WhatsApp Son Görülme Saati Ne Zaman Değişir?

WhatsApp Son Görülme Saati Ne Zaman Değişir?

Sponsorlu Bağlantılar

Günün her saatinde hemen hemen WhatsAppı kullanıyor hale geldik, artık WhatsApp hayatımızın vazgeçilmez uygulamalarından biri haline gelirken bir çok operatör WhatsApp’ın bu kadar çok kullanılmasından maalesef memnun değil. Artık bir çok kişi, ulaşmak istediği kişiyi aramak yerine hemen saniyeler içerisinde kişiye WhatsApp üzerinden mesaj atarak iletişim kurabiliyor hale geldi. Doğal olarak da bu yüzden bir çok operatör zarara gitmeye başladı, hatırlıyorsanız önceden hangi operatör dakika da daha uygun ise hemen onu seçiyorduk ve numaramızı ya oraya taşıyorduk ya da yeni hat alıyorduk. Her neyse lafı yine çok uzatmadan sizlere hemen WhatsApp’ta bir çok kişinin yapmış olduğu hatalardan ve ya yanlış düşüncelerden kurtarmaya geldim. Benim de arada sıra yapmış olduğum hatalardan biri olan; canım sıkılınca WhatsApp’a girmek ya da başka bir uygulamayı açarken elimin sürekli WhatsApp uygulamasına gitmesi gibi durumlarda sürekli son görülme saatlerimin değiştiğine şahit oldum. Bugün sizlere WhatsApp’ta hangi koşullarda son görülme saatimizin değiştiği, WhatsAppa hemen girip çıksak yani yanlışlıkla açsak son görülme saatimiz değişir mi sorusunu yanıtlamak isterim.

Sponsorlu Bağlantılar

Evet WhatsApp’a girdiğiniz ilk 2 saniyeden sonra son görülme saatiniz değişerek çevrimiçi yazmaya başlayacaktır, ya da WhatsAppı bizler gibi çoğunluk olarak bilgisayar üzerinden kullanıyorsanız da web.whatsapp.com adresine girmeniz durumunda bütün sohbetler yüklenene kadar bir süre verilmektedir.

[label type=”label-danger”] WhatsApp’a girip çıksam son görülme saati değişir mi?
[/label]

Son görülme saatiniz şu şekilde değişir, tamamen internet hızınıza bağlı. İnternetiniz oldukça hızlı ise WhatsApp girdiğiniz takdirde son görülme saatiniz değişecektir eğer internet hızınız normal ise bu yine zaman alacak ve ortalama 2 saniye sonra son görülme saatiniz değişecektir. Bunun yanında yine bir çok etkenler mevcut, mesela benim kullanmış olduğum internet(wifi) oldukça hızlı iken telefonum yavaş ve telefonumda ortalama 150 kişiyle olan konuşmalar olduğundan dolayı WhatsAppa girerken biraz kasma oluyor ve ne zaman yanlışlıkla WhatsAppı açsam hemen kapattığım zaman son görülme saatim kesinlikle değişmiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Mobil veri kapaliyken whatsappa girersem son görülme saatim değişir mi ?

  • Kozbon

   Merhaba Mecnun, hayır veri paketiniz kapalı olduğu halde WhatsAppa girerseniz son görülme saatiniz değişmeyecektir.

 2. Erkek arkadaşım iphone 6s kullanıyor ve bazen mesajlaştığımızda mesajımı görüyor okuyor cevapta yazıyor ama yazıyor.. flan görünmüyor hic bişey görünmüyor bianda gönderdiği mesaj geliyor sadece bi kaç saniye sonra ise son görülmesi attığı mesaj saatinden geride olarak görünüyor 10 49 da son görülme mesela ama saat 10 56 bi süre böyle gidiyor bende bunlarla ilgili bi program olduğunu duymuştum doğrumu

  • Kozbon

   Merhaba efendim, sorununuzun cevabı gayet açık. Aklıma ilk olarak WhatsApp İPhone Son Görülme Saatini Kapat başlıklı yazımızda bahsettiğim olay geldi. Bir diğer alternatif yol ise sevgilinizin ve ya sizin şebekeniz de sorunlar varsa bundan da kaynaklanabilir. Lakin bana 1. alternatif yol daha mantıklı geldi. Bahsetmiş olduğum yazıya göz atabilirsiniz.

 3. Whatsapta son görülme saati neye göre belirleniyor..Ayrica whatsapimi saat 01.34 de açtigimda bana bi kisiden 3 4 adet mesaj geldi sonuncusunun gönderilme saati 01.24 olarak görünüyor ve bu kisi saat. 01.34 halen cevrimici gozukuyorken mesajina cevap yazacakken bir anda son görülme 01.34 yazdi normal sms den neden ciktin whatsaptan dedigimde mesaji yazdiktan hemen sonra yani 01.24 te interneti ve whatsapi kapattigini söylüyor…01.24 kapattigini soyleyen bir kisinin 01.34 cevrim ici gözükmesi ve bir kac saniye sonra cevrimdisi olmasinin nedeni nedir ben whatsapi 01.34 de actim…cevap icin simdiden tesekkurler

  • Kozbon

   Merhaba Can, öncelik olarak uzun sorun için teşekkür ederim soy ismini gizledim bu tür sorularda ne olur ne olmaz diyerek bir çok kişinin soy isminin yayınlanmasını istemiyorum. Öncelik olarak anlattınız olay tamamen istisnadır mesela x kişisi size 12:00’da mesaj göndermiş olabilir ama son görülme saati 11:55 olabilir. Bu sorun tamamen WhatsApp’tan kaynaklanmaktadır ve ya sizlerin şebekelerinden dolayı da kaynaklanmaktadır. WhatsApp’ta son görülme saati şuna göre belirlenmektedir, son giriş yaptığınız saate göre belirlenmektedir. Lakin bazı durumlar dediğim istisna mevcut. Mesela şebekenizin az çektiği hatta az çektiği yerlerde WhatsApp’a girip mesajlaşma yapsanız bile son görülme saatiniz değişmez. Şebekenin iyi çektiği yerlerde son görülme saati değişir, bir de bir diğer istisna ise 01:24 ile 01:34 saatleri arasında WhatsApp’ta sorun oluşmuş olabilir.