Mesaj Yedekleme Hatasından bahsetmek istiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Mesajlarım Yedekleyemiyorum

WhatsApp mesajlarınız hergün 04:00’da otomatik olarak bir şekilde yedeklenmektedir, bunun yanı sıra WhatsApp tarafından kullanıcın da eliyle yedekleme yapmasına izin verilmiştir. Peki kullanıcı bu yedekleme işlemini yaparken WhatsApp mesajlar / konuşmalar yedeklenemiyor hatası aldığı çok oluyor işte bu hatayı nasıl çözebileceğinizden bahsetmek isteriz.

Hata Neden Olur?

  1. SD Kartınız hasar görmüş olabilir.
  2. İndirmiş olduğunuz uygulamalar SD Kartına WhatsApp’ın olan erişimi kesmiş olabilir.
  3. SD Kartı telefon tarafından algılanamabilinir.
  4. SD Kart’a yeni atmış olduğunuz dosyalardan dolayı kaynaklanabilir.

Yani kısaca SD kartında oluşan bazı değişikler sonucunda WhatsApp yedekleme hatası verilir.

Çözüm

Çözüm aslında oldukça basittir. Eğer telefonunuz SD kartını algılayamıyorsa mutlaka telefonu yeniden başlatınız ya da telefon ayarlarına giderek depolama bölümünden SD kartının telefon ile ilişkisini kesebilirsiniz. Ardından SD kartınızı tekrar telefona bağladığınız takdirde Telefon, hafıza kartını tekrar baştan sona kadar analiz ederek tarayacaktır ve bu durum sonucunda artık telefonunuz hafıza kartını görecektir.

Bizlere WhatsApp hakkında sormak istediğiniz soruları alt kısımda bulunan yorum bölümünden iletebilir ya da özel sorularınızı kozbon@kozbon.com adresine mail yoluyla iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. whatsapp ı silip telefona format atmıştım daha sonra whatsapp ı geri yüklediğimde yedek aranıyor yazısı çıktı ve gün boyunca aradı ama bulamadı. Tekrar sildim. Database klasörüne baktığımda boş olduğunu gördüm. Yedi aylık sohbet mesajlarımı nasıl geri getirebilirim. benim için çok önemli

    • Kozbon

      Merhaba efendim mesajlarınız hakkında bir şey yapamayız. Lakin silinen fotoğraflarınızı yukarıdaki yöntemle sayesinde geri getirebilirsiniz.