WhatsApp Nasıl Para Kazanıyor?

WhatsApp Nasıl Para Kazanıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Lütfen benimle kimse tartışmasın WhatsApp uygulaması 19 Ocak 2016 tarihine kadar ücretliydi ve çaktırmadan çaktırmadan hattında TL olan ve ya faturalı kullanıcılardan hizmet bedelini almaktaydı. Bunu fark eden bilinçli kullanıcılar WhatsApp’ın bu işlemi gizliden gizliye yapmaması konusunda birkaç görüşlerini belirtmesi doğrultusunda WhatsApp 2016 yılından itibaren bir değişiklik göstererek artık hizmet bedeli almama kararı aldı ve tamamen ücretsiz oldu. Şuan WhatsApp uygulaması ücretsiz mi? Evet WhatsApp uygulaması şuan için tamamen ücretsizdir, peki o halde WhatsApp nasıl para kazanıyor? Sizde benim gibi merak ediyorsunuz değil mi? Gerçi merak etmenize gerek yok parayı onlar basıyor ve dünyadaki bütün para akışını bu tür kitleler yönetiyor. WhatsApp uygulaması şuan için hiçbir şekilde para kazanmamaktadır ve bu durum karşısında WhatsApp uygulaması para kazanmak için bizim konuşmalarımızı gizliden gizliye başkalarına mı satıyor? şeklinde sorularda çıkmaktadır akıllarda yer alan bu tezi silmek için bu başlık altında WhatsApp’ın nasıl para kazandığı konusunda bilgiler vereceğim. WhatsApp nasıl para kazanıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp uygulaması evet şuan için herhangi bir şekilde para kazanmıyor olabilir lakin ilerleyen günlerde gelecek olan güncellemeler sonucunda artık WhatsApp’ta bir gelir elde edecektir. WhatsApp uygulamasında gelmesi beklenen Tema özelliği sayesinde para kazanmaya başlayacak. WhatsApp uygulamasında tema özelliği ile farklı görüntülere sahip olan WhatsApp uygulamasını kullanmaya başlayabileceğiz. Peki diğer WhatsApp’tan ne farkı olacak? Herhangi bir farkı olmayacağını sadece renk değişiminin var olacağı görüntülere sahip olan WhatsApp’ın ücretli versiyonları yayınlanacak. Şuan günümüzde kullanılan WhatsApp Plus adı altındaki uygulamalarda bulunan özellikler değiştirilerek ilerleyen günlerde WhatsApp’da ücretli olarak satışa sunulması bekleniyor.

Bunun haricinde birkaç özelliğinde ücretli olarak satışa sunulmasını beklediğimiz olan versiyonları kısa süre içerisinde aktif olacak ve isteyen kişiler bu sürümleri kullanmak istiyorlarsa ücret karşılığında kullanacaklar.  Lakin tam kesinliği yok sadece 2016 yılında okumuş olduğum bir bilgi üzerinden bunu söylüyorum.

Hangi Özellikler Ücretli Olacak?

Gelmesi beklenen ve ücretli olacak olan özellikler muhtemelen şunlar olacaktır; WhatsApp’ın yeni farklı emojileri, WhatsApp’ın farklı renklere sahip olması, birden fazla profil fotoğrafın yüklenme özelliği şeklinde alternatif ve basit özellikler ücretli olacak gibi gözüküyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.