WhatsApp Ok İşareti Nedir?

WhatsApp Ok İşareti Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’a son gelen güncellemelerden biri olan “alıntıla” seçeneği ile WhatsApp kolay olan kullanımını kullanıcıya daha çok performans sunabilmek için daha fazla kolaylaştırmanın yolunda. WhatsApp’ta bir olayı anlatırken sizin ve karşı tarafın mesajını kopyalayıp olayı daha iyi özetleyebilmesi için bunu ekran görüntüsü paylaşmak yerine kopyala yapıştır yaparak hemen sohbette yazılan mesajı yapıştırıyoruz. Lakin karışık bir durumda göndermiş olduğunuz mesajı kim ne zaman, ne amaçla gönderildiği konusunda bir bilgi yer almadığı için kafalar daha fazla karışmaktadır. WhatsApp’a gelen güncellemelerden biri olan alıntılama özelliği ile artık bu sorunlara son verebilmekteyiz, daha önceden gönderilen bir mesajı alıntılayıp o mesaj hakkında açıklamalar yapabilirsiniz. (Bu özellik bir yerden tanıdık geliyor da, hadi hayırlısı.) 2.16.118 güncellemesinin ardından aktif olan bu özelliği sizlerde telefonlarınızda kullanmak istiyorsanız WhatsApp uygulamasını güncellemeniz yeterli olacaktır. WhatsApp uygulamasını güncellemeniz durumunda “alıntılama” özelliğini kullanarak WhatsApp’ı daha kullanışlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sola Bakan Ok İşareti Nedir?

WhatsApp’ta bir mesaja uzun bastığımızda o mesaj hakkında bir çok işlemler çıkmaktadır bunlar; Yıldızla, Mesaj Bilgisi, Sil, Kopyala, Bir Başkasına Gönder seçeneklerine dahil olan “alıntıla” özelliği ile artık açıklama yapmak istediğiniz bir mesaj hakkında o mesajı alıntılayıp açıklamayı altına yazmanız durumunda daha sağlıklı bir iletişim olmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Ok İşareti Nedir?

WhatsApp Alıntılama Nasıl Yapılır?

Resimde de gördüğünüz üzerine, bir mesaja uzun bastığınız takdirde üst kısımda seçenekler çıkmaktadır. Bu seçeneklere dahil olan en soldaki sola doğru işareti olan ok işaretine dokunarak sizlerde o mesaj alıntılama yapabilir ve o mesajlar hakkında açıklamalar yazarak olayı kısaca özetleyebilirsiniz.

Bu durum benim benim başıma birkaç kere gelmişti, daha önceden düşünülmesi gereken özelliklerden biri olan bu özellik nihayetinde aktif olmuş durumda. Gelelim bir diğer gelmesi beklenen WhatsApp güncellemelerine.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.