WhatsApp ZIP Nedir?

WhatsApp ZIP Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Son güncelleme ile bizlere belge paylaşmamıza izin veren WhatsApp uygulaması sanırım Google’nin yeni çıkaracağı uygulamaya kafa tutuyor. Bilindiği üzerine ilerleyen zamanlarda Google tarafından çıkarılacak olan mesajlaşma uygulaması ile artık WhatsApp tarihe gömülecek ve her ilişkinin bir başlangıcı olduğu gibi bir sonunu hatırlatan dünyanın büyük firmalarından biri olan Google’un 2016 senesinde yayınlayacağı uygulama ile günümüzde bir çok bulunan sosyal ağ platformları (buna WhatsApp’ta dahil) maalesef ki şuanki popülerliğini yitirecek duruma gelecek. Bunun üzerine WhatsApp eskisine göre daha kullanışlı olarak bir çok kişiyi kendisine bağlı tutmaya devam etmektedir, ilerleyen günlerde gelecek olan WhatsApp Zıp güncellemesinin ardından artık WhatsApp uygulaması üzerinden istediğimiz kişiden .zip uzantılı dosyalar alabilecek ve gönderebileceğiz. Zıp dosyası, bir veya birden fazla öğenin sıkıştırılmış hali olan zip seçeneği ile WhatsApp üzerinden birden fazla farklı uzantılara sahip olan dosyaları ziplayıp gönderebileceğiz. Bu özellik bizlere MSN’den tanıdık gelse de maalesef ki hiç bir uygulama MSN’nin yerini tutamaz, lakin titreşim gönderme seçeneği eklense bir nebze WhatsApp uygulaması daha fazla dikkat çekebilir. Her neyse WhatsApp uygulamasına gelecek olan WhatsApp ZIP nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Genel olarak bir çok kişi ZIP seçeneğini kullanmamaktadır, sadece WhatsApp uygulaması üzerinden en son çekilmiş olduğumuz fotoğrafları almaktayız bunun haricinde en son eklenen Belgeler seçeneği de şuan bile çok kullanılmamaktadır. WhatsApp ZIP ile telefonunuzda bulunan birden fazla dosyayı, uygulamayı, programı telefonunuzdan zıp yaparak WhatsApp’tan başka kişiye gönderebilirsiniz.

Bu seçenek şuan için sadece pdf ve doc uzantılı dosyalar için geçerli olur iken ilerleyen zamanlarda ZIP ile WhatsApp uygulaması daha fazla seçenek sunacak. Ayrıca WhatsApp uygulamasına gelecek olan güncellemelerden sadece bu değil bir de Messenger uygulamasına eklenen özelliklerden biri olan toplu arama özelliği WhatsApp uygulamasına da eklenecek gibi gözükmektedir.

Facebook Messenger uygulamasına eklenen en son özellikte, Facebook Messenger üzerinden oluşturulan grupta toplu sesli arama özelliği yapılabilmekteydi. Bu özellik ilerleyen günlerde WhatsApp grupları için geçerli olacak ve aynı anda 15 kişiye kadar herkes WhatsApp araması ile toplu bir şekilde konuşabilecek. Artık yaşadınız kızlar, sevindim sizin adınıza yaşasın dedikodu grupları.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan WhatsApp'ta Beni Kim Engellemiş? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.