WhatsApp’da Başkalarının Mesajlarını Okumak

WhatsApp'da Başkalarının Mesajlarını Okumak

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, bugüne kadar kozbon ailesi olarak bir çok kez WhatsApp hakkında makaleler paylaştık, WhatsApp hakkında bütün sorunlarınıza derman olmaya çalıştık ve bir çok WhatsApp sürümlerini sizler için inceledik.

☑ Mutlaka daha fazla bilgiler için alt kısımda yer alan yorum bölümünde sorulan sorulara verilen yanıtları okuyunuz. Ayrıca farklı sorularınız var ise de mutlaka sorularınızı alt kısımdan yorum bölümünden sormanızı önemle rica ederiz. Ayrıca yeni fikirler için alt kısımda yer alan yorumları da takip ediniz.

İşte günümüzün en çok kullanılan uygulaması olan WhatsApp hakkında sizlere sıkça sorulan bir konu hakkında yine derman olmaya geldik. WhatsApp’da başkaların ya da sevgilimizin WhatsApp konuşmalarını okuyabilir miyiz? İşte bu sorunun cevabına sevinerek ve biraz tereddüt ederek “Evet, okuyabiliriz.” demek istiyorum. Umarım bu farkındalık çok ses getirmez ve WhatsApp tarafından bu özellik iptal olmaz. Kısaca bu işlemin nasıl olacağından bahsedeyim; öncelikle WhatsApp 3.0 sürümünde WhatsApp konuşmalarımız Google’nın sunucularında yedeklenecek yani telefonumuzda yedeklenen konuşmalar(04.00’den sonra yedeklenen konuşmalar) artık Google’nin sunucularında yer alacak. İşte bu yedeklere ulaşabilmemiz için kimin WhatsApp konuşmalarını okuyacaksak onun mutlaka gmail hesabını istemelisiniz birşeyler bahane ederek WhatsApp konuşmalarını okuyacağımız kişinin gmail hesabını alınca 04.00’den sonra yedeklenen konuşmaları kendi telefonumuza indirip kurabiliriz.

WhatsApp Hakkında Sorularınızı Bekliyoruz.

Bir başka yöntem ise WhatsApp konuşmalarını okuyacağımız kişiyle buluştuğumuz zaman yanımızda mutlaka bir laptop götürün ardından kişinin telefonunu alıp bir şekilde web.whatsapp.com adresine QR kodları sayesinde telefonu laptopumuza bağlıyoruz. Bunun ardından bütün konuşmalara ve resimlere hatta videolara kadar bütün konuşmalara ulaşabiliyoruz. Bu işlem olur mu bilmiyorum denemedim ama deneyeceğim en kısa zamanda lakin ilk başta anlatmış olduğumuz WhatsApp 3.0 sürümü ile gelecek olan bu yenilik sayesinde yedekleme işlemine çok güveniyorum umarım dediğim gibi olur.

Bizleri takip etmekten ve WhatsApp hakkında merak ettiğiniz bütün sorunlarınızı kozbon@kozbon.com adresine mail atarak sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.


 

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde bir çok kişinin merak ettiği konulardan biri olan herhangi birinin mesajlarını okumanın mümkün olup olmadığı konusunda bir çok sorular sorulmakta. İşte sizlere bugün WhatsApp’ın yeni gelen özelliklerinden biri olan yedekleme sistemi sayesinde bu işlevin geçerli olduğundan bahsedebilirim. WhatsApp her geçen gün daha çok gelişmekte olup her geçen gün daha fazla büyümekte. Hatta WhatsApp’ın en büyük hedeflerinden biri olan 1 Milyar kullanıcı hedefine çok az kişi kaldığını da belirtmek isterim. Lafı çok uzatmadan sizlere bugün WhatsApp’ta birinin nasıl mesajlarını okuyabileceğiniz konusunda yardımcı olayım.

