WhatsApp Takip Uygulamaları Yasaklandı Mı?

WhatsApp Takip Uygulamaları Yasaklandı Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp uygulamasında yardımcı uygulama olarak kullanılmakta olan birden fazla uygulama olduğunu biliyoruz. Bu uygulamalar WhatsApp için maalesef uygun olmayıp her ay farklı bir uygulama WhatsApp tarafından kapatılmaktadır. 2015 yılında ortaya çıkan WhatsDog uygulamasıyla birden fazla WhatsApp adına yapılmış yardımcı uygulamalar piyasada yer aldı. Bunun haricinde WhatsDog ile bir kişinin ücretsiz olarak WhatsApp’a giriş – çıkış – online süresi gibi işlevleri takip edebilmekteyken WhatsDog uygulamasına benzer olan ve WhatsDog’dan daha fazla gelişmiş olan uygulamalar piyasaya çıktıktan sonra işin suyu çıktı ve bu durumdan herkes şikayetçi olmaya başladı. WhatsDog uygulaması yoğun gelen şikayetler üzerine Google Play & App Store üzerinden kaldırılarak APK olarak sadece Android kullanıcılarına hizmet vermeye devam etti ve ardından tamamen kapatıldı. Bunun ardından piyasa da yine benzer uygulamalar çıkmaya devam etti, WhatsDog uygulamasın basmış olduğu adımları takip ederek birden fazla kısa süreliğine piyasada ücretli olarak görev yaptıktan sonra WhatsApp tarafından kapatıldı ve onlarda WhatsDog gibi kalıcı olarak kapatıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden bu tür uygulamalar hakkında birden fazla uyarıda bulundum, WhatsApp’ta takip uygulaması olan bu tür uygulamalara şuan için rağbet göstermemenizi sosyal medya hesaplarımızdan uyarmıştım. WhatsApp’ta takip uygulamaları şuan için WhatsApp’tan bağımsız bir şekilde çalışmadığından dolayı ipler halen WhatsApp’ın elinde olduğu için kısa sürede bu tür uygulamalar kapatılmaktadır bunun için WhatsApp için ücretli olarak piyasada yer alan uygulamaları satın alıp boşu boşuna paralarınızı harcamamanızı tavsiye ederim.

Ara Sıra Çalışan Uygulamalar

Piyasada bildiğim kadarıyla bir tane çalışmakta olan uygulamalardan biri de Wossip uygulamasıdır, bu uygulama bir gün çalışsa iki gün çalışmıyor üç gün çalışsa bir saat çalışmıyor bunun en temel sebebi bir sistem sayesinde WhatsApp’a bağlı olması ve bu sistemi yanlış yollardan dolayı kullandığı için WhatsApp tarafından erişimi kesilmesidir.

2017 yılından sonra karşımız da tamamen tertemiz ve çok adaletli bir uygulama olacak olan WhatsApp uygulamasıyla artık bu tür uygulamalar piyasadan tamamen kaldırılacak ve tarihe gömülecek gibi gözükmektedir. 2017 yılında büyük bir başarıya imza atan WhatsApp uygulamasıyla gelen özellikler ve güncellemeler ile artık WhatsApp ile bu tür uygulamalar baş edemeyecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp GİF Nasıl Gönderilir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. wossip bugün öğle saatlerine kadar sorunsuz çalışmaktaydı fakat şuan karşı taraf ç.içi olduğu halde bildirim gelmiyor. wossip de mi artık iptal durumda 🙁

    • Kozbon

      Merhaba efendim, uygulamalar herhangi bir yere bağımsız olarak çalışamadıkları için bu uygulamalarda WhatsApp ile bağımlı olarak çalışmaktadır. WhatsApp tarafından bu tür uygulamalar ihlal kabul edildiğinden dolayı kolaylıkla bu uygulamaları pasif hale getirebilmekteler. Bunun için bu tür uygulamaların maalesef ki ömrü uzun değil ve çalışmaları maalesef ki düzgün değildir.

  2. Wossip suan calismiyormu kozbon?