WhatsApp Neden Çalışmıyor?

WhatsApp Neden Çalışmıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun zamandır belki de güzide ülkemizde WhatsApp uygulaması hiç bu kadar uzun zamandır yasaklanmamıştı. 4 Kasım tarihinde gece saatlerinden itibaren birçok sosyal medya uygulamalarına ve sitelerine geçici süreliğine erişim kısıtlandı. Bu sosyal medya sitelerine & uygulamalarına dâhil olan ve her an kullanmış olduğumuz iletişim araçlarından biri olan WhatsApp uygulaması bu durumdan aşırı derecede etkilendi. Başlıca Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp uygulaması olmakta olup bunun haricinde anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Skype gibi iletişim araçları da Türkiye’de geçici tedbir olarak 4 Kasım gece saatlerinden kısıtlama ile ülkemizde bu tür uygulamalara bir süreliğine erişim sağlayamamaktayız. Bu durum karşısında eski günlerde olduğu gibi birçok kişi ilk olarak SMS yöntemi ile sevdikleriyle iletişim kurmaya devam ederken yine birçok kişi VPN programları ile erişim vazgeçemediği sosyal medyadan ayrılmak istemedi. 2016 yılında WhatsApp uygulamasına gelen tedbir uygulaması nedeniyle ülkemizde iletişim bir süreliğine aksamış durumda bu durumun neden kaynaklandığı konusunda tam anlamıyla bir açıklama yapılmamış olup gündemde yer alan bazı olaylardan olduğu düşünülmekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Gelen Açıklama

BTK tarafından gelen açıklamaya göre herhangi bir kısıtlanmanın söz konusu olmadığını ve sadece ülke genelinde “internet” sıkıntısının yaşandığı belirtildi. İlerleyen zamanlarda düzelmesi beklenen internet 04 Kasım 2016 tarihinde akşam saatlerinde 20.35’den sonra birçok kişide düzeldiği görüldü.

VPN Nedir?

VPN ile internet üzerinden almış olduğunu her veri özel bir şekilde şifrelenir. Bu durum sizlerin kimlik bilgilerinizin gizlenmesine neden olurken istemiş olduğunuz her siteye kolaylıkla girmenizi sağlayan bir servistir. Başlıca Android kullanıcıları olmak üzere birçok kişinin telefonlarında özel sitelere / yasaklı sitelere erişim sağlayabilmeleri adına VPN programları mevcut olup bulunduğu bölgedeki teknik arızadan veya yavaşlıktan kurtulmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Jailbreak Olmadan İphone 2 Tane WhatsApp Kullanmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.