1. Yöntem

En çok kullanılan yöntemlerden biri olan lakin bir o kadar da zor yöntemlerden olan bu işlev sayesinde kız arkadaşınızın, erkek arkadaşınızın mesajlarına erişebilirsiniz. Öncelikle bunu yapabilmeniz için arkadaşınızın gmail adresinin bütün bilgilerini bilmeniz gerekmektedir, yani arkadaşınızın gmail adresini ve şifresini biliyorsanız ve arkadaşınız WhatsApp konuşmalarını Gmail üzerine yedekleme yapıyor ise kolaylıkla okuyabilirsiniz. Sadece birazcık gmaili karıştırarak arkadaşınızın mesaj yedeklerine ulaşabilirsiniz.

2. Yöntem

Bilindiği gibi Web.WhatsApp uzun zamandır aktif, hatta bu web.whatsapp sayesinde bir çok kişi alışverişini WhatsApp üzerinden gerçekleştirdiğini de çok iyi biliyoruz. Kız arkadaşınızın ya da Erkek arkadaşınızın ve ya en samimi olduğunuz arkadaşınızın telefonunu alarak WhatsApp Web bölümünden kamerayı açarak web.whatsapp.com adresinde QR kodunu okutarak arkadaşınızın mesajlarını kendi bilgisayarınıza ve ya laptop bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu yöntem oldukça işe yaramaktadır.

Web.WhatsApp yöntemini kullanırken mutlaka tarayıcınızı gizli sekme olarak açmayınız ve arkadaşınız veriyi kapattığı takdirde sizde hemen tarayıcınızı kapatınız.
WhatsApp hakkında sormak istediğiniz diğer sorularınızı alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz. Sorularınıza en kısa zaman içerisinde hemen cevap verilecektir.

WhatsApp Mesajlarımı Nasıl Koruyabilirim?

WhatsApp uygulamasında mesajlarınızın başkaları tarafından okunmamasını istiyorsanız, ilk olarak Google Drive yedeklemesini kapatmanız gerekmektedir. Bunun haricinde yedeklerinizi en iyi şekilde saklamanız gerekmektedir ve eğer daha önceden birileri tarafından Web WhatsApp oturumunuz açıldı ise bunu mutlaka sonlandırmanız gerekmektedir. Gelin sırasıyla bunları nasıl yapacağınız konusunda kısaca bilgiler vereyim.

Google Drive Yedeklemesi Nasıl Kapatılır?

Eğer Google Drive yedeklemesi yapıyorsanız, ilk olarak WhatsApp’ı açıp ayarlar bölümünden Sohbet ve aramalar ayarları seçeneğine dokunun. Burada yer alan sohbet yedeği kısmından Google Drive ayarları bölümünden yedeklemeyi durdurabilirsiniz. Google Drive’a yedekle seçeneğini YOK seçiniz.

Günlük Yedeklemeler Nasıl Korunur?

Yaz aylarında gece 03:00 ve kış aylarında 02:00’da yedeklenen WhatsApp mesajlarınız genellikle SD Kartınıza yani hafıza kartınıza yedeklenir. Bunun için hafıza kartınızı mutlaka iyi korumanız gerekmektedir, kimsenin eline geçmemesini sağlamanız gerekmektedir.

Web.WhatsApp.com Oturumu Nasıl Sonlandırılır?

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken tek işlem, WhatsApp’ı açıp sağ üst köşedeki seçeneklere dokunup karşınıza çıkan WhatsApp Web seçeneğini seçiyoruz ve karşımıza çıkan oturumları sonlandırıyoruz. Eğer karşınıza kamera açılır ise korkmanıza gerek yok, bunun haricinde WhatsApp’ta eskisi kadar bir çok açık yok yavaştan hepsi kapatılmaya başlandı, Google Drive bile artık adam akıllı çalışmamaya başladı. Mutlaka WhatsApp’ın son sürümlerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Bedava WhatsApp Kullanmak başlıklı yazı da android bedava whatsapp, iphone bedava whatsapp • ve turkcell bedava whatsapp hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Mail adresini aldiktan sonra ne olucak pek anlayamadim nereye yazıcaz ve o 04 filan ne yanitlarsaniz sevinirim teşekkürler.

