WhatsApp “Operatör SMS ücreti uygulanabilir” Nedir?

WhatsApp "Operatör SMS ücreti uygulanabilir" Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

2015 yılından itibaren ücretsiz olan WhatsApp uygulaması yine kafaları karıştırmaya devam ediyor, 2015 yılından öncesine kadar her yıl için ortalama 2,25TL kadar bir ücret talep eden WhatsApp alt yapısını geliştirdikten sonra artık ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ücretsiz olmasının ardından WhatsApp uygulamasında bugün yeni eklemiş oldu yeni uyarılardan biri olan “Operatör SMS ücreti uygulanabilir” uyarısı WhatsApp’a yeni katılan kullanıcıların veya WhatsApp hesabını sildikten sonra tekrardan kayıt olan kullanıcıların kafalarını karıştırmaya neden olmuş durumda. Peki, WhatsApp’a kayıt olurken kayıt ekranında yer alan “Operatör SMS ücreti uygulanabilir” uyarısı nedir ne işe yarar? Biliyorsunuz ki WhatsApp’a kayıt olurken telefon numaranıza bir doğrulama SMS mesajı göndermektedir, eğer ki numaraya kurmak istediğiniz WhatsApp hesabı takılı olan hattın numarası ile eşleşirse, WhatsApp hesabını otomatik olarak gelen SMS mesajı sonucunda kurmuş oluyorsunuz. Bu durum hem kullanıcı için daha kolay oluyor hem de WhatsApp’ın doğru bir şekilde doğrulama yapmasını sağlıyor. Ücretlendirme konusuna gelecek olursak, kullanmış olduğunuz operatörün sizden ücret talep edeceği konusunda WhatsApp bizlere haber vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ta kayıt olurken gelecek olan SMS mesajı ücrete tabi olabilme ihtimalinin olduğunu belirten WhatsApp uygulaması kullanıcıyı ne olur ne olmaz diyerek uyarmış oluyor. 2016 yılında şuan için gelecek olan mesajlar WhatsApp tarafından ücretsiz olarak gönderilmektedir, tarafınıza gelecek olan SMS mesajları için operatörünüz sizden herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Çünkü WhatsApp uygulaması şuan için ücretsiz olarak hizmet vermektedir lakin unutmayın ki ilerleyen dönemlerde bu seçenekler değişebilir.

“Operatör SMS ücreti uygulanabilir” seçeneği sadece bir istisnayı baştan uyarma mesajıdır, WhatsApp’a kayıt olurken karşınıza çıkan bu mesajı çok göz önünde tutmayın ve şuan WhatsApp’ın ücretsiz olmasının tadını çıkartın. Ayrıca son olarak WhatsApp uygulamasın tasarımı 2016 Ağustos tarihinde yenilenmiş olup yeni güncel tasarımı kullanmak istiyorsanız Android kullanıcılar için whatsapp.com/android adresinden gelen özellikleri ilk sizler test edebilir ve bu özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.