WhatsApp QR Kodu Nedir?

WhatsApp QR Kodu Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ın en güzel güncellemelerinden biri olan Web WhatsApp ile hayatımız kat kat daha fazla kolaylaşmış durumda, artık sürekli olarak telefonlarımızın başında durmayacağız sürekli o telefonumuzun küçük klavyesine maruz kalmayacağız ve bilgisayarımızdan WhatsApp hesabımızı kolaylıkla yönetebileceğiz. Evet, yanlış duymadınız WhatsApp’a gelen güncellemelerden sonra artık bilgisayarımızdan da WhatsApp hesabımızı QR kodunu okutarak kolaylıkla mesajlarımızı yönetebiliyoruz, bugün ise WhatsApp’ta yer alan QR kodu nedir ne işe yaradığından, nasıl kullanıldığından ve QR kodunu kullandıktan sonra nelere dikkat etmemiz gerektiği konulara değineceğim. Dediğim gibi WhatsApp uygulamasını bilgisayarımızdan yönetebilmekteyiz, kendi bilgisayarımızdan veya farklı bir cihazdan WhatsApp hesabımızı yönetebilmek için bir onay vermemiz gerekmektedir bu onay sistemi de WhatsApp tarafından geliştirilmiş olan ve bir başkası tarafından kullanılmasın diye oluşturulmuş olan QR kodu seçeneğidir. Web WhatsApp adresine gittiğimiz vakit burada yer alan QR kodu her 15-25 saniye aralığında değişmektedir bu işlem WhatsApp’ın ne kadar güvenli bir ortam sunduğuna dair en büyük kanıtlarından biri olduğu gibi WhatsApp’ın ne kadar kullanışlı olduğuna dair en güzel kanıtlarına da dahil edebilmekteyiz. Bir nevi web.whatsapp.com adresinde yer alan barkodu telefonumuzun WhatsApp kamerasıyla okutarak WhatsApp hesabımızı bilgisayarımıza bağlamamız da bizlere yardımcı olacak olan sistemdir.

QR Kodu Nedir?

WhatsApp QR kodunu telefonunuzda yer alan Web WhatsApp seçeneğiyle okutarak WhatsApp’ta yer alan mesajlarınızın bilgisayarınıza aktarılmasını sağlamaktadır. QR kodunu sizlerde okutarak WhatsApp üzerinden gelen mesajlara telefonunuzdan cevap vermek yerine bilgisayarınızdan QR kodunu okuttuktan sonra cevap verebilir ve sevdiklerinizle konuşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp QR Kodu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. WhatsApp QR güvenliğini nasıl sağlayabilirim?
  • Evet oldukça haklısınız, WhatsApp QR kodunu okuttuktan sonra siz oturumunuzu kendi eliniz ile sonlandırana kadar oturumunuz yani WhatsApp hesabınız sürekli olarak açık kalacaktır. Eğer ki bir başka kişi sizin bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine giderse sizin WhatsApp mesajlarınıza erişebilir ve sizin adınıza karşıdaki kişilere de cevap verebilir. Bunun için QR kodunu okuttuktan sonra Web WhatsApp’ta işiniz bittikten sonra oturumunuzu sonlandırmayı unutmayınız.
 2. Web WhatsApp mesajları bilgisayara mı kayıt ediyor?
  • Web WhatsApp sadece WhatsApp hesabınızın bir yansımasıdır, herhangi bir şekilde kullanmış olduğunuz bilgisayara bir yedekleme bırakmamaktadır. Sadece anlık olarak WhatsApp hesabınızı yönetebileceğiniz bir paneldir.
 3. Birden fazla bilgisayardan Web WhatsApp’a giriş yapabilir miyim?
  • Evet, birden fazla bilgisayardan da Web WhatsApp oturumunuzu oluşturabilirsiniz lakin bir başka bilgisayardan bir kullanıcı Web WhatsApp’a girdiği zaman sizi pasif kılacaktır. Yani Web WhatsApp’ı sadece 1 kişi yönetebilir lakin birden fazla bilgisayarda oturum açabilirsiniz.
 4. Web WhatsApp’a Girdiğimde Çevrimiçi Gözüküyor Muyum?
  • Evet Web WhatsApp’a girdiğiniz vakit otomatik olarak çevrimiçi olarak gözükürsünüz. Bunu gizlemek önceden mümkündü lakin şuan için maalesef ki mümkün değil.
 5. Web WhatsApp şuan da aktif nedir?
  • WhatsApp’ın en can alıcı özelliklerinden biri olup, bir kişi Web WhatsApp’a bağlandığında size gelen bildirimdir. Yani Web WhatsApp aktif olduğu zaman size bu bildirim gelir ve Web WhatsApp oturumunuz sonlandırılmadığı sürece bu bildirim telefonunuzdan gitmez.

WhatsApp QR Nasıl Okutulur?

 1. Bilgisayarınızın tarayıcısından yardım alıp, web.whatsapp.com adresine gidin.
 2. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açıp sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun.
 3. Web WhatsApp seçeneğine dokunun, burada yer alan kamera ile web.whatsapp.com adresindeki barkodu okutun.
 4. Bu kadar.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Eger telefonu baska kiside kullaniyorsa whatsuptaki yazilari gormesini nasil saglarim ayrica bir passcode girme sansi varmi

 2. merhaba web whatsap suanda aktif 1haziran itibari ile pasif durumdaydi tekrar aktiflestimi suan ben baskasinin telwfonundan or kodu okuttugumda onun whhatsapp ini girdigimde bildirim gidecekmi birde ben crown dan takip ettigim kisiyi telefonumdaki alt tustan web whatsapp tan cikrigimda karsi taraf halen cevrim ici gozukecekmi tesekkur ederim bizlerin sorularini yanitladiginiz icin hayirli ramazanlar allaha emanet olun

  • Kozbon

   Merhaba efendim bu özellik şuan için pasif durumdadır lakin ne zaman aktif ederler bilmiyorum. Lakin Whatschrome seçeneğini deneyebilirsiniz.