  • Kozbon

   Merhaba Efendim, mail adresini almanız artık eskisi kadar bir önem taşımamaktadır artık mail üzerinden erişmeniz mümkün değil. Şuan için tek yol Web WhatsApp seçeneğidir.

 2. Merhaba
  Whatsap sesli ya da görüntülü aramalar whatsapp web de gözükür mü bilgi verebilir misiniz?

  • Kozbon

   Merhaba Ahu, bu özellik şuan için Web WhatsApp’ta mümkün değil lakin ilerleyen günlerde gelebilecek olan özelliklerden biri.

 3. Benm mesajım okunmuş ama bu qr koduyla değil belli ki çünkü oraya girdigimde kamera çıktı. Ama başka yöntemi var belli ki ve siz biliyor musunuz biliyorsanız onu nasıl engelleyebilirim? Merhaba, benim mesajlarıma hatta karşı tarafın beni rehberine nasıl kaydettiğine bile ulaşmış biri var şuan buna nasıl ulaşıyor ve ben bunu nasıl iptal edebilirim yorumlarda okudum ama anlayamadim qr koduna giriyorum kamera çıkıyor ama onaylama olmuyor nasıl yapacağımı anlayamadım. Birde hala okuyor olabilir ben mesajları silsem de okuyabilir mı ?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, telefonunuzdan Web WhatsApp’a girdiğiniz de karşınıza direk olarak kamera çıkıyor ise Web WhatsApp oturumunuz açılmamıştır. Yani mesajlarınız güvendedir, lakin halen okunduğuna inanıyorsanız bunun için bazı ihtimaller mevcut öncelik olarak telefonunuzun ekran kilidini bir başka biri biliyor ise o okumuş olabilir. Bunun haricinde telefonunuzda yazılım varsa, bu yazılım ile de müdahale edilmiş olabilir. Lakin bunların dışından herhangi bir uzak etken ile bir kişinin mesajlarına erişmek mümkün değildir bunu sakın unutmayın.

 4. şu an anlattığınız şey geçerli mi hala ?

  • Kozbon

   Merhaba Büşra, Google Drive seçeneği maalesef ki geçerli değil, WhatsApp bunu kapattı ve şuan için sadece Web WhatsApp seçeneğini aktif haldedir.

 5. Bi arkadaşım sevgilisinden ayrıldı çocuk şizofren watsap mesajlarını kızın silmiyo nasıl silebiliriz

 6. Slm.birinin ne gmail kodunu ne telefonunu ele gecirmeden whatsap msjlarini okumak mumkunmu?bunu hackere sordum.ve mumkun olduqunu soyledi hemde bunu whatcrypt proqramiyla yapa bilecwyini soyledi dogrumu bu ?gercekten boyle bir sey mumkunmu?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Whatcrypt sistemi geçen aylarda WhatsApp tarafından yasaklanmış durumda, Whatcrypt ile sadece mevcut olan konuşmalar açılırken yani sizlerin telefonlarında bulunan yedekler açılırken şuan için bu durum söz konusu değil. WhatsApp’ın alt yapısı çok değişmiş durumda.

 7. hocam gmaili yedekledim , gmail bilgileri de var sonra gmailde bulamadım

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, yedekleme işleminize artık bizler ve sizler erişmemektesiniz. Yani WhatsApp bu durum için bir güncelleme yaparak Gmail aracıyla Drive üzerine yedeklenen yedeklere erişim yapmamızı tamamen yasaklamış durumda.

 8. Baskasinin waksabina giris yaptım gördüm ama şimdi goremiyorum ama neden acaba nedeni nedir?acaba fark mi etti bilmiyorum

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, eğer ki karşı taraf Web WhatsApp ile kendi hesabına bağlandığını fark ettiyse muhtemelen sizin oturumunuzu sonlandırmıştır. Bunun için sistem sizi atmış durumda bu durum için üzgünüm.

