WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Beta kullanıcılarına büyük sürprizler yaşatmakta olan WhatsApp uygulaması 2017 yılında çok farklı bir konsept ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Son 20 gün içerisinde aldığı 2 farklı özelliği ile herkesi büyüleyen WhatsApp uygulamasında artık ek olarak gruplara alternatif yol olan linkli davetiye seçeneğini sunmaktadır. Bunun haricinde WhatsApp uygulamasında bir diğer yeni gelen özelliklerden biri de etiketleme özelliğidir. Bu tür konulara daha önceden sizler için değinmiştik, eğer ki bu konular hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız alt kısımdan bu bu konulara da göz atabilirsiniz. Bugün ise WhatsApp uygulamasında silinen mesajları geri yükleme konusunda bazı bilgiler vereceğim ve ayrıca akıllarda yer alan, herkesin merak ettiği konulara da değineceğim. İlk olarak WhatsApp uygulamasının yedekleme sisteminden bahsetmek istiyorum, WhatsApp uygulaması her gün düzenli olarak otomatik olarak mesajlarınızı sizin kendi telefonlarınıza yedekler. Bunun haricinde sizin veya bir başka kişinin mesajlarına kendi içerisinde yedekleme yapmaz, saklamaz. Sadece kullanıcının kendi telefonunda yedekleme yapar bunun için telefonunuzun başına gelecek olan bir sorundan dolayı mesajlarınızın yedeği olmadığı için mesajlarınız kalıcı olarak silinir. Lakin WhatsApp uygulaması aldığı güncellemeler ile birlikte Google Drive & İCloud üzerine de mesajlarınızı isterseniz yedekleme işlemini sunmaktadır. İsteyen kullanıcılar Google Drive & İCloud üzerine de mesajlarını yedekleyebilir. Peki benim WhatsApp mesajlarım silindi nasıl geri getirebilirim? Hiç bir yedeğim yok ne yapmalıyım diyorsanız da o halde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. WhatsApp’ta yedeksiz silinen mesajları geri getirmenin yolları var mıdır?.

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Mesajları Getirebilir Miyim?

İlk olarak şunu kesinlikle unutmayın, internette hiçbir veri kesinlikle kaybolmaz. Silinen her verinin depolandığı alan zarar verilmediği sürece geri getirebilir. Bunun telefonunuzda herhangi bir parça değişimi olmadığı sürece silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz lakin bu işlem oldukça zahmetli olacaktır bunun için de bir kaç program bilmeniz gerekmektedir. Mesajlarınızın yedekleri yani telefonunuzun dahili hafızasında yer almakta olan WhatsApp klasörü veya WhatsApp klasörünün içerisinde bulunan Databases klasörünün içerisindeki belgeler yer almadığı sürece silinen mesajları geri getiremezsiniz. Yine aynı şekilde, Google Drive & İCloud üzerine herhangi bir mesaj yedeklemesi yapmadıysanız mesajlarınızı geri getiremezsiniz.

WhatsApp Mesajlarım Silindi Ne Yapmalıyım?

WhatsApp uygulamasında her gün otomatik olarak yedekleme söz konusu olduğu için bir önceki güne ait olan bütün mesajlarınızın yedekleri duruyor ise düne ait mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Lakin bugün gün içerisinde gelen bir mesaj silindi ise ve üstelik yedeği yok ise bunu geri getirmeniz mümkün değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp “Bağlantıyla gruba davet et” Nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. merhaba peki savcılık onaylı olsa silinen mesajlar bulunabilir mi çok teşekkür ederım

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, WhatsApp uygulamasının alt yapısı oldukça gelişmiş bir şekildedir. Silinmiş mesajlarınız geri getirilse bile bunların açılması maalesef ki hayli bir zordur.

 2. watsapta silinen mesaj ve resımlerı masıl geri alabılırım

  • Kozbon

   Mrrhanalar efendim, öncelik olarak şunu belirtmek isterim ki silinmiş olan metin mesajlarınızın yedekleri yok ise geri getirmeniz mümkün değildir. Bunun için sizlere yardımcı olamamaktayım, bunun için üzgünüm. Lakin telefonunuzda yer alan silinen bütün görsel görüntüleri geri yüklemek istiyorsanız DiskDigger programını kullanmanız yeterli olacaktır.