WhatsApp Özel Bildirimler Nedir?

whatsapp-ozel-bildirimler-nedir1

Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerle daha önce WhatsApp’a yeni gelecek olan özel bildirimlerden bahsetmiştik. İşte o beklenen olan özellikler nihayetinde 30 Temmuz tarihinde gelen güncellemeyle birlikte bir milyonlarca kullanıcıya sahip WhatsApp işte kullanıcılarını sevindirecek olan Özel Bildirimler yeniliği sayesinde daha kullanışlı WhatsApp hizmeti sunuyor.

Peki WhatsApp’a yeni gelen özel bildirimler özelliği nedir, bu özellik sayesinde artık dilediğimiz kişinin profiline giderek o kişiye özel bildirim sesi kullanabileceğiz. Ayrıca o kişiden yani sizin belirlemiş olduğunuz kişiyi sessize alabilirsiniz.

Kişiyi Sessize Almak Nedir?

WhatsApp’ta arkadaşınızın profilinde yer alan Bildirimler bölümünde “Sessize al” özelliği sayesinde arkadaşınızdan gelen bildirimleri kapatabilirsiniz. Böylelikle arkadaşınız size mesaj gönderse bile herhangi bir bildirim almayacaksınız ve arkadaşınız da sizin onu Sessize aldığınızı bilmeyecektir.

WhatsApp’tan Kişiye Özel Bildirim Sesi

whatsapp-ozel-bildirimler-nedir1

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce WhatsApp Kişisel Özel Bildirim Sesi konu başlıklı makalemizde WhatsApp’ın yeni olan kişiye özel bildirim sesinden bahsetmiştik. İşte bu özellik nihayetinde yeni gelen güncellemeyle birlikte aktif oldu. Umarım herkesin hoşuna gider, şahsen benim çok hoşuma gitti.

Özel Bildirimler Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanabilmeniz için öncelikle hangi arkadaşınızda kullanmak istediğiniz belirlemeniz gerekmektedir, ardından arkadaşınızın profiline giderek Bildirimler kısmından Özel bildirimler bölümüne tıklayınız. Açılan bölümde, Özel bildirimleri kullan seçeneğine tıklayarak bu özelliği aktif edin. Ardından göreceksiniz ki alt kısımda mesaj bildirimleri bölümünde bildirim tonunu seçebiliyor, titreşimi bu kişiye özel kapatabiliyor / açabiliyorsunuz.

 1. Arkadaşının profiline git.
 2. Bildirimler bölümünde yer alan Özel bildirimlere dokun.
 3. “Özel bildirimleri kullan” seçeneğini aktif edin.
 4. Alt kısımdaki kalkan kalktıktan sonra, telefonunuzda yer alan bildirimlerden kişiye özel bildirim sesi seçin.
 5. Dilerseniz de kişiye özel titreşimi kapatabilir / açabilirsiniz

whatsapp-ozel-bildirimler-nedir

 

WhatsApp Özelleştirilmiş Bildirim Sesi Özelliği Bende Gözükmüyor?

Bu tür sorunla karşılaşıyorsanız yapacağınız tek işlem WhatsApp’ın son güncel sürümünü indirmek olacaktır. Eğer WhatsApp’ın güncel sürümünü indirmek istemiyorsanız da lütfen Google Play’den gelecek olan güncellemeyi bekleyiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız da whatsapp.com/android adresini ziyaret ederek son güncel sürüm olan apk dosyasını indirerek telefonunuza son güncel whatsapp sürümünü kurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. WhatsApp’a yeni emojiler hatda haraketli emojiler gelse çok süper olur.olacak mı???görüntülü konuşma da olsa muhteşem olur lütfen olsun)))

  • Kozbon

   Merhaba efendim, evet dedikleriniz olursa güzel olacak. Hareketli emojiler hakkında pek birşey, diyemem lakin görüntülü konuşma özelliği aktif olacaktır. Yeni emojiler de her güncellemede 1-2 tane gelmektedir.

 2. Bir arkadaşımı sesize aldım onun msjlari bana geliyor benimkide ona görünürmu ben cevrimiciyken yada o birbirimizi gorurmuyuz

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, sessize almanız şunu ifade etmektedir; o kişiden gelen mesajlar sizlere iletilecek ama gelen mesajlar için herhangi bir bildirim alamayacaksınız.

 3. Wp gruplarında tag alın diyoda tag ne demek

  • Kozbon

   Merhabalar efendim. @ (et) işaretini kullanarak taglama yapabilirsiniz. @ (et) işaretini kullanarak bir kişiyi etiketleyebilirsiniz.