 9. Merhaba benim watsap msjlarim okunuyo ve suan kullanamiyorum neyapabilirim kimsenin okuyamamasi icin lutfen yardim edin

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bir kişi sizin WhatsApp mesajlarınıza erişebilmesi için o kişi sizin telefonunuzu alıp QR kodu ile Web WhatsApp’a bağlanması gerekmektedir. Bunun haricinde telefonunuza zararlı bir yazılım yüklemiş de olabilir bunun için telefonunuza format atıp düzenlemeler yapmanız gerekmektedir.

 10. Watsap Web yüklədim ve bir kez arkadaşımın yazışmalarını gördüm, bir kaç gün sonra bakdıgımda yoxdu, qr kodunu yenidenmi taramalıyım? Bir kez yapılan işlem kayıtda kalmıyormu acaba,? Yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, QR kodunu tarattıktan sonra WhatsApp hesabınızın sahibi bu oturumu sonlandırabilir. Muhtemelen karşı taraf bir şeylerden şüphelenmiş ki sizin yapmış olduğunuz bu işlemi sonlandırmış. Tekrar okumak istiyorsanız QR kodunu yeniden taratın.

 11. Bu kod islemini telde yapildigini da gordum . ama bunu yaptigim zaman onun mj larini ben gorcem benim telefonumda .. Peki ya o benim mesajlari gorur muu ????

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Telefonda yapabilmek için Puffin tarayıcından destek alabilirsiniz yani telefondan Web WhatsApp’a bağlanmak için Puffin tarayıcısını kullanabilirsiniz. Bu işlem sonucunda sizlerin mesajlarınız gözükmez.

 12. Vatsap fotolar ses kayitlari nasil yonlendiriliyor

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, size gelen bir mesajı, görüntüyü veya sesi olduğu gibi bir başka kişiye göndermek yani yönlendirmek istiyorsanız o mesajın üzerine uzun basıp ardından sağ üst köşede çıkan ok işaretine dokunun. Ve ardından kime yönlendirmek istiyorsanız karşınıza çıkan listeden seçip o kişiye yönlendirme yapabilirsiniz.

 13. Merhaba. Kendi telefonundaki qr kodunu taratmistim. Sonra cromdaki tarama geçmişini temizle yaptım ve artık whatsap web kullanamıyorum . Diğer tel.deki tüm bilgisayarlardan çık işlemini yaptım. Tekrar kurmak istiyorum fakat kendi qr kodunu bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, tekrardan WhatsApp hesabınızı bilgisayarda kullanmak istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

   • web.whatsapp.com adresine gidin ve ardından telefonunuzu açıp sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunarak veya telefonunuzun dışında yer alan tuşlardaki menü seçeneğine dokunun karşınıza seçenekler çıkacaktır.
   • Bu seçenekler arasında Web WhatsApp seçeneğine dokunun ve karşınıza tarama ekranı çıkacaktır.
   • Tarama ekranı çıktıktan sonra web.whatsapp.com adresine yer alan QR kodunu taratın.
   • web.whatsapp.com adresindeki QR kodu her 20 – 25 saniyede otomatik olarak değişmektedir bunun en temel sebebi güvenliktir.
   • Yukarıdaki adımları takip ederek WhatsApp hesabınızı bilgisayara aktarabilir ve siz oturumlardan çıkış yapmadığınız sürece bilgisayarınızdan WhatsApp kullanmaya devam edebilirsiniz.
   • Evet. Ama ben kendi telefonundaki qr kodunu bulamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

    • Kozbon

     Merhabalar efendim, size ait herhangi QR kodu tanımlanmaz. Siz tekrardan Web WhatsApp’a bağlanmak istiyorsanız telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açıp sağ üst köşeden Web WhatsApp seçeneği ile QR kodunu taratın yeterlidir.

 14. Bu vatsap 2 hesap takip islemini yapmaya calistim ama girdigim takip etmek istedigim numaraya mesaj yoluyla kod gitti bunu benim yaptigim belli olurmu

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bahsetmiş olduğunuz sorunu tam olarak anlayamadım. Lütfen detaylı bir şekilde açıklama yapar mısınız?

