Whatsapp Sesli Arama Ücretlimi?

Whatsapp Sesli Arama Ücretlimi?

Son güncellemeleri ile bizlere büyük bir yenilik getiren Whatsapp sesli arama ücretlimi değimli bunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Whatsapp, akıllı telefonlarımızdan internet üzerinden arkadaşlarımız ile mesajlaşmamızı sağlayan bir uygulamadır. Mesajlaşmanın yanı  sıra uygulama kendini geliştirerek video, sesli mesaj ve fotoğraf gönderme gibi imkanları da bizlere sunmuştur. Bu gelişmeler ile 800 milyon kişiden fazla kullanıcıya ulaşan uygulama her geçen gün daha çok kişinin kullanması ile oldukça çok tercih edilen bir uygulama haline gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp son güncellemesi ile kullanıcılarına sesli arama özelliğini de sunarak büyük bir beğeni aldı. Bu özellik ile bir çok kişi sahip oldukları dakikaları kullanmak yerine Whatsapp üzerinden konuşmaya başladı. Ancak burada atlanılan bir durum var. Bu durum da Whatsapp sesli arama ücretlimi sorununa neden oluyor.

Uygulama üzerinden konuşmalarınız internet tabanlı gerçekleşmektedir. Bu nedenle yaptığınız görüşmeler sonucunda internetiniz mb olarak azalmaktadır. Yapılan incelemeler ile Whatsapp üzerinden telefon görüşmesi yaptığınızda dakikada 1,30mb internet kotanızdan azalıyor. Bu oran özellikle düşük internet paketli kişilerin kotalarının hemen dolmasına neden oluyor.

Whatsapp sesli arama ücretlimi sorununa yanıt olarak yukarıda verdiğimiz dakika başı mb tüketimi tahmini ve ortalama olarak belirlenmiştir. Bu oran çok azalmasa bile çeşitli durumlarda daha yüksek mb oranlarına çıkabilir. Sizler telefondan bedavaya konuşuyorum zannederken telefonunuzun internet paketi hızlı bir şekilde bitmektedir. Bu durumda yine kullanıcıları yakından ilgilendiren bir durumdur.

Sizlerde Whatsapp sesli arama özelliğini kullanmak istiyorsanız öncelikle kotanızı sorgulamanızda fayda var. Eğer internet kotanız aşılırsa özellikle faturalı hatlarda yüksek kota aşım ücretleri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumu yaşamamak için kotanızı takip etmekte oldukça fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Selam whatfapp da ilginc numaralar dusur cevrimici olarak bu ne demek?

    • Kozbon

      Merhaba Teymur, sorununu tam olarak anlamış değiliz. Lütfen kısaca bir daha anlatır mısınız, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Azerbaycan’ı seviyoruz, hatta internet aleminde en çok seven biziz. Azerbaycan’dır gerisi heyecan 🙂

  2. cox tesekkurler bizde sizi cok seviyoruz… once boyle bir numara 358457******5 sonra boyle bir numara 3246***** cevrimici olarak gelir.Bunlar ne numaralar boyle acaba whatsapp mi izliyo beni?

  3. hayir bu numaralar cevrimici olarak kendisi geliyor