WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Sponsorlu Bağlantılar

Evet arkadaşlar gelen sorular arasında WhatsApp uygulamasında konuşma esnasında silinen resimleri nasıl getirebileceğiniz, aylar yıllar önce silinen WhatsApp resimlerini konusunda yardımcı olmak isterim. Bizlere WhatsApp hakkında sormak istediğiniz soruları kozboncom@gmail.com adresine mail atarak sorularınızı iletebilir ya da alt kısımda yer alan yorum bölümünden sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Şimdi lafı çok uzatmadan silinen resimleri / fotoğrafları nasıl geri getireceğiniz konusuna. Biliyor musunuz bilmiyorum ama, WhatsApp kullanıcıların rahat edebilmesi için bir çok geliştirme yapmakta ve bu gelişmelerin arasında en faydalı olan geliştirmelerden biri olan Resim Ön Belleği özelliğidir. Bu özellik sayesinde WhatsApp daha hızlı bir şekilde çalışmakta, eğer fark ederseniz sürekli birbirinize fotoğraf gönderdiğiniz ya da biri size 2-3 tane fotoğraf gönderdiğinde o kişinin konuşmasına ilk girişinizde birazcık telefonunuzda kasmalar oluyor sebebi ise orada yer alan fotoğrafların boyutu oldukça fazla olmasından, siz o fotoğrafları o konuşmadan kaldırmadığınız sürece hafif kasmalar mevcut olacaktır. Lakin WhatsAppa gelen özelliklerden olan Resim / Fotoğraf Ön Belleği sayesinde o fotoğrafın boyutunu küçülterek / kalitesine el atarak sizin o konuşmada yer alan fotoğraf ile kendi baştan yarattığı küçük boyuttaki fotoğraf ile yer değiştiriyor. Siz o fotoğrafı detaylı incelemek için açtığınız zaman, galerideki fotoğrafı çekip size gösterirken konuşmada yer alan küçük resimleri ise kendi yarattığından dolayı boyutu oldukça küçük olarak göstermektedir. Valla dediğimden bir şey anladınız mı bilmiyorum ama bende ne dediğimi anlamadım umarım küfür etmemişimdir.. Velhasıl kelam, WhatsApp’ta paylaştığınız fotoğrafları bir şekilde geri getirmek istiyorsanız devreye yine Google Play giriyor. Google Play’de yer alan Clear Master uygulaması sayesinde; WhatsApp’ta daha önceden paylaştığınız fotoğraflara kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Lakin bu fotoğrafların kaliteleri maalesef düşük ve biraz yıpranmış olabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Resimleri / Fotoğrafları Geri Getirme

 1. Google Play’den Clean Master uygulamasını indiriniz.
 2. Uygulamayı kurduktan sonra, açınız ve aşağıdaki adımları izleyiniz.
 3. Gereksiz Dosya >> (taramanın bitmesini bekleyiniz, tarama bittikten sonra)Sağ üst köşede yer alan Gelişmiş seçeneğine dokunun.
 4. Burada yer alan listelerde Tüm medya resimleri seçeneğine dokunun.
 5. Burada yaklaşık olarak uzun zaman önce paylaşmış olduğunuz / almış olduğunuz fotoğrafların hepsini görebileceksiniz. Sormak istediğiniz soruları bekliyoruz..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Whattsapp ın yeni sürümünü yüklemek için telefon haznem yeterli deģildi arkadaşim yükleme esnasın da internet dotoğraflarını sil seçeneģine bastı whattsapp fotoğraflarım gitti geri gelmesi mümkünmü acil yardımmm lütfen

  • Kozbon

   Merhaba, tabi fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz lakin telefonunuzdaki fotoğraflar nerede yer alıyordu? Telefonun dahili hafızasında mı yoksa hafıza kartında mı? Bunu anlayabilmek için telefonunuzun Dosya yöneticisinden WhatsApp klasörünün nerede olduğuna bakın. Telefonunuzda WhatsApp klasörü neredeyse o dahili depolama biriminde tarama yaparak silinen fotoğraflarınızı DiskDigger programı ile geri getirebilirsiniz.

   • Disk digger dediginiz programa nasl erişe bilirim resimler telefon hafizasinda nasl bi yol izlemen gerekir teferruatli yazarsaniz sevinirim Söylediğiniz programı indirdim taramayı nasl yaoabilirim

    • Kozbon

     DiskDigger programını bilgisayarınıza indirdikten sonra telefonunuzu USB ile bağlayın bilgisayarınıza, ardından DiskDigger programını açıp buradan telefonunuzu seçin ve tarama işlemini başlatın. Tarama tamamen bitince hangi fotoğrafları geri getirmek istiyorsanız buradan seçip tek tek geri getirebilirsiniz efendim.

 2. Fabrika ayarlarina donulse dahi gelir mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, evet telefonunuza isterseniz 600-700 kere (abartısız) format atın yine de silinen fotoğrafları DiskDigger programı ile geri getirebilirsiniz.

 3. Merhaba:) telefonum kendi kendine kapandığı için format atmıştım. Sonra galerim, wp sohbetlerm silindi. Formattan öncede wpdan gelen bi resmi silmiştm ama şuan onu arıyorum. Buna yardımcı olabılır mısnız?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim formattan önce gelen fotoğraf doğal olarak format sonrasında silinmiştir. Bunun için yapacağınız işlem telefonunuzda DiskDigger programı ile tarama yapmak ve ardından silinen fotoğraflarınızı geri getirmek. DiskDigger programının kullanımı çok kolaydır, bunun için sadece bu programı bilgisayarınıza indirip kullanmak ve tarama yapmak yeterli olacaktır.