WhatsApp’ta Arşivlenen Mesajlar Nerede?

WhatsApp'ta Arşivlenen Mesajlar Nerede?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok kişi tarafından kullanılan, hayatımızın bir parçası olan WhatsApp’ta günümüzün bir kısmını geçirmeye başladık. Hayatımızın her noktasında oldukça çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp’ta konuşmalarımız bizler için oldukça önemlidir. Kimi bazı mesajlar her şeyi ifade eder iken bazı mesajlar hayatımızı mahvedebiliyor, güne bir WhatsApp’tan gelen bir günaydın mesajı ile oldukça çok keyifli başlayabiliyoruz, bilindiği gibi WhatsApp’ta mesajın üstüne uzun basınca yıldız işareti ve bazı seçenekler çıkıyor. Bu yıldız işareti sayesinde, bu mesajı kolaylıkla erişebileceğimiz kısa yol sayesinde bu mesajı gizleyebiliyor ve saklayabiliyoruz. Başkasına göndermek istediğimiz zaman ya da tekrardan kontrol etmek için baktığımız zaman bu mesajı Yıldızlı Mesajlar kısmından kolaylıkla erişebiliyoruz ve bu bize zaman kazandırabiliyor. Bunun haricinde gelişen WhatsApp’ta mesajlarımızı bir de arşiv yapabiliyoruz ve bu arşivleri de yedekleyebiliyoruz. Bugün sizlerle detaylı bir şekilde WhatsApp yedekleme ve arşivleme nedir ikisinin farkları nedir, bunları nasıl bulabiliriz gibisinden bir çok detaya yer vereceğim.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Arşivleme Nedir?

WhatsApp uygulamasında daha önceden yapmış olduğunuz bir konuşmayı kolaylıkla arşivleyebilirsiniz, bu arşivleme sayesinde konuşmanız WhatsApp uygulamasının en alt kısmından Arşivlenen Mesajlar bölümünde gözükecektir. Bu kısımdan arşivlediğiniz mesajlara ulaşabilirsiniz, arşivlediğiniz konuşmaları arşivden çıkartmak için üstüne uzun dokunarak Arşivden Çıkart seçeneğine dokunarak arşivden çıkartabilirsiniz. Ya arşivden çıkartmaktan için konuşmaya bir mesaj yazarak ve bu mesajı göndererek arşivden çıkartabilirsiniz. Arşivleme sistemi sadece bir nevi mesajlarınızı gizlemek gibi bir şeydir, kişiler son konuşmalarınıza bakmak istediği zaman ve sizde son konuşmalarınızda yer alan bir kişinin gözükmemesini istiyorsanız bu mesajı kolaylıkla arşivleyip, arşivden çıkartabilirsiniz.

WhatsApp Yedekleme Nedir?

WhatsApp’ın günlük olarak yapmış olduğu yedekleme sistemidir, kış aylarında saat 02:00’de yapılan yedeklemeler yazın saat 03:00’de yapılmaktadır. Bu yedekleme sayesinde mesajlarınızı sildiğiniz zaman yedekler sayesinde mesajlarınızı geri getirebilirsiniz ve en son yedekte yer alan konuşmalarınızı kurtarabilirsiniz. Yedeklenen mesajlarınızı geri getirmek için, WhatsApp’ı sıfırlayıp tekrardan kayıt olduğunuz zaman size eski yedeklerinizi yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır, bu soruya evet yüklemek istiyorum şeklinde cevap vererek direk olarak eski yedeklerinizi yükleyebilirsiniz ve unutmayınız ki yedeklemeler sadece bir gün önceki konuşmalarınıza ait olacaktır ya da en son ne zaman yedekleme yapmışsanız o yedeklere ulaşmanızı sağlayacaktır.

WhatsApp’ı artık kullanmak istemiyorsanız ve en son konuşmalarınızı yedeklemek istiyorsanız sizin için kısa bir öneride bulunmak isterim, yedekleme işlemini manuel olarak yani siz kendiniz yaparak WhatsApp’ta son konuşmalarınızı yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme sonucunda WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz ve bir daha ne zaman kullanmak isterseniz o zaman tekrardan WhatsAppı indirip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Oldukça çok kullanışlı sistemi olan WhatsApp’ta siz kendi eliniz ile yedeklemek yapmak istiyorsanız gece saatlerini beklemeden hemen WhatsApp’ı açıp WhatsApp ayarlarına giderek buradan sohbet ayarları >> sohbet yedeği kısmından Konuşmaları yedekle kısmından direk olarak WhatsApp konuşmalarınızı yedekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. yedeklenen gmail adresimde bulamıyorum mesajları yardımcı olabilirmisiniz ????

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, yedeklemiş olduğunuz Gmail hesabınızda herhangi bir yedek yok ise yedekleri geri yüklemez sanırım bir yerde hata yapıyorsunuz.

 2. Whatsapp güncellemesi yapmadan önceki arsivledigim mesajlarıma ulaşamıyorum. Whatsapp silip tekrar yükledim ama whatsappim guncellendiktwn sonraki arsivlenen mesajları gosteriyor

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, WhatsApp uygulamasında mesajlarınızı arşivledikten sonra ek olarak bir kez daha yedek almanız gerekmektedir. Aksi takdirde WhatsApp’ı yedek almadan kaldırdığınız vakit eski mesajlarınıza erişemezsiniz bu durum için maalesef ki şuan için bir alternatif çözüm bulunamamamaktadır.

 3. Watsapta bir metni nasıl facebook da paylasirim