WhatsApp Şifreleme Nedir?

WhatsApp Şifreleme Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp uygulamasına gelen güncellemelerden biri olan güvenlik sistemi sayesinde 2016 senesinde mesajlarımız daha güvenli bir şekilde şifrelenecektir. WhatsApp uygulamasında yer alan şifreleme sistemi hakkında bugün sizlere detaylı bilgiler vereceğim, Whatsapp şifreleme nedir, WhatsApp şifreleme nasıl kullanılır hakkında bilgiler vereceğim. Üst düzeyde şifreleme sistemi oluşturulan ve Open Whisper Systems ile ortak bir çalışma yürüten WhatsApp uygulaması 05 Nisan 2016 tarihinden itibaren herkes istediği kişi ile mesajlarını şifreleyebilsin diye sunduğu şifreleme sistemi nedir? Bildiğiniz üzerine WhatsApp uygulamasında bazen çok özel bilgiler konuşabilmekteyiz, bazı durumlar geliyor ve bu mesajlarımızı silmek yerine şifreleme gereği duyuyoruz. Bunun için bizleri düşünmekte olan WhatsApp uygulamasına artık bir sonraki gelecek olan güncellemelerin beraberinde şifreleme sistemi kullanılacaktır ve böylelikle istediğimiz arkadaş ile olan konuşmalarımızı kolaylıkla şifreleyebileceğiz. WhatsApp uygulamasının Open Whisper Systems ile orak bir çalışma yürütmesinin ardından bir çok alt yapısında değiştirmiş olduğu sistem ile artık WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılmakta olan WhatsDog uygulaması maalesef çalışmamaktadır. WhatsApp uygulaması 2016 senesinde bir çok değişiklik gösterecektir peki bu WhatsApp’a eklenen şifreleme sistem nasıl kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp şifreleme sistem nasıl kullanılır?

İlk olarak şifreleme sistemini kullanmak istediğiniz bir arkadaşınızın QR kodunu kendi telefonunuzdan taratmanız gerekmektedir. Bunun için hangi arkadaşınız ile şifreleme sistemini kullanmak istiyorsanız ilk olarak o arkadaşınızın profilinde yer alan Şifreleme sistemine dokunun ve burada yer alan güvenlik kodunu tarayınız. Ve bu işlem sonucunda arkadaşınız ile aranızda konuşmuş olduğunuz mesajlar şifrelenecektir ve siz burada yer alan şifrelerden herhangi birini girdikten sonra mesajları görebileceksiniz.

QR kodunu arkadaşınızın telefonu ile taratın, arkadaşınız ile olan konuşmalar şifrelenmeye başlansın.

WhatsApp şifreleme sistemi ile artık mesajlarınızı daha güçlü bir şekilde şifreleyerek daha güvenli bir hale getirebilirsiniz, bu işlem bir çok kişinin canını yakmış olabilir lakin böylesi daha iyi oldu. WhatsApp uygulamasında kullanılan şifreleme sayesinde artık mesajlarınız daha çok güvende olacaktır. WhatsApp ilerleyen günlerde bütün telefonlarda bu şifreleme sistemini kullanacaktır şuan için sadece test edilmektedir.

WhatsApp Şifreleme Nedir?

Uç Uca Şifreleme Nedir?

Gizlilik konusunda bir çok endişesi olan kişiler için WhatsApp tarafından geliştirilmekte olan şifreleme sistemini sizlerde kullanarak olan konuşmalarınızı şifreleyerek daha güvenli bir şekilde WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp uygulaması hakkında daha fazla bilgi için mutlaka alt kısımdaki bilgilere göz atmayı unutmayınızç

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp "Güvenlik Kodu Onayla" Nedir? başlıklı yazı da uçtan uca güvenlik nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhabalar ben de bu kodu taratmis bulundum bilmeden.. whatsdog güncellemesi geldiği zaman kodu taratmis olduğum kişiyi takip edemiyecekmiyim peki teşekkürler şimdiden

  • Kozbon

   Merhaba Elif, taratmış olduğunuz kod sadece mesajların şifrelemesi ile alakalıdır bunun için bir sorun olmayacaktır, diğer sorularınızı bekliyoruz kolay gelsin.

 2. Sevgılı kozbon ben lıstemdekı her bır kısıyle ayrı ayrı gorusbeılmek ıcın bu kısılerın yanına gıdıp telefonlarından url kodunumu taratıcam ?? pekı ben bu ozellıgı kulanmak ıstemıyorsam ve bu mesajıda gorup durmak ıstemıyorsam ne yapmalıyım lutfen bu emınım pek cogunun cevabını merak ettıgı bır soru olacaktır ılerıde..
  teşekkur edıyor ıyı calısmalar dılıyorum..

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, şifreleme özelliğini kullanabilmek için maalesef birbirinizin yanına giderek QR kodlarını taratmanız gerekmektedir. İllaki kullanacaksınız diye bir kural yok eğer kullanmak istemiyorsanız kullanmayabilirsiniz bu konuda hürsünüz.

 3. Abe ben almanyadan geleyom nasil sifre koyayum

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Şifreleme sistemini kullanabilmek için karşı tarafın da telefonuna ihtiyaç vardır bunun için maalesef bir telefon ile yapamazsınız ilginiz için teşekkürler.