 15. başkasının gmail hesabındaki whatsapp sohbet yedeğini buldum fakat nasıl okuyacagımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, yedekler önceden farklı bir numaraya ait iken yedekleri geri yükleyebiliyorsunuz. Lakin şuan için bu seçenek WhatsApp tarafından engellendi.

 16. Mrb kozbon web vatsapta sadece anlik yazismalarmi cikar yoksa gecmisteki butun video resim ve sohbetlerde dahilmidir tesekkutler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Web WhatsApp seçeneği WhatsApp uygulamasının bir yansımasıdır. Eğer ki karşı taraf telefonundan videoları / resimleri silmez ise sizlerde Web WhatsApp’tan sizlerde görebilirsiniz.

 17. Meraba benim bi sorum olucak ben bu telefonu esime vatsapi silip verdigimde ve tekrar edim vatsapi yiklediginde gecmis yazismalari veya resimleri gorurmu

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, telefonunuzdaki yedekleri silerseniz herhangi bir sorun olmayacaktır. Telefonunuzda yer alan SD Kartınızdaki ve dahili hafızadaki yedeklerinizi silerek bu sorunu çözebilirsiniz.

 18. arkadaşımla Watson kodlarını eşleştirme yinede üçüncü şahıs okuyabilirmi lütfen çabuk cevap verin çok endiseliyim

  • Kozbon

   Nerhabalsr efendim, şifreleme sistemini aktif ettiyseniz herhangi bir problem olmayacaktır. Sık sık web whatsapp seçeneğini kontrol edin, eğer ki bir kişi sizin telefonunuzu alıp Web WhatsApp üzerindeki QR kodunu okutur ise mesajlarınıza erişebilir.

 19. İyi günler ben discovery kullandim. Özel mesajlasmalarim oldu. Telefona onlarca kez format attım. İkinci ele sattim. Şu anda bir programla herşeyin geri gelebileceği söyleniyor. Oysaki Sd Kartımı alıp imha ettim. Whatsap dosyaları nerede saklanır? Yardımcı olabilir misiniz?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, normal şartlarda WhatsApp klasörü telefonun hafıza kartı varsa hafıza kartında yedeklenir. Eğer telefonunuzda hafıza kartı yok ise telefonun dahili hafızasında yer alır. Sizin telefonunuzda ilk WhatsApp kullandığınız günden beri SD kart takılı ise muhtemelen WhatsApp mesajlarınız hafıza kartında yer alacaktır.

   • Hep hafıza kartı kullandim. Whatsapın telefon hafızasında veya Sd Kartta yüklü olması önemli mi ? Yoksa direk Sd Carta mi alır? Sd Cartin olması durumunda.

    Teşekkür ederim.

    • Kozbon

     Merhabalar efendim, herhangi bir önemi yok. Lakin sizin olayda olduğu gibi, WhatsApp’ta yer alan önemli dosyalar / görüntüler alıyorsanız ilerleyen dönemlerde daha kolay ve daha kalıcı imha edebilmek adına hafıza kartında WhatsApp’ı kullanmak bana her zaman daha mantıklı gelmektedir.

 20. Whatshap web ile baskasinin whatsahp msj görmeye basladigimiz zaman fark ederse karsi taraf cikis yapabiliyo…..peki karsi taraf fark etmedi ama ben artik jarsi tarafin görmek istemiyorum cikis yapabiliyomuyum..telefondan…..bikgisayari sormuyorum

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, takip etmek istediğiniz kişiyi Web WhatsApp üzerinden takip edebilirsiniz, evet çıkış yapabilirsiniz.

