WhatsApp Tarih Yanlış Hatası (Çözüm)

WhatsApp Tarih Yanlış Hatası (Çözüm)

Sponsorlu Bağlantılar

Android sürümü düşük, internet bağlantısı sorunu çeken ve özellikleri işlemci hızı düşük olan telefonlarda sık sık karşılaşmış olduğumuz “WhatsApp Tarihi Yanlış” hatasının çözümlerinden bahsedeceğiz. Yeteri kadar özelliklere sahip olmayan, yeteri kadar güncel olmayan telefonlarda karşılaşılan “WhatsApp Tarihi Yanlış” hatasını çözmek için ilk olarak 2-3 defa WhatsApp uygulamasına girmeyi deneyiniz. Her defasında aynı hatayı veriyor ise, telefonunuzun saat ayarları bölümüne giderek buradan Ağın saatini kullan seçeneğini seçerek ve ardından tekrar veri bağlantılarınızı kontrol ettikten sonra WhatsApp uygulamasına tekrar giriş yapınız. Bu süreçten sonra WhatsApp uygulaması sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacaktır, WhatsApp üzerinden alacağınız “WhatsApp Tarihi Yanlış” hatasının en temel sorunu telefonunuzun internet ayarlarıdır. Bir çok telefonun saat ayarları ağın saatine göre ayarlanmaktadır. Eğer telefonunuzda herhangi bir veri bağlantısı yani internet bağlantısı yok ise ve telefonunuz saati güncelleme yapamadığından dolayı WhatsApp’a erişim sağlamanızı engellemektedir. WhatsApp uygulamasında sık sık karşılaşılan bu hatayı çözmek için, veri bağlantınızın sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olup saat ayarlarınızı kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

“WhatsApp Tarihi Yanlış” Çözümleri

Eğer WhatsApp uygulamanızda herhangi bir tarih sorunu yaşıyorsanız, telefonunuzun saati doğru olduğu halde halen WhatsApp uygulamasına giremiyorsanız son sürüm WhatsApp kullanmayı deneyiniz. Muhtemelen bir eski WhatsApp sürümü kullandığınızdan dolayı ve otmatik Google Play güncelleme işlemleriniz kapalı ise uzun zamandır kullanmış olduğunuz WhatsApp uygulaması yenilenmediği için bu tür sorunlar verebilir.

Alternatif Yollar

  1. Telefonunuzun herhangi bir internete bağlı olup olmadığını kontrol ediniz ve mutlaka bir internete bağlanın.
  2. Telefonunuzun saat ayarları kısmından, otomatik tarih ve saat seçeneğinin seçili olduğundan emin olunuz ve ardından Ağ tarafından sağlanan saati kullan seçeneğini seçiniz.
  3. Ardından tekrar WhatsApp’a girmeye çalışınız, eğer sorunsuz bir WhatsApp uygulamasına sahipseniz sorun düzelecektir. Eğer sorun halen devam ediyor ise www.whatsapp.com/android/ adresine giderek buradan WhatsApp uygulamasının APK sürümünü telefonlarınıza indirerek kurulumunu yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Vatsap saatin nece yenileyim acilsin

    • Kozbon

      Merhaba efendim, WhatsApp’ta tarih yanlış hatası alıyorsanız bunun için telefonunuzun saatinizin ayarını güncellemenizi tavsiye ederim.