WhatsApp’ta Birini Nasıl Engellerim?

whatsappta-birini-nasil-engellerim

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ta sürekli birileri bizleri rahatsız eder, birileri sürekli konuşmak ister. Sus dersin susmaz, yazma dersin illaki yazarlar işte WhatsApp bu tür kişiler için sorunu kökten çözmek için Engelleme / Bloklama sistemini taa ilk günden hizmete sunmuş durumda. Bilmeyen arkadaşlar / ziyaretçilerimiz için kısaca bilgilendirmek için “WhatsApp’ta birini nasıl engelleyebilirim, nasıl susturabiliriz” şeklinde sorularını yanıtlamak için bugün bu makaleyi yazmak istedim.

Daha önceki yazılarımızda bu tür kişilerin bir daha WhatsApp kullanmamasını sağlayabileceğiniz yazılar yazmıştık, masaüstü bilgisayardan bağlanan kişiler için sağ üst köşede yer alan arama kutusuna “WhatsApp Spam bildir” kelimesini aratarak diğer yazımıza ulaşabilirler, mobilden bağlanan kişiler içinse bu yazının altında yer alan arama kutusuna yazarak rahatlıkla ulaşabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Velhasılı kelam; WhatsApp’ta kimi engelleyeceksek o kişiyle olan konuşmalarımızı açıyoruz ve sağ köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak açılan pencerede “Diğer” yazan seçeneğe tıklıyoruz. Gelen diğer seçeneklerde en üstte bulunan “Engelle” seçeneğini seçince bize bir uyarı gelecektir. Bu kişiyi engellemek istediğinize emin misiniz, engelledikten sonra bu kişi size mesaj atamaz ve Whatsapp araması yapamaz şeklinde bir uyarı veriyor bu uyarıyı tamam diyerek kişiyi engelleyebiliyoruz.

Engelledikten sonra kişi artık bize mesaj atamıyor, atsa bile mesajları bize ulaşmıyor, bizim profil fotoğrafımızı, durumumuzu ve son görüntüleme saatimizi göremiyor. Ayrıca son eklenen özellik olan WhatsApp aramasını da gerçekleştiremiyor diyebilirim.

Peki iyi hoşta bu engellediğimiz kişinin tekrar geri engelini nasıl kaldıracağız; eğer engellediğiniz kişiyle olan konuşmalarınız duruyor ise konuşmalarınızı açarak sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak gelen pencerede Diğer seçeneğini seçiyoruz. Ardından tekrar açılan pencerede “Engellemeyi Kaldır” seçeneğini göreceksiniz, bu işareti seçerek gelen uyarıya tamam diyoruz ve engellediğimiz kişinin engelini kaldırmış oluyoruz.

Engelini kaldırdıktan sonra bu kişi size mesaj atabilir, size WhatsApp araması gerçekleştirebilir..

Sorularınız için ve merak ettiğiniz konular için yorum olarak belirtiniz, 12 saat içerisinde kesin doğru cevaplar ile karşınızda olacağız.. Sizleri seviyoruz..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Bedava WhatsApp Kullanmak başlıklı yazı da android bedava whatsapp, iphone bedava whatsapp • ve turkcell bedava whatsapp hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.