   • Slm.esim fark etmedi onun msj inceledigimi ama ben cikis yapmak istiyorum cunku esim benim tel.bakabiliyo bazen ..kendi telefonumdan o gelmeden NASIL cıkıs yapabilirim……..tesekkürler

    • Kozbon

     Merhaba efendim, çıkış yapabilmek için tarayıcı geçmişini, çerezleri silmeniz yeterli olacaktır. Bu durum sizin için daha sağlıklı olacağına inanıyorum. Bunun için Web WhatsApp’a hangi tarayıcıdan (yani Google Chrome, Puffin veya Opera gibi.) tarayıcıdan giriş yaptıysanız bu tarayıcıları önbellegini temizleniz yeterlidir. Ön bellek temizlemek için Ayarlar >> Uygulamalar kısmından hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onu seçin ve ardından buradan Ön belleği temizle seçeneğini kullanarak çıkış yapabilir ve tarayıcıya ait olan bütün bilgileri kalıcı olarak silmiş olacaksınız.

 21. Whatsap kod gönderiyor durduk yere sizce biri whatsabımamı girmeye çalışıyo

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, evet biri sizin numaranız ile WhatsApp kodu istiyordur. Lakin bu durum karşısında siz o kodu herhangi bir kişiyle paylaşmadığınız sürece herhangi bir sorun olmayacaktır.

 22. Mrb watsap web tek kullanımlık mi yoksa bir kere yapınca surekli msajlari görebiliyormuyuz

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, eğer ki karşı taraf sizin oturumunuzu sonlandırmıyor ise sadece bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Lakin gizli sekme kullanarak yapmayın, normal sekme kullanarak web.whatsapp.com adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca gelen güncellemeler sonucunda siz o kişini Web WhatsApp hesabına girdiğiniz vakit karşı tarafa bildirim gitmektedir bilginiz olsun.

   • Peki birlere denedik. Daha sonra bu işlemleri nasıl iptal edeceğiz. Eski haline nasıl getireceğiz

    • Kozbon

     Merhabalar efendim sorunuzu tam iyi bir şekilde anlayabilmiş değilim. Lütfen birazcık detaylı açıklamalar yapar mısınız?

 23. Wtsapda iki kisinin yasismalarini ucuncu kisinin gormemesini istiyorum hemen yardimci olurmusunuz

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bunun için WhatsApp’a gelen şifreleme sistemini kullanmanız yeterli olacaktır. Bu şifreleme sistemini kullanmanız durumunda bütün sorunları hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

 24. Whatsapp kodu taradım şuan bütün mesajlarını görüyorum ben mesajlara baktığımda karşı taraf çevrim dışı ben msjlara bakınca çevrim içi olurmu şimdiden teşekkür ederim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, ilk olarak şunu belirtmek isterim biliyorsunuz ki whatsapp uygulaması büyük bir hız ile gelişmektedir. “Web WhatsApp şu anda aktif.” Nedir? başlıklı yazımıza göz atarak bir olası durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz lakin ben sizin için kısaca bir özetleme yapayım. Web WhatsAppa girdiğiniz vakit karşı tarafın telefonuna, şuan için bildirim gitmektedir. Bu bildirimi kapatmanın bir kaç yolu var onları da sitemizde paylaştık göz atabilirsiniz. Dediğim gibi web whatsappa girince bildirim gittiği gibi çevrimiçi olarak, gözükürsünüz bu durumlara mutlaka, dikkat etmeniz gerekmektedir.

 25. Merhaba. Size acil bir soru sormak istiyorum. Lütfen cevaplayın. 2ci yöntemde bahsettiğiniz telefonu alıp whatsapp web sayfasına girmek felan. Kişinin telefonuna bunu yapıp onun mesajlarını okuduktan sonra başka bir şehre gidersem gene ona yeni gelen mesajları okuya bilecekmiyim yoksa gene kod isteyecek. Anlata bildiğeme inanıyorum lütfen cevaplayın

  • Kozbon

   Merhaba efendim, evet kullanmış olduğunuz cihazı yani o karşı tarafın telefonunu alıp hangi cihazı taradıysanız o cihazı yanınızda götürerek takip edebilirsiniz. Mesela buluşma esnasında yanınızda götürmüş olduğunuz bir laptop üzerinden o kişinin Web WhatsApp seçeneğine bağlandıysanız laptobu götürmeniz gerekmektedir.