WhatsApp Starred Messages Nedir?

WhatsApp Starred Messages Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ta gelen yeni güncellemeleri hemen hemen takip edememeye başladık, WhatsApp ilk günü hatırlıyorum ve şuan ki haline bakıyorum gerçekten kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için, kullanıcılarına herhangi bir zorluk çıkartmamak için elinden geleni yapan ve şuan günümüzün en kral uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta yeni gelen Starred Messages güncellemesi hakkında biraz konuşmak isterim. Lakin her zaman olduğu gibi yine Türkçe destekli olarak gelmeyen güncellemeler şuan kullanıcılar tarafından test edilmekte. Daha Google Play’e yüklenmeyen yeni sürümü şimdiden denemek isteyen kullanıcılar whatsapp.com/download adresine giderek kendinize ait platformdaki telefonunuza ait olan sürümü indirerek Starred Messages sürümünün tadını çıkartabilirsiniz, iyi hoşta nedir bu Starred Messages yeniliği; hadi gelin bunu sizlere kısaca açıklayayım.

Starred Messages yani Türkçe anlamı olan Yıldızlı Mesajlar özelliği sayesinde dilediğiniz mesajınıza ve ya gelen mesajınızı yıldızlayıp bunu saklayabilirsiniz. Bu yıldızlama sistemi sayesinde dilediğiniz mesajları özel olarak ayrı bir yerde saklayabilirsiniz, ve bu saklamış olduğunuz mesajları liste şeklinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Listede Kime, saat kaçta hangi mesajı gönderdiğiniz yazmaktadır bu liste sayesinde artık sevmiş olduğunuz / hoşunuza giden ve ya işinize yaracak önemli bilgileri kolaylıkla yıldızlayarak sizin kolay erişebilmenizi sağlamaktadır. Hadi gelelim bunu basit bir cümle şöyle anlatalım.

Starred Messages (Yıldızlı Mesajlar) Nedir?

[list] [li type=”glyphicon-arrow-right”]Hoşunuza giden mesajları ve ya sizin için önemli olan mesajları bir daha tek tek aramamanız için kolaylıkla bu mesajları yıldızlayıp, listeleme kısmından bu yıldızlamış olduğunuz mesajı kolaylıkla bir daha ulaşabilirsiniz.[/li] [/list]

Starred Messages (Yıldızlı Mesajlar) Nasıl Kullanılır?

Şuan için Google Play’de yer alan sürümde maalesef bu sürüm geçerli değil, yazının başında da belirttiğim gibi sürümü indirmek ve denemek istiyorsanız  whatsapp.com/download adresine giderek son sürümü indirebilirsiniz ve starred messages özelliğini kullanabilirsiniz.

[label type=”label-danger”] Yazılı Anlatım
[/label] [list] [li type=”glyphicon-ok”]İndirmiş olduğunuz son sürüm WhatsApp sürümünde de sizde fark edeceksiniz ki mesaja uzun bastığınız zaman hemen üst tarafta yıldız gözükecektir. [/li] [li type=”glyphicon-ok”]Bu yıldıza dokunduğunuz zaman, işaretlediğiniz mesajda bir ufak yıldız işareti belirlenecektir.[/li] [li type=”glyphicon-ok”]Bu işaret sizin o mesajı Yıldızlı Mesajlar kısmına yani Starred Messages kısmına eklediğiniz göstergesidir.[/li] [li type=”glyphicon-ok”]Bu yıldızlı mesajı eğer kaldırmak istiyorsanız da, işaretlemiş olduğunuz mesaja yine uzun basarak yukarıda seçeneklerin açılmasını sağlayınız. Tekrar üst kısımda yer alan seçeneklerden üstü çizilmiş olan yıldızı işaretleyerek bu seçilmiş olan mesajı kaldırabilirsiniz.[/li] [li type=”glyphicon-ok”]Yıldızlı olarak belirlemiş olduğunuz mesajlara ulaşmak için, WhatsApp’ın ilk açılan kısmına giderek yani konuşmalar bölümüne giderek sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayarak burada yer alan Starred Messages – Yıldızlı Mesajlar kısmından daha önceden işaretlemiş olduğunuz mesajlara ulaşabilirsiniz. [/li] [/list] [label type=”label-danger”] Resimli Anlatım
[/label]

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Starred Messages

Herhangi bir konuşma da herhangi bir mesajınızın üzerine uzun basınız, ve ardından üst kısımda çıkan yıldız işaretine dokunun.

WhatsApp Starred Messages

Yıldızı işaretledikten sonra yukarıdaki görselde göreceğiniz üzere mesajın yanında bir yıldız işareti belirtilecektir bu işaretin anlamı, bu mesajı sık kullanan yani Starred Messages (Yıldızlı Mesajlar) kısmına eklediğinizi gösterir.

Starred Messages Kullanımı

Eğer işaretlemiş olduğunuz mesajı kaldırmak istiyorsanız da, işaretlemiş olduğunuz mesajın üstüne uzun basarak tekrardan üst kısımda açılan seçenekler kısmından üstü çizgili yıldız işaretine dokunarak bu mesajı Starred Messages kısmından kaldırabilirsiniz.

Yıldızlı Mesajlara Ulaşmak

Starred Messages kısmına yani işaretlemiş olduğunuz mesajlara tekrardan ulaşmak istiyorsanızda WhatsApp’ı açınız ve ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine ve ya menü işareti dokunarak WhatsApp seçeneklerini ortaya çıkartınız. Ve göreceksiniz ki Starred Messages bölümünden yani Yıldızlı Mesajlar bölümünden sizin işaretlemiş olduğunuz mesajlara ulaşabilirsiniz.

whatsapp-starred-messages-nedir-kullanimi3

Ve ayrıca bu kısımdan da işaretlemiş olduğunuz mesajı dilerseniz kopyalayabilir ve dilerseniz de bu mesajı farklı bir arkadaşınıza da iletebilirsiniz.

İlet Başkasına

Bizlere sormak istediğiniz sorularınızı alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz, dediğimiz gibi WhatsApp son zamanlarda çok değişti çok..

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.