WhatsApp Uygulamasını Silen Kişiye Mesaj Atmak

WhatsApp Uygulamasını Silen Kişiye Mesaj Atmak

Gelen sorular arasında en güzel soru olarak seçmiş olduğum bir konu ile karşınızdayım, bu yazı diğer yazılarımız gibi çok uzun tutmayacağım bir önceki yazılarımız neydi öyle yazmaktan ellerime bitap düştü. Sorun şu ki; WhatsApp uygulamasını kaldıran bir kişiye mesaj atsam, o kişi uygulamayı yüklediği zaman mesajlar ona gider mi? Efendim harika bir soru sormuşsunuz öncelikle bunun için ayrı bir teşekkür etmem gerekli ve hemen soruya detaylı bir şekilde cevap vereyim. WhatsApp’ın görevi sadece aracılık yapmaktır, ve bu aracılıktan da komisyon almaktır A kişi ile B kişinin birbiri ile iletişim kurmasını sağlar. Mesela yolda geçen kişilerin birbirine selam vermesi gibi. Oldu bitti gibi bir şeydir, WhatsApp’ın sunucuları kimsenin mesajlarını, görüntülerini ve ya videolarını kayıt altında tutmaz sadece A kişisinden alıp B kişisine aktarır ve o görüntüyü ve ya mesajı siler. Yoksa vay WhatsApp’ın haline 970 milyon aktif kişinin mesajlarını nasıl tutsun okusun araştırsın..

Sponsorlu Bağlantılar

Siz bir uygulamasını kaldıran bir kişiye mesaj gönderdiğiniz zaman, doğal olarak o kişiye mesaj iletilmez lakin o kişi uygulamayı kurar ise bütün mesajlar ona kurduğu vakit iletilir ve WhatsApp’ın hafızasından silinir. O mesaj artık alıcıya ulaşmıştır, WhatsApp mesajı göndericiden aldıktan sonra alıcıya ulaştırana kadar sürekli kendinden en iyi şekilde saklar. Daha sonra alıcı WhatsApp’a eriştiği zaman mesaja ulaşmış olur. Umarım bu sizin için yeterli ve kısa bir açıklama olmuştur, aklınıza takılan sorulara alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. merhaba,arkadaşım telefonu değiştirdi bir sürede whatsapp kullanmadı,şuan yeni cihaz alıp kullanmaya başladı whatsapp de kurdu kullanıyor,şuan çevrimiçi ama telefonu yokken yazdığım mesajlar tek tik şeklinde bekliyor,kendisi online aslında ama mesajlar iletilmedi olarak görünüyor nedeni nedir acaba? iyi günler.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, arkadaşınız muhtemelen o sürede WhatsApp hesabını sildiği için göndermiş olduğunuz mesajlar iletilmemiştir. Bir kişi WhatsApp’ta hesabınızı sildiğiniz vakit gelen mesajlara ulaşamaz.

 2. Birinin mavi tiki kapali fakat iki tik olduysa bu onun watsapp kullandığını gösterir mi mesela numarayı degistirmis olabilir mi ama resmi suruyo ve çift cizgi oldu

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, çift tik göndermiş olduğunuz mesajın iletildiğini göstermektedir. Çift mavi tik ise (eğer ki karşı taraf izin verdiyse) göndermiş olduğunuz mesajı açıp okuduğu anlamına gelmektedir.

   • Peki çift cizgi olması kesinlikle onun telefonunda Su an demektir dimi watsapp silse yada numarayı degistirse çift cizgi olmazdı dimi

    • Kozbon

     Merhaba efendim, eğer ki çift tık olduysa o kişi şuan için halen whatsapp kullanıyor anlamına gelmektedir.